19 липня 2024 рокуСправа №160/5232/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Савченка А.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Дніпровської міської ради (пр.Дмитра Яворницького, 75, м.Дніпро, код ЄДРПОУ 26510514) Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро (пр.Дмитра Яворницького, 75, м.Дніпро), Виконавчого комітету Дніпровської міської ради (просп.Дмитра Яворницького, 75, м.Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 04052092) про визнання протиправним та скасування рішення, стягнення моральної шкоди,
установив:
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду пеербуває справа за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської міської ради, Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпрі, Виконавчого комітету Дніпровської міської ради про визнання бездіяльності протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, де просив визнати протиправним та скасувати рішення Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпрі Дніпровської міської ради від 22.03.2021 р., протокол №30, а саме, п. 4 «Встановити обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, на міських маршрутках загального користування, авто та електротранспорту і метро, і встановити час для здійснення таких перевезень щоденно з 10.00 до 15.00, в інший час пільга не діє», стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в розмірі 9 000 грн.
Дослідивши матеріали справи та вирішуючи питання щодо подальшого розгляду справи, суд зазначає таке.
Згідно ч. 1, 4 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 173 КАС України, завданням підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу.
Так, дослідивши матеріали справи, характер спірних правовідносин, спосіб захисту, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого судового засідання.
Частиною 4 статті 74 КАС України передбачено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє.
Суд дійшов висновку про необхідність витребувати додаткові докази.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 173, 248, 257, 260, 261 КАС України, суд
ухвалив:
Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання призначити на 30.07.2024 р. о 13:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, зала судових засідань № 10.
Витребувати у Виконавчого комітету Дніпровської міської ради:
- Положення (чи інший документ) про Спеціальну комісію з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро;
- Інформацію та докази щодо порядку фінансування (суб'єкт, що фінансує, джерело фінансування) Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро.
- Пояснення та докази (за наявності) щодо того, чи входить Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро до структури Виконавчого комітету Дніпровської міської ради.
Витребувати у Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро:
- Положення (чи інший документ) про Спеціальну комісію з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро;
- Інформацію та докази щодо порядку фінансування (суб'єкт, що фінансує, джерело фінансування) Спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро;
- Пояснення та докази (за наявності) щодо того, чи входить Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро до структури Виконавчого комітету Дніпровської міської ради.
Зобов'язати Виконавчий комітет Дніпровської міської ради та Спеціальну комісію з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у м. Дніпро надати докази у строк до 29.07.2024 р.
Копію ухвали та повістки про виклик до суду надіслати учасникам справи.
Відповідно до статті 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Савченко