Справа № 204/6724/24
Провадження № 1-кс/204/1842/24
Іменем України
16 липня 2024 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
підозрюваного - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі, клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Управлінням нагляду за додержанням законів Національною поліцієї України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42023040000000412 від 31.07.2023 року, про відсторонення від посади ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с.м.т Юр'ївка, Дніпропетровської області, громадянина України, з вищою освітою, перебуваю чого на посаді директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.27, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.5 ст. 191 КК України,-
встановив:
До суду надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Управлінням нагляду за додержанням законів Національною поліцієй України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42023040000000412 від 31.07.2023 року, про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_5 .
В обґрунтування клопотання зазначено, що СВ ВП № 6 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в ЄРДР за №42023040000000412 від 31.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 2,3 ст. 27, ч.3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч.ч. 2,3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч.4 ст.189, ч.2 ст.372 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що на початку травня 2023 року Тернівський міський голова ОСОБА_6 та директор комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради ОСОБА_5 , будучи службовими особами, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи корисливу зацікавленість у вигляді одержання незаконних прибутків, усвідомлюючи свої можливості при розподілі бюджетних коштів Тернівської міської ради та впливу на підлеглих працівників комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, прийняли рішення про створення стійкого об'єднання - організованої групи, з метою вчинення особливо тяжких злочинів, які полягали у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання поточних ремонтів доріг в м. Тернівка.Для досягнення злочинного задуму, переслідуючи корисливу зацікавленість, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , визначили чіткий механізм та схему здійснення злочинної діяльності, яка полягала у проведенні підлеглими їм працівниками КП «ТЖКП» вісімнадцяти спрощених закупівель щодо поточних ремонтів доріг в м. Тернівка, визначення переможцем підконтрольного підприємства, підписання з вказаним підприємством договорів у яких будуть вказані завищені ціни на будівельні матеріали, внесення завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт з поточних ремонтів доріг, їх підписання, укладення договору з суб'єктом господарювання, яке формально буде здійснювати технічний нагляд за проведенням поточних ремонтів, перерахування бюджетних коштів за невиконані роботи з поточних ремонтів доріг підрядному підприємству, отримання незаконної винагороди в розмірі 10% від загальної вартості робіт з поточних ремонтів доріг. У той же час, для досягнення злочинного задуму ОСОБА_6 та ОСОБА_5 усвідомлювали, що для реалізації їх прямого умислу необхідно створити організовану групу та залучити до неї осіб, які, розділяючи їх кримінально-протиправні погляди, будуть чинити дії, спрямовані на досягнення єдиного умислу, направленого на заволодіння бюджетними коштами.Так, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 запропонували залучитись до злочинної діяльності керівників підконтрольних суб'єктів господарювання - афілійовану особу ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_7 , головного бухгалтера та кошторисника ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_8 , директора та засновника ПП «Фенікс» ОСОБА_9 , які виявили бажання взяти участь у діяльності злочинної організації, метою якої є заволодіння бюджетними коштами Тернівської міської ради, та надали свою згоду на участь у організованій групі та вчинюваних нею злочинах.