Справа № 357/11554/19
1-кп/357/459/24
22.07.2024 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 , ,
за участі прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
захисника обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Біла Церква під час розгляду обвинувального акту в кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019110030001807 від 26.06.2019 року за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Біла Церква Київської області, громадянин України, українця, з вищою освітою, директор ТОВ «ПОЗИТИВ ВС», одружений, має на утриманні малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , має посвідчення багатодітної сім'ї зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , ІНПП: НОМЕР_1 , раніше не судимий
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України
клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - ОСОБА_9 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності в зв'язку із закінчення строків давності, -
В провадженні судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 перебуває обвинувальний акт в кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019110030001807 від 26.06.2019 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України.
Відповідно до обвинувального акту, ОСОБА_4 , відповідно до посвідчення, № КД-1998 від 21.06.2019 зареєстрований кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 90, шляхом самовисування. Згідно ст. 38 Конституції України кожен громадянин України має право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обрати і бути обраним до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Організація і порядок проведення виборів народних депутатів України на території України визначаються згідно законом України «Про вибори народних депутатів України» Згідно Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме статті 68 «Форми і засоби передвиборної агітації». 1. Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. 2. Передвиборна агітація може проводитися у таких формах: 1) проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями; 2) проведення мітингів, походів, демонстрацій, пікетів; 3) проведення публічних дебатів, дискусій, "круглих столів", пресконференцій стосовно положень передвиборних програм та політичної діяльності партій - суб'єктів виборчого процесу чи політичної діяльності кандидатів у депутати; 4) оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв'ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень; 5) розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації; 6) розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами; 7) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку; 8) публічні заклики голосувати за або не голосувати за партію - суб'єкта виборчого процесу, кандидата у депутати або публічні оцінки діяльності цих партій чи кандидатів у депутати; 9) встановлення агітаційних наметів; 10) в інших формах, що не суперечать Конституції України та законам України. 3. Політична реклама - це розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації за допомогою рекламних засобів. До політичної реклами належить також використання символіки або логотипів партій - суб'єктів виборчого процесу, а так само повідомлення про підтримку партією - суб'єктом виборчого процесу або кандидатом у депутати видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах партії - суб'єкта виборчого процесу чи певного кандидата у депутати. Реклама друкованих видань (газет, журналів, книг), інших товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень (портретів) кандидатів, назв чи символіки партій - суб'єктів виборчого процесу також є політичною рекламою. Кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку. Підтримка кандидатом у депутати в одномандатному окрузі від свого імені проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач чи інших публічних заходів, а також проведення зазначених публічних заходів на власну підтримку може здійснюватися лише у разі фінансування таких заходів із коштів виборчого фонду цього кандидата у депутати в одномандатному окрузі. 12. Юридичні та фізичні особи - розповсюджувачі зовнішньої реклами повинні забезпечити рівний доступ та рівні умови для партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати до розміщення агітаційних матеріалів (політичної реклами) з використанням носіїв зовнішньої реклами. Таким чином, ОСОБА_4 являючись кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №90 на позачергових виборах до Верховної ради України, що відбудуться 21 липня 2019 року, діючи з прямим умислом, з метою перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права, а також з метою перешкоджання діяльності інших суб'єктів виборчого процесу, шляхом активного обману, розмістив свою політичну рекламу на 17-ти носіях зовнішньої реклами - біл-бордах, які розташовані у м. Біла Церква, а саме поблизу будинків АДРЕСА_2 , 19, 45А, 108, 113 по бульвару Олександрійському, неподалік супермаркету « АДРЕСА_3 , поблизу будинку АДРЕСА_4 , а також поблизу перехрестя проспекту Князя Володимира та вул. Павліченка.
