18 липня 2024 року Справа № 480/10528/23
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Соп'яненко О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/10528/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, і просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової грошової винагороди на період дії воєнного стану, передбаченої п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" у розмірі до 30 000 гривень за лютий 2023 р., березень 2023 р., квітень 2023 р. та травень 2023 р., червень 2023 р, пропорційно в розрахунку на місяць;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову грошову винагороду на період дії воєнного стану, передбачену п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" у розмірі до 30 000 гривень за лютий 2023 р., березень 2023 р., квітень 2023 р. та травень 2023 р., червень 2023 р., пропорційно в розрахунку на місяць.
- визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди відповідно п. 1 положення постанови КМУ від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" у розмірі до 70 000 грн. за період з 01.03.2022 по 10.06.2023 пропорційно дням участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, з урахуванням фактично виплачених сум;
- зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" у розмірі до 70 000 грн. за період з 01.03.2022 по 10.06.2023, пропорційно дням участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, з урахуванням фактично виплачених сум.
Позов обґрунтовано тим, що позивач проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 Національної гвардії України та у березня 2022 року брав безпосередню участь в обороні Києва (виконував бойові завдання на підставі бойових наказів (розпоряджень) з охорони та оборони на території аеропорту "Бориспіль"). Однак позивачу за період з 01.03.2022 по 10.06.2023 не виплачено додаткову винагороду збільшену до 100000 гривень, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького кладу, поліцейським та їхнім сім'ям під час дії воєнного стану". Також позивач вказує, що йому протиправно не було нараховано та не виплачено додаткову винагороду у розмірі 30000 грн, у відповідності до згаданої постанови Кабінету Міністрів України за за лютий 2023 р., березень 2023 р., квітень 2023 р. та травень 2023 р., червень 2023 р. Позивач вважає, що позбавлення його встановлених раніше виплат є незаконним.
Ухвалою суду від 04.10.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Відповідач, заперечуючи проти позову, подав до суду відзив на позовну заяву (а.с.202-214), в якій зазначає, що позивач у період з 16 березня 2022 року по 13 квітня 2022 року ОСОБА_1 здійснював виконання службово-бойового завдання з охорони та оборони заводу ім. Антонова в м. Києві. Відповідно до "Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією", який затверджений Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, вся територія міста Київа з 24 лютого 2022 року по 30 квітня 2022 року віднесена до територій активних бойових дій.
У період з 30 квітня 2022 року по 10 червня 2022 року ОСОБА_1 здійснював виконання бойового завдання з охорони та оборони на території аеропорту "Бориспіль", що розташований територіально в Бориспільському районі Київської області. Бориспільський район Київської області не входив до "Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією". Службове-бойове завдання з охорони та оборони об'єкта відсутнє в переліку бойових дії або заходах, за які виплачується додаткова винагорода до 100 000 грн.
Крім цього, в червні 2022 року на виконання розпорядження Командувача Національної гвардії України від 20 травня 2022 року № 27/11/3-6154 та з метою визначення єдиного підходу до виплати додаткової винагороди, яка передбачена пунктом 1 Постанови № 168, ОСОБА_1 була збільшена та виплачена додаткова винагорода в розмірі 4 516, 13 грн за дні коли об'єкт, що ним охоронявся, зазнав ракетних (авіаційних) та (або) артилерійських ударів противника (березень) 2022 року.
В жовтні 2023 року позивачу нараховано та виплачена додаткова грошова винагорода у розмірі 120 000 грн за лютий, березень, квітень, травень 2023 року. За червень 2023 року позивачу було нараховано та виплачена додаткова винагорода у розмірі 4 000 грн, відповідно до Постанови № 168, за фактичне виконання бойових (спеціальних) завдань на умовах визначених Кабінетом Міністрів України.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне.
Наказом Командира 27 бригади Національної гвардії України від 26 лютого 2022 року № 39 солдата запасу ОСОБА_1 призначено на посаду стрільця 1 відділення 4 стрілецького взводу 10 стрілецької роти 5 стрілецького батальйону (ВОС -100915П) з 28 лютого 2022 року. (а.с.227)
Відповідно до наказу Командира 27 бригади Національної гвардії України від 30 серпня 2023 року № 182 солдата ОСОБА_1 стрільця 1 відділення 4 стрілецького взводу 10 стрілецької роти (з охорони об'єктів № 194, 196, 197) 5 стрілецького батальйону виключено зі списків особового складу ВЧ НОМЕР_1 НГУ та всіх видів забезпечення. (а.с.226)
Згідно з архівної відомості №1 за період з січня по грудень 2023 року вбачається, що ОСОБА_1 , за лютий 2023 року, березень 2023 року, квітень 2023 року, травень 2023 року та за червень 2023 року, не було виплачено додаткову грошову винагороду у розмірі до 30 000 грн. (зворот.стор. а.с.8)
Листом відповідача від 11.07.2023 була надана відповідь, в якій зазначено, що протягом 2022-2023 років ОСОБА_1 залучався до виконання службово-бойових завдань з охорони та оборони важливих державних об'єктів, які перебувають в межах Київської області. У відповідача відсутні відомості про безпосереднє залучення ОСОБА_1 до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресію російської федерації проти України. (а.с.12)
Вважаючи, що позивачу не виплачена в повному обсязі додаткова грошова винагорода у розмірі до 30 000 грн за лютий 2023 р., березень 2023 р., квітень 2023 р. травень 2023 р. та червень 2023 р., а також, невиплата додаткової грошової винагороди із розрахунку до 100 000 грн за період з 01.03.2022 по 10.06.2022, останній звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини п'ятої статті 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до абзацу першого пункту 1 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 листопада 1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з пунктами другим-третім статті 9 Закону №2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України (абзаци перший, другий пункту 4 статті 9 Закону №2011-XII).