Таким чином, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , з корисливих мотивів та з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, які полягали у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах, а саме в різниці між сумами, виділеними з бюджету на проведення поточних ремонтів доріг, та сумою фактичних витрат на їх проведення на підставі внесення службовими особами завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, створили та очолили стійке об'єднання - організову групу, до складу якої увійшли ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та інші невстановлені в теперішній час особи, члени якого зорганізувалися для спільного вчинення зазначеної злочинної діяльності.У результаті розробленого плану, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 разом із ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 в період часу з травня 2023 року до січня 2024 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, незаконно здійснювали заволодіння бюджетними коштами за наступних обставин.Після організації виділення коштів з міського бюджету на рахунки КП «ТЖКП» для проведення поточних ремонтів доріг, на початку травня 2023, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_6 надав вказівку директору КП «ТЖКП» ОСОБА_5 про проведення вісімнадцяти закупівель по поточним ремонтам доріг у м. Тернівка із застосуванням електронної площадки «Прозорро» на загальну суму 15 млн грн. При цьому ОСОБА_6 та ОСОБА_5 попередньо повідомили про намір їх проведення володільцю та фактичному керівнику ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_7 , якого попередньо визначили в якості переможця у закупівлях, з метою подальшого заволодіння бюджетними грошовими коштами при виконанні вказаних робіт. На виконання злочинного плану, в період з 18.05.2023 по 29.08.2023, ОСОБА_5 надав вказівку підлеглій йому уповноваженій особі з проведення публічних торгів ОСОБА_10 опублікувати інформацію на сайті «Прозорро» щодо проведення КП «ТЖКП» спрощених процедур закупівель. При цьому ОСОБА_5 попередив ОСОБА_10 , що переможцем цих закупівель повинно стати ТОВ «Ком+Транс», а в разі прийняття участі в закупівлі інших учасників їх пропозиції повинні бути відхилені.В свою чергу, головний бухгалтер та кошторисник ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_8 , будучи членом організованої групи, на виконання вказівки ОСОБА_7 , в період часу з 31.05.2023 по 12.09.2023, достовірно знаючи що директор ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_11 перебуває за межами України, склала тендерні пропозиції від ТОВ «Ком+Транс» та підписала їх від імені директора ОСОБА_11 , у тому числі акти візуального огляду доріг, які потребували ремонту, де ніби-то разом з ОСОБА_5 та іншими працівниками КП «ТЖКП» ОСОБА_11 приймав особисту участь, та опублікувала вказані документи у складі пропозицій у 18 закупівлях, які проводились КП «ТЖКП». Також ОСОБА_8 , на виконання злочинного плану, у співучасті з іншими учасниками організованої групи, з метою розкрадання бюджетних коштів, достовірно знаючи, що фактичні ціни на будівельні матеріали, які закуповувались ТОВ «Ком+Транс» для проведення робіт, а саме: щебінь 5-10мм - 427,48 грн за м3, щебінь 10-20мм - 471,35 грн за м3, щебінь 20-40мм - 368,40 грн за м3, а також щебнево-піщана суміш 0-40 мм - 244,15 грн, вказала у тендерних пропозиціях ціни значно вищі від фактичних, а саме: щебінь 5-10мм - 589,92 грн за м3, щебінь 10-20мм - 636,32 грн за м3, щебінь 20-40мм - 508,39 грн за м3, а також щебнево-піщана суміш 0-40 мм - 388,20 грн за м3.При цьому ОСОБА_5 , достовірно знаючи фактичні ціни, які повинні бути вказані в локальних кошторисах ТОВ «Ком+Транс», надав вказівку ОСОБА_7 та ОСОБА_8 підготувати договори з локальними кошторисами до них, та відомостями ресурсів, де будуть вказані завищені ціни на будівельні матеріали. В результаті проведених закупівель, в період часу з 20.06.2023 по 25.09.2023 між КП «ТЖКП» та ТОВ «Ком+Транс» укладено договори щодо поточних ремонтів доріг, а саме:Поточний ремонт внутрішньоквартального проїзду від вул. Пушкіна до вул. Лермонтова 12а, S-496 м2, договір № 67п-23 від 20.06.2023 на суму 602 805,48 гривень; Поточний ремонт асфальтобетонного покриття мосту через річку Тернівка, S-609 м2, договір № 60п-23 від 20.06.2023 на суму 654 032,86 гривень; Поточний ремонт дороги по провулку Харківський (від перехрестя вул. І. Богуна до вул. Троїцька), S-415 м2, договір № 66п-23 від 20.06.2023 на суму 478 156,21 гривень.