05.07.2024 Справа №607/14050/24 Провадження №3/607/6150/2024
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції № 1 (м. Тернопіль) Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , продавець-консультант
за ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
27 травня 2024 року о 00 год. 32 хв. було встановлено, що по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_1 ухилялась від виконання батьківських обов'язків щодо виховання неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме допустила що останній отримав тяжкі ушкодження впавши із скутера на якому він сидів, чим порушила Закон України «Про охорону дитинства», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст.184 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не визнала, вказавши, що не знала, що її неповнолітній син ОСОБА_2 ремонтує скутер. Просить закрити провадження за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 КУпАП, до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Об'єктивна сторона даної статті виражається у залишенні місця дорожньо-транспортної пригоди особами, до якої вони причетні (формальний склад). Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у форма прямого або евентуального (непрямого) умислу.
Згідно досліджених в судовому засіданні доказів, враховуючи обставини за яких ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 отримав тілесні ушкодження, пояснення матері ОСОБА_1 відповідно до яких остання не була обізнана про те, що її неповнолітній син ремонтує скутер та впавши з останнього отримав тілесні ушкодження, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутні склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки матеріали справи не містять прямих доказів навмисного невиконання ОСОБА_1 своїх батьківських обов'язків щодо виховання сина, а тому в даному випадку відсутня подія та склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, за таких обставин вважаю, що провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП слід закрити за відсутністю події і складу вказаного адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 126, 247, 280, 283, 284 КУпАП,
Провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня отримання постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяВ. Л. Дзюбич