"17" липня 2024 р. Справа №597/768/24
Суддя Заліщицького районного суду Тернопільської області Торська І.В., розглянувши заяву т.в.о. начальника відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Андрія Заяць про вирішення питання щодо речових доказів в порядку виконання постанови Заліщицького районного суду Тернопільської області від 20 травня 2024 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-16 КУпАП, відносно ОСОБА_1 ,
Постановою Заліщицького районного суду Тернопільської області від 20 травня 2024 року провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-16 КУпАП закрито у зв'язку із відсутністю складу адміністратиного правопорушення.
Т.в.о. начальника відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Андрія Заяць звернувся до Заліщицького районного суду Тернопільської області із заявою про вирішення питання щодо речових доказів в порядку виконання постанови Заліщицького районного суду Тернопільської області від 20 травня 2024 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-16 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Дослідивши заяву та матеріали справи про адміністративне правопорушення №597/768/23, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №517131 від 24.04.2024 року у ОСОБА_1 речей для тимчасового зберігання не вилучалось.
Також, в матеріалах справи відсутня квитанція про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.304 КУпАП питання, пов'язанні з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом, який виніс постанову.
Відповідно до ч. 6 ст. 283 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Оскільки у протоколі серії ВАД №366017 від 24.04.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-16 КУпАП, у графі «речі які вилучено для тимчасового зберігання», працівниками поліції не зазначено, які речі вилучено, у задоволенні заяви про вирішення питання щодо речових доказів в порядку виконання постанови Заліщицького районного суду Тернопільської області від 20 травня 2024 року слід відмовити.
Керуючись ст. 304 КУпАП, суд -
постановив:
У задоволені заяви т.в.о. начальника відділення поліції №4 (м.Заліщики) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Андрія Заяць про вирішення питання щодо речових доказів в порядку виконання постанови Заліщицького районного суду Тернопільської області від 20 травня 2024 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-16 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Заліщицький районний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Ірина ТОРСЬКА