18 липня 2024 року справа №200/7286/23
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Казначеєв Е.Г., Гайдар А.В., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 27 березня 2024 року у справі № 200/7286/23 (головуючий І інстанції Бабіч С.І.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
В грудні 2023 року ОСОБА_1 (далі - позивачка) звернулася до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач), відповідно до якої просив: визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у неперерахунку та невиплаті ОСОБА_1 з 01.04.2019 року пенсії в розмірі, обчисленому з грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , визначеного у довідці № 15/216 від 17.11.2023 року станом на 05.03.2019 року, - протиправною; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.04.2019 року пенсію в розмірі 30%, обчисленому з грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , визначеного в довідці про розмір грошового забезпечення № 15/216 від 17.11.2023 року станом на 05.03.2019 року.
В обґрунтування позову позивачка зазначає про те, що відповідачем, після одержання оновленої довідки Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях (далі - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях) від 17.11.2023 року № 15/216 про розмір грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , станом на 05.03.2019 року, не було проведено перерахунок та виплату пенсії позивачці з 01.04.2019 року відповідно до цієї довідки, про що позивачка була повідомлена відповідачем на особистому прийомі 11.12.2023 року.
Позивачка вважає бездіяльність відповідача щодо непроведення перерахунку і виплати пенсії з 01.04.2019 року в розмірі, який обчислено з грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , визначеного у спірній довідці ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 17.11.2023 року № 15/216 протиправною, у зв'язку з чим звернулася до суду з цим позовом.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 27 березня 2024 року у справі № 200/7286/23 позов задоволено, внаслідок чого визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у неперерахунку та невиплаті ОСОБА_1 з 01.04.2019 року пенсії в розмірі, обчисленому з грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , визначеного у довідці № 15/216 від 17.11.2023 року станом на 05.03.2019 року, - протиправною. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.04.2019 року пенсію в розмірі 30%, обчисленому з грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , визначеного в довідці про розмір грошового забезпечення № 15/216 від 17.11.2023 року станом на 05.03.2019 року.
Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржене судове рішення та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що довідка ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 17.11.2023 року № 15/216 до відповідача не надходила, отже, рішення щодо перерахунку пенсії позивачки не приймалося.
Справу розглянуто в порядку письмового провадження у відповідності до ст. 311 КАС України.
Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджується відповідною копією паспорта серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, код ЄДРПОУ 13486010, місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3, є органом державної влади, про що зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області з 08.08.2008 року як одержувач пенсії в разі втрати годувальника, яка була призначена за Законом України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Як зазначається позивачкою та підтверджується наданими відповідачем матеріалами з електронної пенсійної справи 0502002480 (СБУ), пенсія позивачці була призначена у зв'язку із втратою годувальника - померлого чоловіка, ОСОБА_2 (основний розмір пенсії встановлений виходячи із 30% сум грошового забезпечення годувальника).
17.11.2023 року ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях видало довідку № 15/216 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 на 05.03.2019 року для обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01.04.2019 року.
Згідно із зазначеною довідкою станом на 05.03.2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704 (далі - Постанова КМУ № 704), розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 за посадою (або аналогічною посадою) - "заступник начальника відділу - начальник 1 напрямку відділу захисту національної державності УСБУ в Донецькій області" складав:
посадовий оклад - 7641,50 грн;
оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн;
надбавка за вислугу років (45%) - 4073,17 грн;
надбавка за особливості проходження служби (33%) - 4331,14 грн;
надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 1146,22 грн;
доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в ОРД на конфіденційній основі (5%) - 382,07 грн;
преміювання (10%) - 764,15 грн;
усього - 19748,23 грн.
Вказана довідка оформлена з урахуванням постанови Великої Палати Верховного Суду від 17.12.2019 року у зразковій справі № 160/8324/19.
Оновлена довідка від 17.11.2023 року № 15/216 була надіслана ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях відповідачу листом від 25.12.2023 року № 78/8/3466.
Вказана довідка була отримана відповідачем 01.01.2024 року (вх. № 12/5).
У подальшому довідка ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 17.11.2023 року № 15/216 була залишена відповідачем без розгляду, про що відповідач повідомив ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях листом від 25.01.2024 року № 0500-0309-5/7976, вказавши у цьому листі на відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії позивачки.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основи соціального захисту, форми та види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України (пункт 6 частини 1 статті 92 Конституції України).
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб, визначаються Законом № 2262-ХІІ.
Відповідно до частини 3 статті 1 Закону № 2262-ХІІ члени сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти, мають право на пенсію в разі втрати годувальника.
Згідно з положеннями статті 6 Закону № 2262-ХІІ сім'ї померлих пенсіонерів з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом мають право на пенсію в разі втрати годувальника на загальних підставах із членами сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Статтею 29 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії в разі втрати годувальника сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби, а сім'ям пенсіонерів з числа цих військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом - якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім'ї військовослужбовців, які пропали безвісти в період бойових дій, прирівнюються до сімей загиблих на фронті.
Як установлено судом, пенсія позивачці була призначена з 08.08.2008 року в зв'язку із втратою годувальника - померлого чоловіка, ОСОБА_2 .