Поточний ремонт дороги по вул. Лермонтова (від вул. Польова до ЦРП), S-2500 м2, договір № 78п-23 від 19.07.2023 на суму 2 253 409,68 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Кренкеля (від вул. Троїцька до вул. Вознесенська), S-797м2, договір № 80п-23 від 19.07.2023 на суму 910 781,10 гривень;Поточний ремонт дороги по вул. Маяковського (від вул. Харківська до вул. Курська), S-447 м2, договір № 79п-23 від 19.07.2023 на суму 550 719,54 гривень;Поточний ремонт дороги по вул. І. Богуна, S-589 м2, договір № 87п-23 від 31.07.2023 на суму 679 185,71 гривень;Поточний ремонт дороги по вул. Зіркова, S-656 м2, договір № 86п-23 від 31.07.2023 на суму 701 401,48 гривень;Поточний ремонт ділянок дороги по вул. Вознесенська (від буд. 161 до буд. 177; від буд. 73 до буд. 87), S-1 799 м2, договір № 89п-23 від 31.07.2023 на суму 1 451 510,40 гривень;Поточний ремонт внутрішньоквартальної дороги від буд.15а по вул. Перемоги до ротонди, S-603 м2, договір № 88п-23 від 31.07.2023 на суму 706 134 гривень.Поточний ремонт дороги по вул. Нова (від перехрестя з вул. Троїцька), S-1270 м2, договір № 98п-23 від 14.08.2023 на суму 1 512 093,73 гривень; Поточний ремонт проїзду цвинтарем по вул. Троїцька, S-437 м2, договір № 96п-23 від 14.08.2023 на суму 627 696,20 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Садова (від вул. Райдужна), S-609 м2, договір № 99п-23 від 14.08.2023 на суму 692 915,42 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Тернівська (від вул. Райдужна), S-641 м2, договір № 109п-23 від 29.08.2023 на суму 726535,70 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Благодатна (від вул. Райдужна), S-573 м2, договір № 111п-23 від 29.08.2023 на суму 649 026,94 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Сонячна (від вул. Райдужна), S-533 м2, договір № 110п-23 від 29.08.2023 на суму 604 077,88 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Сташкова, S-357 м2, договір №113п-23 від 05.09.2023 на суму 372 811,68 гривень; Поточний ремонт дороги по вул. Новорічна, S-770 м2, договір №124п-23 від 25.09.2023 на суму 721 982,20 гривень. Крім того, 24.07.2023, ОСОБА_5 , на виконання вказівки ОСОБА_6 , з метою імітування законності проведення робіт з поточних ремонтів доріг, для ніби-то перевірки їх відповідності об'ємам, кількості та якості використаних будівельних матеріалів, уклав з директором та засновником ПП «Фенікс» ОСОБА_9 договір № 83п-23 щодо проведення технічного нагляду за проведенням поточних ремонтів доріг ТОВ «Ком+Транс» на суму 177 350 гривень. В період часу з 20.06.2023 по 27.10.2023, ОСОБА_7 , з ОСОБА_12 та ОСОБА_5 , через підлеглих працівників ТОВ «Ком+Транс» організував роботи з поточного ремонту доріг в м. Тернівка по 18 об'єктам, при цьому надав вказівку працівникам улаштовувати підстилаючий шар щебню товщиною 5-10 см замість 15 см, як вказано в договорах, укріплення узбіччя доріг піщано-гравійною сумішшю не здійснювати, використовувати один дорожній каток масою 3 тони замість двох дорожніх катків масою 8 та 13 тон, не використовувати автогудронатор місткістю 3500 л, та використовувати будівельні матеріали, а саме щебінь 5-10 мм, щебінь 10-20 мм, щебінь 20-40 мм, щебнево-піщану суміш за цінами значно нижчими ніж це вказано в договорах. Вказані роботи контролював ОСОБА_5 особисто або підлеглих йому працівників КП «ТЖКП», які доповідали останньому про техніку, яка використовується на об'єкті, якість та відпускну ціну будівельних матеріалів, відсутність укріплення узбіччя доріг, а також фактичну товщину підстилаючого шару щебню. В цей же період часу, ОСОБА_9 , з відома усіх учасників організованої групи, в порушення укладеного договору з КП «ТЖКП», на об'єкти з поточного ремонту доріг, які виконувались ТОВ «Ком+Транс» не виїжджав та не перевіряв їх відповідності об'ємам, які вказані в локальних кошторисах, кількості та якості використаних будівельних матеріалів. При цьому ОСОБА_9 був обізнаний про техніку, яка використовується на об'єкті, якість та відпускну ціну будівельних матеріалів, відсутність укріплення узбіччя доріг, а також фактичну товщину підстилаючого шару щебню.