Постанова від 17.07.2024 по справі 320/42953/23

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/42953/23 Головуючий у 1-й інстанції: Донець В.А.

Суддя-доповідач: Василенко Я.М.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2024 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенка Я.М.,

суддів Мельничука В.П., Оксененка О.М.,

за участю секретаря Шляги А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2024 у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Елеваторна Компанія» до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Українська Елеваторна Компанія» звернулося до суду першої інстанції з позовом, в якому просило:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 22.08.2023 № 54354/0902.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2024 позов задоволено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням Головне управління Державної податкової служби у м. Києві звернулося до Шостого апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення, як таке, що прийняте із порушенням норм матеріального і процесуального права, та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що наказом ГУ ДПС у Вінницькій області від 27.06.2023 №1844к "Про проведення фактичної перевірки ТОВ "Українська елеваторна компанія" (код 39184446) на підставі підпунктів 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80, з урахуванням статей 20, 61, 62, підпункту 75.1 статті 75, на виконання пункту 82.3 статті 80 ПК України та доповідної записки ГУ ДПС у Вінницькій області від 27.06.2023 №1048/02-32-09 передбачено проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання ТОВ "Українська елеваторна компанія" за адресами: Вінницька область, Тульчинський район, смт. Шпиків, вулиця Миру, будинок 40 та Вінницька область, Тульчинський район (Шаргородський район), село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40, з 28.06.2023 тривалістю 10 діб. У наказі зазначено про проведення перевірки за період діяльності з 01.07.2020 по дату закінчення перевірки з метою протидії незаконному обігу пального, впорядкування обліку пального та здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального.

За наслідками проведення фактичної перевірки ТОВ "Українська елеваторна компанія" з питань обліку та обігу пального, дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2020 по 07.07.2023 ГУ ДПС у Вінницькій області складено акт від 07.07.2023 №11590/02-32-09-04/39184446 (акт перевірки), в якому зазначено про порушення платником податків вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України: здійснення за адресою місця отримання, зберігання та використання пального - Вінницька область, Тульчиньский район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40, у період з 20.03.2023 по 07.07.2023 господарської діяльності з отримання, зберігання та використання пального без реєстрації акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП СЕ).

Листом ГУ ДПС у Вінницькій області від 16.08.2023 № 25478/6/02-32-09-04-14 позивача повідомлено про залишення без задоволення заперечень від 31.07.2023 № 542 на акт перевірки, висновки акта перевірки - без змін.

Головним управлінням ДПС у м. Києві на підставі акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.08.2023 № 54354/0902, яким за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України (відсутність реєстрації акцизного складу у системі електронного адміністрування пального та сприту етилового в 2023 році), на підставі підпункту 54.4.3 пункту 54.4 статті 54 підпункту 128-1.2 статті 128-1 ПК України застосовано штрафні санкції в розмірі 2 000 000, 00 грн.

Згідно з розрахунком штрафних санкцій до ТОВ "Українська елеваторна компанія" штрафна санкція на підставі підпункту 128-1.2 статті 128-1 ПК України застосувалася протягом року вдруге.

Позивач скористався правом адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення від 22.08.2023 №54354/0902, подавши скаргу від 04.09.2023.

Рішенням Державної податкової служби України від 02.11.2023 №32914/6/99-00-06-03-01-06 податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 22.08.2023 №54354/0902 залишено без змін, скаргу ТОВ "Українська елеваторна компанія" - без задоволення.

Вважаючи вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду першої інстанції з даним адміністративним позовом.

Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що акцизний склад з ідентифікатором 1020335 був зареєстрований. Допущена позивачем помилка в зазначенні коду за КОАТУУ не може бути розцінена, в спірному випадку, як нереєстрація складу.

Апелянт у своїй скарзі зазначає, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України. Оскаржуване податкове повідомлення-рішення є обґрунтованим, оскільки у ході перевірки встановлено порушення вимог податкового законодавства.

Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції та вважає доводи апелянта безпідставними, враховуючи наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (з наступними змінами та доповненнями в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі - ПК України).

Відповідно до пп. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 ПК України акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;

ґ) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі - Закону № 481/95-ВР), під місцем зберігання пального розуміється місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування; під зберіганням пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Частиною 1 ст. 15 Закону № 481/95-ВР визначено, що оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Відповідно до п. "б" абз. 6 пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати: а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів- лічильників рівня пального у резервуарі; б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Згідно з пунктом 128-1.2 статті 128-1 ПК України відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку - розпорядником акцизного складу тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 000 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 000 000 гривень.

Судом першої інстанції було установлено подання позивачем заяви про реєстрацію акцизного складу, в якій адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться акцизний склад, зазначено код 0524355600 - смт. Шпиків. Водночас, назва області, району населеного пункту, вулиці - Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40, уніфікований номер складу - 1020335. У повідомленні код за КАТОТТГ територія територіальної громади, де знаходиться об'єкт оподаткування UA05100170000071290 - смт. Шпиків.

За змістом пункту 63.3 статті 63 ПК України платники податків зобов'язані повідомляти податкові органи про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням.

