Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/2736/24
Провадження № 3/723/3447/24
08 липня 2024 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду
Чернівецької області Яківчик І.В.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення (протокол серії ВАД №354419 від 05.07.2024 року), яка надійшла від ВП №5 (смт Глибока) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працючого, за ч.2 ст.187 КУпАП, -
На розгляд до Сторожинецького райсуду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №354419 від 05.07.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, згідно з яким 29.06. 2024 року близько 22 год. 33 хв. ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом був відсутній за своїм місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 не доказаний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.2 ст.187 КУпАП України.
До матеріалів справи долучена копія ухвали Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 31.05.2024 року, якою ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким документом зокрема є пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Як вбачається із матеріалів справи - правопорушення вчинене 29.06.2024 року, протокол про адміністративне правопорушення складався 05.07.2024 року, пояснення від ОСОБА_1 не відбираслись, а в проколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 пояснив що 28.06.2024 року він був затриманий працівнками ТЦК та СС, у звязку із чим не мав згои діствтися до свого будинковолодін.
Згідно рапорту складеного 29.06.2024 року встановлено що 0 22 год. 33 хв. 29.06.2024 року працівники поліції прибули за місцем проживання ОСОБА_1 однак зі слів його матері, ОСОБА_2 , цього ж дня блязько 20 год. 00 хв. їй зателефлнував ОСОБА_1 та повідомив що не може добратися до дому, оскільки перебуває в м.Чернівці та був затриманий працівникми ТЦК та СП.
При цьому доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Підсумовуючи викладене, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суддя вважає, що обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №354419 від 05.07.2024 року, не підтверджені належними та допустимими доказами по справі, які б свідчили про наявність події, а в діях ОСОБА_1 - складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, а тому, оцінивши вказане, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП закрити за відсутністю в його діях, зазначених у протоколі, події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області.
Суддя