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України від 24.02.2022 №64/202 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
Указами Президента України №133/2022 від 14.03.2022, №259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, №573/2022 від 12.08.2022, №757/2022 від 07.11.2022, №58/2023 від 06.02.2023, №254/2023 від 01.05.2023, №451/2023 від 26.07.2023, №734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024 строк дії воєнного часу продовжувався
На виконання Указів Президента України від 24.02.2022 № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та № 69 "Про загальну мобілізацію", Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнята постанова № 168, пунктом 1 якої установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №793 від 07.07.2022 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168", вказана редакція пункту 1 Постанови КМУ №168 підлягає застосуванню з 24.02.2022.
На підставі вище викладеного, з 24 лютого 2022 року у військовослужбовців, виникло право на отримання додаткової винагороди в розмірі 30000 грн. щомісячно.
У тих військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, виникло право на отримання додаткової винагороди в розмірі 100000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
До постанови КМУ №168 були внесені зміни постановами Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року №217, від 22 березня 2022 року №350, від 01 квітня 2022 року №400, від 01 липня 2022 року №754, від 07 липня 2022 року №793, від 27 вересня 2022 року №1066, від 08 жовтня 2022 року № 1146, від 20 січня 2023 року № 43, від 09 серпня 2023 року № 836, від 15 вересня 2023 року № 1001.
Щодо вимоги про стягнення з ВЧ НОМЕР_1 НГУ додаткову грошову винагороду на період дії воєнного стану, передбачену пунктом 1 Постанови № 168 у розмірі 30 000 грн., за лютий, березень, квітень, травень, червень 2023 року, суд зазначає наступне.
Як вбачається з архівної відомості №1 за період з січня 2023 р. по жовтень 2023 р., позивачу нарахована додаткова грошова винагорода у розмірі 120 000 грн., за лютий, березень, квітень, травень 2023 року. (а.с.218)
Стосовно виплати додаткової винагороди у розмірі 30 000 грн., за червень 2023 року, суд зазначає.
Відповідно до абзацу першого пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 28 червня 2023 року № 3161-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов'язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану" установлено, що в період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX - військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, а також здійснюють бойові (спеціальні) завдання, у період здійснення зазначених заходів (завдань) щомісячно виплачується додаткова винагорода від 30000 до 100000 гривень на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Наказом від 01.09.2023 №729 затверджено "Особливості виплати на період воєнного стану додаткової винагороди військовослужбовцям Національної гвардії України" (далі - Особливості), згідно п.3 ч.2 якого, на період воєнного стану додаткова винагорода виплачується - у розмірі 30 000 гривень військовослужбовцям, які здійснюють бойові (спеціальні) завдання в період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання таких завдань.
За приписами абз.11 п.1 ч.4 Особливостей до бойових (спеціальних) завдань у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, виконання яких передбачає виплату додаткової винагороди, зазначеної в підпункті 3 пункту 2 цих Особливостей, належать такі завдання, що виконуються військовослужбовцями, зокрема: охорони та оборони військових об'єктів (військових містечок, пунктів тимчасової дислокації, базових таборів, місць зосередження сил і засобів, станцій (місць) навантаження (розвантаження) військових вантажів, військово-медичних закладів), у складі внутрішньої варти, чергового підрозділу охорони та оборони, оперативно-чергової служби, патрульного наряду, що виконується в межах областей, окремі території яких визначені районами ведення воєнних (бойових) дій, та тих, що межують з районами ведення воєнних (бойових) дій через акваторію Чорного моря та з українсько-російською, українсько-білоруською ділянками державного кордону, а на іншій території - у разі безпосередньої оборони цих об'єктів від вогневих уражень противника, відбиття нападу, звільнення їх у разі захоплення.
Відповідно до п.7 ч.8 Особливостей документами, які підтверджують участь військовослужбовців у виконанні бойових (спеціальних) завдань у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначених абзацом одинадцятим підпункту 1 пункту 4 цих Особливостей, є:
- бойовий наказ (розпорядження) командира військової частини;
- журнал бойових дій;
- рішення командира підрозділу, яке відображається у книзі служби; постова відомость варти, патрульно-постова відомість сектору охорони, патруля, поста охорони порядку;
- рапорт (донесення) командира підрозділу про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно-підпорядкованих підрозділів у виконанні бойових (спеціальних завдань).
