Справа№ 718/1764/24
Провадження№ 3/718/789/24
"22" липня 2024 р. м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Скорейко В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла з Вижницького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 14.06.2013, за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
На адресу Кіцманського районного суду Чернівецької області повтороно 08.07.2024 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 311749 від 03.05.2024 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.130 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1 03.05.2024 близько 17 год 08 хв. в с. Чортория, по вул. Центральній, Вижницького району Чернівецької області, керував транспортним засобом «ЗАЗ 3112215», державний номерний знак НОМЕР_2 , у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законодавством порядку із застосуванням спеціального технічного приладу Alcotest Drager №0591, результат 0,48 проміле, тест № 623.Від керування транспортним засобом відсторонений шляхом залишення на місці зупинки, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце його проведення був повідомлений належним чином, будь-яких клопотань суду не подав.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їхній сукупності, дійшов наступних висновків.
Згідно із ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння.
Із пункту 2.9а Правил дорожнього руху України слідує, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Згідно ст.252КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У протоколі серії ААБ № 336782 від 21.04.2022р. в графі «До протоколу додаються» зазначено матеріали адміністративної справи.
За результатами дослідження двд-диску (а.с. 13) встановлено наявність на ньому двох відеозаписів:
-20240504091618000047 тривалістю 5 с без звуку;
-20240504091619000048 тривалістю 2 с без звуку.
Описані вище відеозаписи не містять відомостей про точну дату та час події, відсутній звук та факт фіксації проходження огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 , процедура складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч 1 КУпАП, що позбавляє суд можливості перевірити фактичні обставини справи.
Свідки під час проведення огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 поліцейськими також не залучалися.
Наявність відеозапису чи присутність двох свідків під час огляду на стан сп'яніння поліцейським на місці зупинки транспортного засобу є обов'язковою умовою об'єктивності такого огляду та допустимості його результатів. У разі їхньої відсутності до результатів такого огляду застосовуються наслідки недійсності, передбачені ч. 5 ст. 266 КУпАП.
В силу вимог ч. 2 ст.251 КУпАП обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Суд розглядає справу в межах пред'явленого обвинувачення, викладеного у протоколі про адміністративне правопорушення, який повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи вищенаведене, дослідивши та оцінивши всі докази у справі, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП щодо ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, оскільки у справі відсутні допустимі докази керування водієм ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, а отже, і доведеність вини останнього поза розумним сумнівом за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 14.06.2013, за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Суддя Василь Скорейко