19.07.2024 Єдиний унікальний № 371/1008/24
провадження № 3/371/554/24
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/ 1008 /24
Провадження № 3/371/ 554 /24
19 липня 2024 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., проводячи підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення щодо якого складено на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
Відносно ОСОБА_1 14 травня 2024 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 585029 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Частиною 1 ст. 173-2 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», насильство в сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Таким чином, враховуючи той факт, що протокол про адміністративне правопорушення складний за проступок, передбачений ст. 173-2 КУпАП, то у ньому в обов'язковому порядку повинно бути вказано особу (осіб), що потерпіла від насильства в сім'ї.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається прізвища, адреси потерпілих, якщо вони є.
Проте в супереч вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено потерпілого, це поле є незаповненим.
Відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення даних про наявність потерпілого, ставить під сумнів факт вчинення насильства в сім'ї.
Крім того, відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення даних про наявність потерпілої особи, унеможливлює її повідомлення та виклик згідно ч. 2 ст. 277-2 КУпАП на розгляду адміністративної справи, право участі якої передбачена ст. 269 КУпАП.
Статтею 6 Конституції України передбачено, що органи виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За таких обставин, з огляду на ст. 7 КУпАП та ч. 2 ст. 19 Конституції України, приходжу до висновку, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а отже не може братися до уваги при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 278, 283 КУпАП, суддя,-
Повернути справу про адміністративне правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного проступку, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП до Обухівського РУП ГУНП в Київській області, для усунення недоліків протоколу про адміністративне правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Згідно з оригіналом
Суддя А.С. Поліщук