Ухвала від 17.07.2024 по справі 296/6467/24

Справа № 296/6467/24

1-кс/296/2439/24

УХВАЛА

Іменем України

17 липня 2024 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

слідчого ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі клопотання старшого слідчого слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно

ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженеця м. Буча, Києво-Святошинського району, Київської області, одруженого, з вищою освітою, на утриманні має трьох малолітніх дітей, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

підозрюваного у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 4 ст. 153 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Корольовського райсуду м. Житомира надійшло клопотання старшого слідчого слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про застосування щодо ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту в період часу з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв., за адресою: АДРЕСА_1 , без застосування електронного засобу, строком на 60 днів.

В заявленому клопотанні зазначено, що у провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060460000152 від 14.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 153 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в один із днів упродовж осені 2019 року - початку зими 2020 року, встановити більш точний час органу досудового розслідування не представилося можливим, у темну пору доби, ОСОБА_5 перебував у будинку АДРЕСА_2 . У вказаному будинку, серед інших, перебувала малолітня ОСОБА_7 (далі - ОСОБА_7 ), яка гралась з дітьми. У цей час, місці та за вказаних обставин, у ОСОБА_5 , виник умисел, направлений на вчинення сексуального насильства щодо малолітньої ОСОБА_7 , яка не досягла чотирнадцяти років.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , будучи особою яка раніше вчинила кримінальні правопорушення, передбачені ст. 152 КК України, перебуваючи в одній із кімнат будинку АДРЕСА_2 , запропонував дітям, серед яких була ОСОБА_7 переглянути мультфільми на ноутбуці, на що вони погодились. Після того як увімкнув мультики, посадив малолітню ОСОБА_7 собі на коліна та через певний час почав через одяг торкатись руками ніг, сідниць та грудей дитини.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_5 вийшов до іншої кімнати, куди покликав за собою ОСОБА_7 . У кімнаті ОСОБА_5 , з метою задоволення власної статевої пристрасті, керуючись сексуальними спонуканнями, поклав малолітню на ліжко спиною до себе, спустив її спідню білизну, після чого своїм статевим органом торкався статевих органів ОСОБА_7 , казав нікому про це не розповідати.

Крім цього, в один із днів упродовж осені 2019 року - початку зими 2020 року, більш точний час у ході слідства не встановлено, у тему пору доби, ОСОБА_5 , приїхав на автомобілі темного кольору до місця проживання малолітньої ОСОБА_7 , що за адресою: АДРЕСА_3 , звідки забрав малолітню покататись на автівці по селу.

Через певний час ОСОБА_5 зупинив автівку у достовірно не встановленому місці, після чого з метою задоволення власної статевої пристрасті, керуючись сексуальними спонуканнями, зняв із ОСОБА_7 , яка сиділа на передньому пасажирському сидінні, штани та спустив спідню білизну. Після цього почав торкатись своїм язиком статевих органів малолітньої.

Крім цього, в один із днів на початку зими 2020 року, більш точний час у ході слідства не встановлено, у нічний час, ОСОБА_5 , перебував у одній кімнаті будинку АДРЕСА_2 , разом із ОСОБА_7 , де вони залишились ночувати, у нього виник умисел направлений на повторне вчинення сексуального насильства щодо малолітньої ОСОБА_7 , яка не досягла чотирнадцяти років.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , розбудив ОСОБА_7 , та з метою задоволення власної статевої пристрасті, керуючись сексуальними спонуканнями, на ліжку зняв з малолітньої ОСОБА_7 спідню білизну, після чого почав торкатись своїм язиком її статевих органів. Через деякий час, почав торкатись своїм членом її статевих органів.

Своїми умисними діями, які виразились у вчиненні особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 152 КК України, насильницьких дій сексуального характеру, не пов'язаних із проникненням в тіло ОСОБА_7 , яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди ОСОБА_5 вчини кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 153 КК України.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 28.06.2024 о 11 год. 30 хв. в порядку ст. 278 КПК України вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 153 КК України.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, зокрема підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала та просив його задовольнити.

Слідча повідомила про описку у повідомлені про підозру від 28.06.2024р., в якому помилково зазначено про зміни раніше повідомленої підозри, якої не було та наголосила, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 153 КК України.