Пунктом 5 "Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 №408, встановлено обов'язок платників акцизного податку - розпорядників акцизних складів зареєструвати усі акцизні склади в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. До реєстру платників включаються дані про акцизні склади - дані про всі наявні у розпорядника акцизного складу акцизні склади (уніфікований номер, адреса, назва та реквізити документів, що підтверджують право власності або право користування приміщеннями та/або територією, де розміщено акцизний склад), а також відповідні коди адміністративно-територіальних одиниць згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, де розміщується кожний акцизний склад.

Пунктом 8.4 "Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 22.04.2014 №462), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300, (у редакції, чинній нас виникнення спірних відносин) передбачено, що повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Згідно з формою № 20-ОПП платник податків повинен вказати код КАТОТТГ території територіальної громади, де знаходиться об'єкт оподаткування.

Колегія суддів звертає увагу, що позивачем в повідомленні про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність від 21.03.2023 кодом КАТОТТГ визначено UA05100170000071290, що згідно з "Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад", затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 №290 (в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12.01.2021 №3) відноситься до третього рівня - Шпиківської територіальної громади в області (селища міського типу Шпиків), до якої входить село Рахни-Лісові.

Згідно з "Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України" (Національний класифікатор ДК 014?97), затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 31.10.1997 №659 (втратив чинність на підставі наказу Міністерство економіки України від 07.11.2023 №16662) код за КОАТУУ 0524355600 стосується селища міського типу Шпиків.

Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 №729, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2020 за №1241/35524, (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), затверджено форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового та Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.

Згідно з формою № 1-АКПС, затвердженою цим наказом, платник податків повинен указати код КОАТУУ - адміністративну одиницю, де знаходиться акцизний склад. У Національному класифікаторі ДК 014?97 код КОАТУУ село Рахни-Лісові визначено - 525386901.

Отже, позивачем невірно вказано в заяві про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (форма №1-АКПС) від 21.03.2023 код КОАТУУ адміністративної одиниці, де знаходиться акцизний склад, водночас зазначено код КОАТУУ смт. Шпиків (адміністративний центр Шпиківської селищної громади Тульчинського району Вінницької області, членом громади якої є село Рахни-Лісові).

Як уже зазначалось вище, в акті перевірки зроблено висновок про нереєстрацію акцизного складу за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40, де під час фактичної перевірки встановлено здійснення господарської діяльності з отримання, зберігання, використання пального.

Як вірно було встановлено судом першої інстанції, єдиною підставою для такого висновку контролюючого органу слугувала та обставина, що платником податків в заяві про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (форма №1-АКПС) від 21.03.2023 невірно зазначено код за КОАТУУ адміністративної одиниці, де знаходиться акцизний склад.

Отже, в даній справі необхідно дослідити та вирішити чи є невірне зазначення в заяві про реєстрацію акцизного складу коду за КОАТУУ підставою для висновку про невиконання платником податків вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України щодо реєстрації акцизного складу та чи є наведена обставина достатньою підставою для застосування штрафних санкцій відповідно до пункту 128-1.2 статті 128-1 ПК України.

Колегія суддів зауважує, що контролюючим органом на підтвердження обставини відсутності в Реєстрі інформації про реєстрацію акцизного складу за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40 , доказів не надано.

При цьому, в матеріалах справи наявний витяг з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового станом на 28.08.2023, відповідно до якого ТОВ "Українська елеваторна компанія" зареєстровано акцизні склади, зокрема склад палива №2 за уніфікованим номером 1020335, код КОАТУУ 524355600, адреса: Вінницька область, Тульчинський район, смт. Шпиків, вулиця Миру, будинок 40, який зареєстровано 20.03.2023.

Як було зауважено представником позивача, ідентифікатор об'єкта оподаткування 1020335 (адреса: Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40) є аналогічним ідентифікатору акцизного складу 1020335 (адреса: Вінницька область, Тульчинський район, смт. Шпиків, вулиця Миру, будинок 40).

ТОВ "Українська елеваторна компанія" отримано ліцензію №02260414202001439 на право зберігання пального за адресою: місцезнаходження Рахнянського зерноскладу: Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40, за яку сплачується плата за реквізитами, що відображаються в електронному кабінеті. При цьому, відповідно до даних Електронного кабінету, код КОАТУУ за місцем зберігання пального (Рахнянський зерносклад) відповідає саме коду КОАТУУ адміністративного центру територіальної громади за місцезнаходженням Рахнянського зерноскладу - смт. Шпиків (524355600).

Надаючи оцінку зазначеним доказам, з урахуванням проаналізованого правового регулювання, колегія суддів вважає, що позивачем допущено помилку, а саме невірно зазначено в заяві про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів від 21.03.2023 коду за КОАТУУ адміністративної одиниці, де знаходиться акцизний склад. Унаслідок чого, в реєстрі платників податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів місцезнаходження складу палива №2 з ідентифікатором 1020335 зазначено адресу: Вінницька область, Тульчинський район, смт. Шпиків, вулиця Миру, будинок 40, водночас цей склад знаходиться в селі Рахни-Лісові.