Політична реклама яка міститься на 17-ти носіях зовнішньої реклами - біл-бордах містить текстову та графічну інформацію, яка вводить невизначену кількість осіб (виборців) з числа мешканців міста, в оману щодо особи та політичної належності кандидата у народні депутати по одномандатному виборчому округу №90 на позачергових виборах до Верховної Ради України, що відбудуться 21 липня поточного року, а саме ОСОБА_4 свідомо та умисно допускає використання фрази (словосполучення) «Слуга Народу» в своїй рекламі, умисно пропускаючи повну ідентифікацію з комерційною структурою - ТОВ «Слуга народу Біла Церква», яку він очолює, а також висвітлює кольорову гаму подібну гамі яку розміщує політична партія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та яка використовувалась Президентом України ОСОБА_10 під час чергових виборів Президента України 2019 року. Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , здійснив дії, спрямовані на спотворення (викривлення) сприйняття його рекламної інформації - політичної реклами, з метою закріплення у свідомості осіб, що її бачать (сприймають), переконання, що він особисто являється офіційним кандидатом від Політичної партії «Слуга народу» на одномандатному виборчому окрузі № 90. Тим самим, ОСОБА_4 шляхом обману перешкоджає невизначеному колу виборців по одномандатному округу № 90 з числа мешканців міста (які бачили таку політичну рекламу) вільно здійснювати конституційне право обирати народних депутатів України. Таким чином, ОСОБА_4 , створює у свідомості пересічних виборців по одномандатному виборчому округу № 90 неіснуючий зв'язок між політичною партією «СЛУГА НАРОДУ» та своєю особою, як кандидатом в народні депутати України, чим перешкоджає у виборчому праві громадян України.
Органами досудового розслідування ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 157 КК України, тобто у перешкоджанні шляхом обману, вільному здійсненню громадянином права обирати народного депутата України.
Крім цього, 10.07.2019 у ранковий час, начальник відділення поліції № 1 Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області майор поліції ОСОБА_11 отримав доручення слідчого про виконання ухвали слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_12 (357/7321/19 від 05.07.2019) про здійснення приводу свідка у кримінальному провадженні №12019110030001807 від 26.06.2019, - ОСОБА_4 на 12 годину 30 хвилин 10.07.2019. У відповідності до ст. 2 Закону України «Про Національну поліцію», завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги. Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. У відповідності до п. п. З, 4, 5, 18 ч. 1 ст. 23 цього Закону, поліція відповідно до покладених на неї завдань: вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події; вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення; вживає заходів для запобігання та припинення насильства в сім'ї. Відповідно до ч. 1, 2, 3, п. 3, 4 ч. 4 ст. 42 вказаного закону, яка визначає поліцейські заходи примусу, поліція під час виконання повноважень, визначених цим Законом, уповноважена застосовувати такі заходи примусу: 1) фізичний вплив (сила); 2) застосування спеціальних засобів; 3) застосування вогнепальної зброї. Фізичним впливом є застосування будь-якої фізичної сили, а також спеціальних прийомів боротьби з метою припинення протиправних дій правопорушників. Спеціальні засоби як поліцейські заходи примусу - це сукупність пристроїв, приладів і предметів, спеціально виготовлених, конструктивно призначених і технічно придатних для захисту людей від ураження різними предметами (у тому числі від зброї), тимчасового (відворотного) ураження людини (правопорушника, супротивника), пригнічення чи обмеження волі людини (психологічної чи фізичної) шляхом здійснення впливу на неї чи предмети, що її оточують, з чітким регулюванням підстав і правил застосування таких засобів та службових тварин. Для виконання своїх повноважень поліцейські можуть використовувати такі спеціальні засоби, як засоби обмеження рухомості (кайданки, сітки для зв'язування тощо) та засоби споряджені речовинами сльозогінної та дратівливої дії.
У відповідності до ч. 1, 2, 3 ст. 42 Закону України «Про Національну поліцію», яка визначає порядок застосування поліцейських заходів примусу, поліцейський зобов'язаний заздалегідь попередити особу про застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї і надати їй достатньо часу для виконання законної вимоги поліцейського, крім випадку, коли зволікання може спричинити посягання на життя і здоров'я особи чи та/або поліцейського або інші тяжкі наслідки, або в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим або неможливим. Попередження може бути зроблено голосом, а за значної відстані або звернення до великої групи людей - через гучномовні установки, підсилювачі звуку. Вид та інтенсивність застосування заходів примусу визначаються з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила правопорушення. Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» до працівників правоохоронних органів відносяться працівники Національної поліції. Приблизно об 11 годині 40 хвилин 10.07.2019, ОСОБА_11 , виконуючи свої службові обов'язки та забезпечуючи виконання ухвали слідчого судді, перебуваючи біля адміністративного приміщення Білоцерківської міської ради Київської області зі сторони вулиці Торгова Площа, де знаходився ОСОБА_4 , підійшов до останнього, представився та показав своє службове посвідчення поліцейського, а також показав та почав зачитувати ухвалу слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_12 (357/7321/19 від 05.07.2019) про здійснення його приводу.