Питання щодо перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано положеннями статті 63 Закону № 2262-ХІІ.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Частиною 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у встановлених законодавством для поліцейських розмірах.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови, порядок перерахунку пенсій та розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
13.02.2008 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393"
За пунктом 1 цього Порядку (далі - Порядок № 45) пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова КМУ № 103) були внесені зміни до Порядку № 45.
Відповідно до абзацу 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції Постанови КМУ № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка міститься у додатку 2 до Порядку № 45, також викладена в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1 і 2 Постанови КМУ № 103, а також зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Згідно з частиною 2 статті 265 КАС України передбачено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Таким чином, з 05.03.2019 року, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до вказаних змін, у зв'язку з чим позивачка набула право на перерахунок пенсії із врахуванням грошового забезпечення, складовими якого, зокрема, є: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за службу в умовах режимних обмежень.
Водночас, алгоритм дій, які мають вчиняти, зокрема, територіальні органи Пенсійного фонду України, у зв'язку із втратою чинності пунктами 1 і 2 Постанови КМУ № 103, а також змінами до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.
Як видно зі змісту пункту 3 Порядку № 45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відтак, саме на орган, з якого особу було звільнено зі служби, покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у випадку прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який був затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).
За пунктом 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Положеннями пункту 24 Порядку № 3-1 передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Так само, як установлено пунктом 24 Порядку № 3-1, органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, підставою для вчинення дій, які спрямовані на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду.
Аналогічні правові висновки містяться, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі № 21-484а13, у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а та інших.
У той же час, до моменту отримання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, із зазначенням у такій довідці відповідних складових грошового забезпечення пенсіонера та їх розміру у пенсійного органу не виникає обов'язку щодо проведення перерахунку пенсії, однак цей обов'язок виникає у пенсійного органу після одержання довідки про розмір грошового забезпечення, зокрема, у разі включення до його складу додаткових видів грошового забезпечення або збільшення розміру існуючих.
При цьому суд звертає увагу на те, що у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 року у справі № 826/3858/18, якою були залишені без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій у даній справі, суд касаційної інстанції, серед іншого, вказав, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Gочинаючи з 05.03.2019 року (дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, які призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення (у тому числі надбавки за особливості проходження служби та премії), оскільки саме з цієї дати позивачка має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою КМУ № 704 відповідно до статей 43, 63 Закону № 2262-ХІІ.
Вказані у новій довідці ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 17.11.2023 року № 15/216 надбавка за особливості проходження служби та надбавка за службу в умовах режимних обмежень, доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в ОРД на конфіденційній основі, премія у розумінні положень статті 63 Закону № 2262-ХІІ є складовими грошового забезпечення.
Разом із цим, як видно з наданих суду протоколів за пенсійною справою 0502002480 (СБУ), дані складові (надбавки за особливості проходження служби та за службу в умовах режимних обмежень, доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в ОРД на конфіденційній основі, премія) не враховані під час проведення попереднього перерахунку пенсії позивачки.
Як вже було вказано у даному рішенні, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 (тобто з 05.03.2019 року) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених за Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення (у тому числі зазначених вище надбавок, доплати та премії), виходячи з розміру складових, розрахованих відповідно до Постанови КМУ № 704, а також статей 43 та 63 Закону № 2262-ХІІ.
Судом установлено, що ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях було надіслано на адресу відповідача довідку від 17.11.2023 року № 15/216 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 на 05.03.2019 року для обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01.04.2019 року, яка була одержана відповідачем, але залишена без розгляду (лист відповідача від 25.01.2024 року № 0500-0309-5/7976).
Суд зазначає, що з моменту одержання спірної довідки у відповідача виник обов'язок провести перерахунок пенсії позивачки.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, які передбачені частинами 2 та 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ.
Згідно з частинами 2, 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Таким чином, відповідач, одержавши нову довідку ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях № 15/216 від 17.11.2023 року, повинен був здійснити перерахунок пенсії позивачки саме з 01.04.2019 року (тобто з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали ті обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).
Разом з тим, вказаний перерахунок пенсії позивачки як після одержання довідки, так і станом на момент прийняття судом цього рішення відповідач не здійснив.
Отже, з урахуванням встановлених фактичних обставин та норм права, що регулюють спірні правовідносини, суд першої інстанції дійшов висновку, що бездіяльність відповідача, яка полягає у неперерахунку та невиплаті позивачці з 01.04.2019 року пенсії в розмірі, який обчислений із визначеного у довідці № 15/216 від 17.11.2023 року грошового забезпечення годувальника (померлого чоловіка), ОСОБА_2 , є протиправною.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про задоволення позову.
Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Ураховуючи наведене, колегія суддів не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги і відповідно для скасування оскаржуваного судового рішення, оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, правові висновки суду першої інстанції скаржником не спростовані.
Керуючись 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 27 березня 2024 року у справі № 200/7286/23 - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 27 березня 2024 року у справі № 200/7286/23 - залишити без змін.
Повне судове рішення складено 18 липня 2024 року.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя А.А. Блохін
Судді А.В. Гайдар
Е.Г. Казначеєв