В період часу з 20.06.2023 по 27.10.2023, ОСОБА_8 , з відома усіх учасників організованої злочинної групи, виготовила акти виконаних робіт та додатки до 18 договорів по поточним ремонтам доріг в м. Тернівка від імені директора ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_11 , при цьому внесла до актів виконаних робіт та підсумкових відомостях ресурсів завідомо неправдиві відомості по улаштуванню підстилаючого шару щебню, укріплення узбіччя доріг піщано-гравійною сумішшю, використання двох дорожніх котків масою 8 та 13 тон, а також щодо вартості та застосування нібито якісних матеріалів. Крім того ОСОБА_8 , усвідомлюючи що директор ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_11 знаходиться за межами України, з метою імітування законності складення офіційних документів, поставила замість ноього підпис у вищевказаних актах виконаних робіт та додатків до них.В цей же період часу, достовірно знаючи що у вищевказаних актах приймання виконаних робіт та відомостях ресурсів до них містяться завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, що об'єми виконаних робіт завищені, у тому числі завищені об'єми підстилаючого шару щебню, відсутнє укріплення узбіччя доріг піщано-гравійною сумішшю, що дорожні котки масою 8 та 13 тон на об'єктах не використовувались, ОСОБА_9 , діючи у складі організованої групи, виконуючи відведену йому роль, поставив свій підпис у вказаних актах, який завірив печаткою, і тим самим підтвердив обсяг та якість робіт. Після виконання усіх запланованих дій, передбачених планом організованої групи, ОСОБА_5 , виконуючи відведену йому роль, усвідомлюючи що до актів виконаних робіт з поточного ремонту доріг у м. Тернівка та додатків до них внесені завідомо неправдиві відомості щодо об'ємів, вартості, кількості та якості будівельних матеріалів, підписав їх, поставив печатку КП «ТЖКП» Тернівської міської ради та передав для реєстрації в державній казначейській службі м. Тернівки та відповідного перерахування бюджетних коштів, про що доповів ОСОБА_6 . Після виконання усіма членами організованої групи задач і функцій, покладених на них організаторами ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , з казначейського рахунку КП «ТЖКП» Тернівської міської ради № НОМЕР_1 , відкритого в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області на розрахунковий рахунок ТОВ «Ком+Транс» № НОМЕР_2 , відкритого в АТ КБ «Приват Банк», в період часу з 05.08.2023 по 27.10.2023, незаконно перераховано бюджетні грошові кошти на загальну суму 14 788 638,49 грн, при цьому згідно висновків судової будівельно-технічної експертизи №№ 3803-23 від 12.03.2024, 3804-23 від 18.03.2024, 3805-23 від 20.03.2024, 3806-23 від 20.03.2024, 3807-23 від 21.03.2024, 3796-23 від 05.03.2024, 3797-23 від 13.03.2024, 3799-23 від 07.03.2024, 3802-23 від 11.03.2024, 3793-23 від 14.03.2024, 3790-23 від 15.03.2024, 3795-23 від 01.03.2024, 3801-23 від 11.03.2024, 3800-23 від 07.03.2024, 3792-23 від 14.03.2024, 3794-23 від 01.03.2024, 3791-23 від 15.02.2024, 3798-23 від 05.03.2024 роботи по вказаним договорам фактично виконані на загальну суму 12 615 830,55 грн. Надалі, в період часу з 05.08.2023 по 07.11.2023 року, ОСОБА_7 , після отримання бюджетних коштів на розрахунковий рахунок підконтрольного йому ТОВ «Ком+Транс» № НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приват Банк» у сумі 14 788 638,49 грн, частково перевів їх у готівку та передав у вигляді різниці між отриманими та фактично витраченими коштами на проведення робіт з поточних ремонтів доріг в м. Тернівка в розмірі 10% тобто, 1 478 000 гривень від загальної вартості робіт ОСОБА_5 через невстановлену в ході досудового розслідування особу. В свою чергу, ОСОБА_5 , виконуючи відведену йому роль у складі організованої групи, передав вказані кошти ОСОБА_6 , який розподілив їх між учасниками організованої групи в залежності від відведеної кожному ролі.