Справа № 639/1028/18
Провадження № 1-в/639/286/24
19 липня 2024 року м. Харків
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання начальника ВП №1 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пісочин Харківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, останній раз 30.10.2018 Жовтневим районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 1 місяць, звільнився 12.02.2021 по відбуттю покарання,
Начальник ВП №1 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 звернувся до суду із поданням, в якому просить встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 .
В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі офіційно ніде не працевлаштувався, живе за рахунок випадкових та сумнівних заробітків. На зауваження та попередження працівників поліції не реагує. Після звільнення притягувався до адміністративної відповідальності: 14.05.2024 за ч. 1 ст. 187 КУпАП та 26.06.2024 за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Вивчивши матеріали, надані до суду в обґрунтування подання про продовження адміністративного нагляду, суд дійшов до наступних висновків.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами,звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст. 89 КК України, такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за нетяжкий злочин, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
Як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий: останній раз 30.10.2018 Жовтневим районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 1 місяць, звільнився 12.02.2021 по відбуттю покарання.
Враховуючи викладене, оскільки термін погашення судимості за вчинене ОСОБА_4 кримінального правопорушення закінчився, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
У задоволенні подання начальника ВП №1 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова.
Суддя ОСОБА_1