Захисник ОСОБА_6 проти клопотання заперечив, просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Вказав, що клопотання є необгрунтованим, ОСОБА_5 постійно проживає у м. Ірпінь, виконує покладені на нього обов'язки, прибуває до слідчого/прокурора. Підозрюваний не має на меті переховуватись. Крім того, ОСОБА_5 має на утриманні малолітніх дітей.

Підозрюваний ОСОБА_5 підтримав позицію свого захисника. На запитання судді повідомив, що вину не визнає.

Слідчий суддя, вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Виходячи з вимог статей 131, 132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Так, ст. 177 КПК України визначено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання певним ризикам.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Матеріали справи свідчать, що 28.06.2024 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 153 КК України.

З матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу, вбачається наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 153 КК України.

Необхідність застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту обґрунтовується тим, що ОСОБА_5 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 153 КК України, який відноситься до категорії тяжких та наявністю ризиків, передбачених приписами п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України.

Слідчий суддя, не виключає можливості того, що ОСОБА_5 бажаючи уникнути негативних наслідків кримінально-правового та цивільно-правового характеру, усвідомлюючи тяжкість покарання за ч. 4 ст. 189 КК України, може ухилятися від органів досудового розслідування, що підтверджує ризик визначений п. 1 ч 1. ст. 177 КПК України.

Органами досудового розслідування доведено, що з боку ОСОБА_5 можливий вплив на потерпілих, свідків по кримінальному провадженню, яким відомі обставини вчинення ним вищезазначеного кримінального правопорушення, з якими від особисто знайомий, тому підозрюваний, може незаконно впливати на них шляхом їх підкупу, переконання, залякування чи схиляння їх до зміни, наданих ними показань.

Враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, вік підозрюваного, його соціальні зв'язки, майновий стан та стан здоров'я, є підстави вважати, що останній може переховуватись від органів досудового розслідування та суду.

Суд приймає до уваги, що 25.01.2022р. до суду скеровано обвинувальний акт відносно ОСОБА_5 за ч.ч. 4,6 ст. 152 КК України, що свідчить про ймовірність існування ризику вчинення іншого кримінального правопорушення.

Слідчий суддя бере до уваги пояснення слідчої в судовому засіданні відносно наявної описки та відсутності змін до раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 .

За таких обставин, враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, даних про особу підозрюваного ОСОБА_5 , який повідомив, що не працює, на утриманні має трьох малолітніх дітей, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий, однак стосовно якого 25.01.2022 скеровано до суду обвинувальний акт за ч. ч. 4, 6, ст. 152 КК України, суд вважає за можливе застосовувати до останнього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час з покладенням обов'язків відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України, що забезпечить дотримання підозрюваним процесуальних обов'язків під час досудового слідства та в суді.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 181, 184, 193, 194, 196, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у межах строку досудового розслідування, тобто до 27.08.2024 включно, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у визначений період доби - з 22:00 год. по 06:00год. наступного дня.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні процесуальні обов'язки:

1) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

2) прибувати до СУ ГУНП в Житомирській області до слідчого, прокурора, суду на кожну вимогу;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання, роботи;

3) утриматись від спілкування із потерпілими ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та свідками ОСОБА_9 , ОСОБА_10 у вказаному кримінальному провадженні.

4) не відвідувати населені пункти, в яких проживають потерпілі, а саме: АДРЕСА_4 .

Роз'яснити підозрюваній, що відповідно до ч.5 ст.181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваної, яка перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.

Виконання ухвали доручити органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваної.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчих у провадженні яких перебуває дане кримінальне провадження.

Визначити строк дії обов'язків до 27.08.2024 включно.

Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
120498724
Наступний документ
120498726
Інформація про рішення:
№ рішення: 120498725
№ справи: 296/6467/24
Дата рішення: 17.07.2024
Дата публікації: 23.07.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; застосування запобіжних заходів; домашній арешт
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (17.07.2024)
Дата надходження: 16.07.2024
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАСЛАК ВІТА ПЕТРІВНА
суддя-доповідач:
МАСЛАК ВІТА ПЕТРІВНА