В той же час, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що допущення позивачем такої помилки не може свідчити про нереєстрацію позивачем акцизного складу - складу палива № 2 з ідентифікатором 1020335, позаяк у реєстрі платників податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів міститься інформація про акцизний склад, який можна ідентифікувати. Такий висновок підтверджується фактичною перевіркою, під час якої контролюючий орган безпомилково здійснив перевірку господарської діяльності позивача саме за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40, не встановивши здійснення відповідної діяльності в смт. Шпиків. В акті перевірки взагалі не зазначено про здійснення фактичної перевірки господарської діяльності позивача в смт. Шпиків, вулиця Миру, будинок 40.

Відповідно до пункту 109.2 статті 109 ПК України податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом. Діяння вважаються вчиненими умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Статтею 112 ПК України встановлено:

- особа може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення за умови наявності в її діянні (дії або бездіяльності) вини, крім випадків, передбачених цим Кодексом (пункт 112.1);

- особа вважається винною у вчиненні правопорушення, якщо буде встановлено, що вона мала можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжила достатніх заходів щодо їх дотримання. Вжиті платником податків заходи щодо дотримання правил та норм податкового законодавства вважаються достатніми, якщо контролюючий орган не доведе, що, вчиняючи певні дії або допускаючи бездіяльність, за які передбачена відповідальність, платник податків діяв нерозумно, недобросовісно та без належної обачності (пункт 112.2);

- в разі якщо контролюючий орган не доведе, що платник податків мав можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжив достатніх заходів щодо їх дотримання, платник податків не може бути притягнутий до відповідальності за таке порушення. Положення цього пункту застосовуються виключно в разі, якщо умовою притягнення до фінансової відповідальності за податкове правопорушення є наявність вини платника податків. Порядок доведення обставин, за яких особа може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинене податкове правопорушення, в межах судового провадження визначається процесуальним законодавством. Усі сумніви щодо наявності обставин, за яких особа може бути притягнута до відповідальності за порушення податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючий орган, трактуються на користь такої особи (пункт 112.7).

Враховуючи вищевказані обставини та докази, у колегії суддів відсутні підстави стверджувати про намір позивача зазначити в заяві про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів від 21.03.2023 невірного коду за КОАТУУ адміністративної одиниці, де знаходиться акцизний склад, з метою уникнення обов'язку сплатити відповідні грошові зобов'язання, уникнути проведення перевірки, тощо.

Зокрема, позивачем зазначено код за КОАТУУ адміністративного центру (смт. Шпиків) територіальної громади, до якої входить село Рахни-Лісові, де знаходиться склад. Позивачем, крім коду за КОАТУУ, зазначено вірну адресу місцезнаходження акцизного складу. У позивача відсутня нерухомість за адресою: Вінницька область, Тульчисньский район, смт. Шпиків, вулиця Миру, будинок 40 . Допущена позивачем помилка не перешкодила відповідачу здійснити фактичну перевірку та не призвела до несплати платником податків відповідних грошових зобов'язань. При цьому, заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів позивачем зареєстрована контролюючим органом. Більше того, контролюючий орган не намагався довести умисність, невиваженість дій платника податку чи невжиття достатніх дій для виправлення помилки.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про недоведеність контролюючим органом порушення ТОВ "Українська елеваторна компанія" підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України, якою передбачено обов'язок платника податків зареєструвати акцизний склад, відповідно і не було правових підстав для застосування штрафних санкцій за пунктом 128-1.2 статті 128-1 ПК України, яким передбачено накладення штрафу за відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку.

Також, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що в матеріалах справи наявна заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів від 30.10.2024, повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність від 30.10.2024 щодо реєстрації складу палива №2 за адресою: Вінницька область, Шаргородський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40 з зазначенням відповідних кодів КАТОТТГ, які прийняті контролюючим органом, що підтверджується квитанціями від 30.01.2024. Згідно з витягом з реєстру платників податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів від 30.01.2024 склад палива № 2 з ідентифікатором 1020335 знаходиться за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, село Рахни-Лісові, вулиця Миру, будинок 40 . Наведене свідчить про виправлення позивачем помилки.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 22.08.2023 № 54354/0902.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції щодо наявності правових підстав для задоволення позову та вважає, що судом першої інстанції повно встановлено фактичні обставини справи, правильно визначено норми матеріального і процесуального права, які підлягають застосуванню.

Надаючи оцінку всім доводам учасників справи, судова колегія також враховує рішення ЄСПЛ по справі «Ґарсія Руіз проти Іспанії» (Garcia Ruiz v. Spain), заява № 30544/96, п. 26, ECHR 1999-1, в якому суд зазначив, що «…хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожний довід…».

Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив законне та обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Апелянт не надав до суду належних доказів, що б підтверджували факт протиправності рішення суду першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 316 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 244, 250, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у м. Києві залишити без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2024 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328-331 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: Василенко Я.М.

Судді: Мельничук В.П.

Оксененко О.М.

Повний текст постанови виготовлений 18.07.2024.