Таким чином, організована група у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , у період з 18.05.2023 по 31.12.2023, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, використовуючи свою владу та службове становище у приватних інтересах, діючи всупереч інтересам служби, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, а саме локальних кошторисів з підсумковими відомостями ресурсів, актів виконаних робіт з договором підряду щодо об'ємів робіт, використаної техніки та вартості матеріальних ресурсів, використаних під час здійснення робіт, заволоділи бюджетними коштами Тернівської міської ради, виділеними на проведення робіт з поточних ремонтів доріг в м. Тернівка, в результаті чого місцевому бюджету Тернівської міської ради спричинено збитки на загальну суму 2 172 807, 94 гривень.У порядку ст. ст. 276-278 КПК України, повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.5 ст. 191 КК України: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився в с.м.т Юр'ївка, Дніпропетровської області, громадянин України, має вищу освіту, займає посаду директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у скоєнні вказаних кримінальних правопорушень підтверджується зібраними відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України у ході досудового розслідування належними та допустимими доказами у їх сукупності, зокрема: протоколами аудіо, відеоконтролю особи - ОСОБА_6 в його службовому кабінеті, в ході якого задокументовано злочинну діяльність організованної групи, обізнаність ОСОБА_6 та ОСОБА_5 про фактичне не виконання робіт ТОВ «Ком+Транс», передбачених договорами та актами виконаних робіт, надання вказівок іншим співучасникам злочину, неодноразові передачі ОСОБА_5 грошових коштів ОСОБА_6 , у т.ч. у вигляді 10% від загальної вартості договорів з поточного ремонту доріг, які виконувались ТОВ «Ком+Транс»;протоколами зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж відносно ОСОБА_6 , директора КП «ТЖКП» ОСОБА_5 , фактичного керівника ТОВ «Ком+Транс» ОСОБА_7 , директора ПП «Фенікс» ОСОБА_9 та інших осіб, в ході яких задокументовано злочинну діяльність організованної групи; протоколами спостереження за публічно доступним місцем (об'єктами проведення робіт), в ході яких зафіксовано фактичне не виконання робіт, передбачених договорами та актами виконаних робіт; протоколами огляду місця події (доріг), в ході яких зафіксовано фактичне не виконання робіт, передбачених договорами та актами приймання-передачі;протоколами оглядів сайту «Прозорро» та інших Інтернет-ресурсів, в ході яких зафіксовано завищення цін на будівельні матеріали, внесення завідомо неправдивих відомостей до документації конкурсних торгів ТОВ «Ком+Транс»;протоколом допиту начальника відділу з експлуатації доріг КП «ТЖКП» ОСОБА_13 , в ході якого підтверджено фактичне не виконання робіт ТОВ «Ком+Транс», передбачених договорами та актами виконаних робіт, обізнаність у цьому ОСОБА_5 ;висновками судової будівельно-технічної експертизи №№ 3803-23 від 12.03.2024, 3804-23 від 18.03.2024, 3805-23 від 20.03.2024, 3806-23 від 20.03.2024, 3807-23 від 21.03.2024, 3796-23 від 05.03.2024, 3797-23 від 13.03.2024, 3799-23 від 07.03.2024, 3802-23 від 11.03.2024, 3793-23 від 14.03.2024, 3790-23 від 15.03.2024, 3795-23 від 01.03.2024, 3801-23 від 11.03.2024, 3800-23 від 07.03.2024, 3792-23 від 14.03.2024, 3794-23 від 01.03.2024, 3791-23 від 15.02.2024, 3798-23 від 05.03.2024; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
28 травня 2024 ухвалою слідчого судді Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровька строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 01 жовтня 2024 року.