З матеріалів справи встановлено, що відповідачем за червень 2023 року було нараховано додаткова винагорода у розмірі 4000 грн., за виконання бойових (спеціальних) завдань у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. (а.с.218)
Суд зазначає, що незважаючи на встановлений частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язок суб'єкта владних повноважень доказувати правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності, позивач не звільняється від свого обов'язку, визначеного частиною 1 згаданої статті щодо доведення тих обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
За таких обставин, твердження позивача щодо протиправної бездіяльності ВЧ НОМЕР_1 НГУ по нарахуванню і виплаті додаткової грошової винагороди у спірний період, суд вважає недоведеними.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд робить висновок про відповідність дій відповідача щодо нарахування і виплати грошового забезпечення (в тому числі і додаткової винагороди) позивачу у спірний період критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України та, як наслідок, про відсутність підстав для задоволення позовних вимог у наведеній частині позову.
Щодо вимоги про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу додаткової винагороди у розмірі до 70 000 грн. за період з 01.03.2022 по 10.06.2023 пропорційно дням участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, суд зазначає наступне.
Наказом Командувача Національної гвардії України "Про окремі питання виплат військовослужбовцям Національної гвардії України" від 29 березня 2022 року № 89 на виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та № 69 "Про загальну мобілізацію", постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейських та їх сім'ям під час дії воєнного стану» затверджено інструкцію з виплати додаткової винагороди військовослужбовцям Національної гвардії України (далі - Інструкція) та порядок підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або забезпечення здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, під час безпосереднього перебування в районах ведення воєнних (бойових) дій (далі - Порядок). (а.с.223-225)
Суд звертає увагу, що наказ командувача Національної гвардії України від 29 березня 2022 року № 89 (як і затверджені ним нормативні акти) не був опублікований, зате, як написано в цьому наказі, мав бути оголошений особовому складу Національної гвардії України в частині, що його стосується.
Відповідно до пункту 2 Інструкції на період дії воєнного стану військовослужбовцям виплачується додаткова винагорода у розмірі 30 000 грн (у розрахунку на місяць), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або заходах, розмір цієї винагороди збільшується до 100 000 грн у розрахунку на місяць пропорційно дням участі у бойових діях або заходах.
Відповідно до пункту 1 Порядку під терміном "безпосередня участь військовослужбовця Національної гвардії України у бойових діях або забезпеченні здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії у період здійснення зазначених заходів" (далі - бойові дії або заходи) слід розуміти виконання військовослужбовцем:
- бойових завдань у складі військової частини (підрозділу), яка веде воєнні (бойові) дії в районах ведення воєнних (бойових) дій, що визначаються Головнокомандувачем Збройних Сил України.
Матеріалами справи підтверджено, що у період з 16.03.2022 по 13.04.2022 ОСОБА_1 , здійснював виконання службово-бойового завдання з охорони та оборони заводу ім. Антонова в м. Києві.
Відповідно до "Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією", який затверджений Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, вся територія міста Києва з 24 лютого 2022 року по 30 квітня 2022 року віднесена до територій активних бойових дій.
У період з 30.04.2022 по 10.06.2023 ОСОБА_1 здійснював виконання бойового завдання з охорони та оборони на території аеропорту " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що розташований територіально в Бориспільському районі Київської області. Бориспільський район Київської області не входив до "Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією". Службове-бойове завдання з охорони та оборони об'єкта відсутнє в переліку бойових дії або заходах, за які виплачується додаткова винагорода до 100 000 грн.
Крім цього, в червні 2022 року на виконання розпорядження Командувача Національної гвардії України від 20 травня 2022 року № 27/11/3-6154 та з метою визначення єдиного підходу до виплати додаткової винагороди, яка передбачена пунктом 1 Постанови № 168, ОСОБА_1 була збільшена та виплачена додаткова винагорода в розмірі 4 516, 13 грн за дні коли об'єкт, що ним охоронявся, зазнав ракетних (авіаційних) та (або) артилерійських ударів противника (березень) 2022 року. (а.с.217)
Суд зазначає, що в матеріалах справ відсутні докази, які б підтвердили безпосередню участь позивача у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії під час перебування безпосередньо в районах введення воєнних (бойових) дій за вищевказаний період.
З наведених міркувань, суд дійшов висновку, що протягом спірного періоду командування ВЧ НОМЕР_1 НГУ діяло правомірно, коли у своїй діяльності та в умовах дії воєнного стану дотримувалося затверджених Наказом №89 вимог Інструкції і Порядку та діяло відповідним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладені обставини, у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог, у зв'язку із чим в задоволенні адміністративного позову слід відмовити у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Соп'яненко