Єдиний унікальний номер № 333/6138/24
Провадження № 1-в/333/172/24
16 липня 2024 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді ОСОБА_1 , ознайомившись з поданням т.в.о. начальника відділу поліції № 4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Василівка Запорізької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Для розгляду до суду надійшло подання т.в.о. начальника відділу поліції № 4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Відповідно до абзацу 2 ч.1 ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
За змістом ст.ст.13, 15 Закону України "Про Національну поліцію" систему поліції складають центральний орган управління поліції та територіальні органи поліції. Територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання. Територіальні органи поліції утворює, ліквідовує та реорганізовує Кабінет Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України на підставі пропозицій керівника поліції. Структуру територіальних органів поліції затверджує керівник поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України.
Відповідно до постанови КМУ від 16.09.2015 № 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" територіальним органом Національної поліції в Запорізькій області є Головне управління Національної поліції в Запорізькій області.
Отже в даному випадку, подання про встановлення адміністративного нагляду, яке не підписано уповноваженою посадовою особою органу поліції, не може бути розглянуто.
Відповідно до ч.6 ст.9, ч.3 ст.26 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, беручи до уваги, що ані Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ані КПК України не врегульоване питання щодо дій суду, у разі надходження подання про встановлення адміністративного нагляду від т.в.о. начальника підрозділу органу поліції, вважаю за необхідне застосувати загальні засади кримінального провадження, визначені ч.3 ст.26 КПК України, та повернути подання до підрозділу органу поліції, оскільки воно не може бути прийнято до розгляду та розглянуто без підпису керівника органу поліції.
На підставі викладеного, керуючись ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст.ст.9, 26, 372 КПК України, -
Подання т.в.о. начальника відділу поліції № 4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - повернути без рорзгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя ОСОБА_1