Згідно п. 5 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.Відповідно до ч. 1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється у вчиненні тяжкого злочину. З матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні умисних особливо тяжких злочинів, вчинених під час перебування на посаді директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, шляхом зловживання владою та службовим становищем. Таким чином, при подальшому перебуванні на посаді підозрюваний ОСОБА_5 може продовжити вчиняти кримінальні правопорушення, окрім того, може впливати на працівників підпорядкованого йому КП «Тернівське житлово-комунальне підприємство» ТМР. На даний час проводиться ряд слідчих дій, які направлені на встановлення всіх причетних до вчинення злочинів осіб, а також свідків кримінальних правопорушень. Перебуваючи на посаді, ОСОБА_5 зможе незаконно впливати на вищевказаних осіб, та продовжити розпоряджатись бюджетними коштами, і таким чином повторно заволодіти ними. У зв'язку з чим, прокуроро звертається до суду зданим клопотанням і просить відсторонити в межах кримінального провадження №42023040000000412 від 31.07.2023 року підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 від посади директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, строком на два місяці.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, посилаючись на обставини, викладені у клопотанні, просив задовольнити.
В судовому засіданні захисник заперечувала проти клопотання прокурора щодо відсторонення від посади підозрюваного, надавши письмові заперечення, просила відмовити у задоволенні клопотання про відсторонення від посади ОСОБА_5 . Зазначивши, що підозра не обґрунтована, в діях ОСОБА_5 містяться цивільно-правові відносини.
Підозрюваний ОСОБА_5 підтримав думку свого захисника і просив відмовити в клопотанні про відсторонення його від посади.
Вислухавши думку учасників судового засідання, вивчивши подане клопотання та додані до нього матеріали, якими обґрунтовується необхідність відсторонення від посади, враховуючи положення ст.ст. 154-156 КПК України, слідчий суддя приходить до наступного.
Як вбачається з матеріалів клопотання та встановлено в судовому засіданні, СВ ВП № 6 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в ЄРДР за №42023040000000412 від 31.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 2,3 ст. 27, ч.3 ст.28, ч. 1 ст. 366, ч.ч. 2,3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч.4 ст.189, ч.2 ст.372 КК України. 28 травня 2024 ухвалою слідчого судді Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровька строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 01 жовтня 2024 року. Підозрюваний ОСОБА_5 займає посаду директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради. 01 квітня 2024 року, у порядку ст. ст. 276-278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.5 ст. 191 КК України. Тобто, як вбачається, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні умисних особливо тяжких злочинів, вчинених під час перебування на посаді директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради,шляхом зловживання владою та службовим становищем.
Відповідно до статті 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.
В ході судового розгляду слідчим та прокурором доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, відомості про яке 31.07.2023 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023040000000412. 01 квітня 2024 року, у порядку ст. ст. 276-278 КПК України, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.3 ст. 28, ч.1 ст. 366, ч.3 ст.27, ч.5 ст. 191 КК України. Підозрюваний ОСОБА_5 , який є директором комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, використовуючи своє службове становище, може продовжити вчиняти кримінальні правопорушення, окрім того, може впливати на працівників підпорядкованого йому КП «Тернівське житлово-комунальне підприємство» ТМР, може впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження, продовжити розпоряджатися бюджетними коштами і таким чином повторно заволодіти ними. За викладених обставин, відсторонення від посади є найбільш доцільним та ефективним способом встановлення об'єктивних обставин злочину, додержання повноти, всебічності та неупередженості під час досудового розслідування.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для відсторонення від посади ОСОБА_5 строком на два місяці, а саме до 13 вересня 2024 року, у зв'язку з чим клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 110, 154-156, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Управлінням нагляду за додержанням законів Національною поліцієй України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42023040000000412 від 31.07.2023 року, про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_5 - задовольнити.
Відсторонити підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної посади директора комунального підприємства «Тернівське житлово-комунальне підприємство» Тернівської міської ради, строком на два місяці, а саме до 13 вересня 2024 року.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1