Однак, ОСОБА_4 , відмовляючись виконувати законні вимоги працівника поліції, відреагував на них агресивно та усвідомлюючи, що ОСОБА_11 являється працівником поліції при виконанні службових обов'язків, будучи заздалегідь попередженим про застосування фізичної сили, діючи умисно, з мотивів явної неповаги до працівників правоохоронного органу, з метою перешкодити останньому виконати свої службові обов'язки, спрямовані на виконання ухвали слідчого судді та доставления до адміністративного приміщення Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області, побіг до свого автомобіля, чим позбавив ОСОБА_11 можливості виконати ухвалу слідчого судді.
Як наслідок, з метою виконання ухвали про привід ОСОБА_4 , майор поліції ОСОБА_11 , який наказом ГУ НП в Київській області «По особовому складу» призначений на посаду начальника відділення № 1 Білоцерківського ВП ГУ НП в Київській області, реагуючи на вказані незаконні дії, враховуючи, що вжиті заходи вичерпали свої можливості, а привід ОСОБА_4 виконаний не був, приблизно об 11 год. 40 хв. 10.07.2019, підбіг до автомобіля Мерседес - Бенс, державний номерний знак НОМЕР_2 , належний ОСОБА_4 , який вже сидів за кермом та намагався втекти, проте не встиг закрити дверцята автомобіля. Після цього ОСОБА_11 продовжив зачитувати вищевказану ухвалу слідчого судді про здійснення його приводу, стоячи між відкритими водійськими дверцятами вказаного автомобіля. Вказані законні вимоги працівника правоохоронного органу ОСОБА_4 виконувати відмовився та розуміючи протиправність своїх дій, не бажаючи їх припиняти та бажаючи уникнути виконання ухвали слідчого судді, усвідомлюючи, що ОСОБА_11 являється працівником поліції при виконанні службових обов'язків, діючи умисно, будучи невдоволеним законними діями працівника поліції, з метою не допустити, перешкодити та припинити ОСОБА_11 виконання своїх службових обов'язків, спрямованих на здійснення його приводу, вчинив активну фізичну протидію працівнику поліції, яка виразилася у нанесенні дверцятами власного автомобіля умисного удару по голові ОСОБА_11 та спричиненні останньому тілесного ушкодження, таким чином довівши свій злочинний умисел до кінця. Своїми протиправними діями ОСОБА_4 завдав працівникові правоохоронного органу ОСОБА_11 фізичного болю та, згідно з висновком судово-медичної експертизи № 453/д від 12.09.2019 заподіяв ОСОБА_11 тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку, які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.
Органами досудового розслідування ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України, тобто в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.
В ході судового розгляду даного кримінального провадження, 22.07.2024 року захисник обвинуваченого ОСОБА_4 - ОСОБА_9 заявив клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
ОСОБА_4 клопотання свого захисника ОСОБА_9 підтримав, просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України, вважає, що обвинуваченого слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.
Суд, заслухавши думку учасників кримінального провадження та дослідивши матеріали обвинувального акту, дійшов висновку, що обвинуваченого ОСОБА_4 слід звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України в кримінальному провадженні, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019110030001807 від 26.06.2019 року у зв'язку із закінченням строків давності та закрити кримінальне провадження, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Статтею 44 КК України встановлено, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Судом встановлено, що кінцевою датою вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 157 КК України є 21.07.2019 року (дата проведення позачергових виборів до Верховної Ради України). Датою вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України є 10.07.2029 року, відповідно до обвинувального акту.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України (в редакції станом на 21.07.2019) особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочином і до набрання вироком законної сили минуло п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі. Так, згідно ст. 12 КК України (в редакції станом на 21.07.2019) злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше пяти років.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157 та ч. 2 ст. 345 КК України. У відповідності до ст. 12 КК України (в редакції станом на 21.07.2019), вказані кримінальні правопорушення відносяться до злочинів середньої тяжкості.
Підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності є: закінчення встановлених ч. 1 ст. 49 КК України строків та відсутність обставин, що зупиняють їх перебіг.
Оскільки звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності є нереабілітуючою підставою, закон надає право обвинуваченому заперечувати проти закриття провадження і в такому разі судовий розгляд продовжується у загальному порядку.
Однак обвинувачений ОСОБА_4 не заперечував проти закриття провадження з відповідних підстав.
Початком перебігу строку давності є день, коли кримінальне правопорушення було вчинено.
Таким чином, судом встановлено, що з дня вчинення кримінальних правопорушень, у вчиненні яких обвинувачується ОСОБА_4 , які відносяться до злочинів середньої тяжкості (в редакції станом на 21.07.2019), минуло більше п'яти років, обвинувачений до закінчення зазначених у ч. 1 ст. 49 КК строків не вчинив нових злочинів, крім того у даному кримінальному провадженні відсутні обставини, які б зупиняли або переривали перебіг строків давності, які передбачені ч. 2, 3 ст. 49 КК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 284, ч. 3 ст. 288 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності; суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов'язком суду у разі настання обставин, передбачених ч. 1 ст. 49 КК, за наявності згоди підозрюваного, обвинуваченого, засудженого на звільнення на підставі спливу строків давності.
ОСОБА_4 раніше не судимий, з вищою освітою, директор ТОВ «ПОЗИТИВ ВС», одружений, має на утриманні малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , має посвідчення багатодітної сім'ї. ОСОБА_4 відповідно до довідки тв.о. головного лікаря ОСОБА_13 від 16.07.2019 № 1377 за медичною допомогою до лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не звертався.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що обвинуваченого ОСОБА_4 слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, на підставі 49 КК України та кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 за . 1 ст. 157 та ч. 2 ст. 345 КК України закрити.
Речові докази: біл-борди, замовником яких являється ОСОБА_4 , друк ФОП ОСОБА_14 , наклад 25 шт., замовлення 1/06 в кількості 5 штук, які передано на відповідальне зберігання ОСОБА_4 відповідно до розписки від 11.10.2019 року - залишити за ОСОБА_4 по приналежності.
Цивільний позов відсутній.
Відповідно до акту здачі-приймання висновку судового експерта від 11.09.2019 року, вартість комісійної судової експертизи у сфері інтелектуальної власності від 11.09.2019 року, проведеної Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності, становить 55264 грн. Однак, у вказаному акті зазначено, що дана вартість 55264 грн наперед сплачена. Тому в суду відсутні підстави для стягнення з ОСОБА_4 судових витрат.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 44, 49 КК України, п. 1 ч. 2 ст. 284, 285, ч. 1 ст. 286, п. 3 ч. 1 ст. 392, п. 2 ч. 2 ст. 395 КПК України, суд, -
Клопотання захисника ОСОБА_9 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачениих ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України у зв'язку закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності - задовольнити.
ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019110030001807 від 26.06.2019 року звільнити від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження № 12019110030001807 від 26.06.2019 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України - закрити.
Речові докази: біл-борди, замовником яких являється ОСОБА_4 , друк ФОП ОСОБА_14 , наклад 25 шт., замовлення 1/06 в кількості 5 штук, які передано на відповідальне зберігання ОСОБА_4 відповідно до розписки від 11.10.2019 року - залишити за ОСОБА_4 по приналежності.
Ухвала може бути оскаржена всіма учасниками процесу до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд протягом семи днів з дня його проголошення, обвинуваченим з дня отримання копії ухвали.
Після оголошення копію ухвали вручити прокурору, обвинуваченому, захиснику обвинуваченого, направити потерпілим.
Суддя ОСОБА_1