18 липня 2024 року Чернігів Справа № 620/6375/24
Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Житняк Л.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_2 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просить:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, які полягають у відмові здійснити перерахунок та виплату підвищення пенсії ОСОБА_1 на коефіцієнт збільшення 1,197 відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» без обмеження розміру збільшення сумою 1 500,00 грн та виплачувати перераховану пенсію без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.03.2023;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату підвищення пенсії ОСОБА_1 на коефіцієнт збільшення 1,197 відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» без обмеження розміру збільшення сумою 1 500,00 грн та виплачувати перераховану пенсію без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.03.2023;
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, які полягають у відмові здійснити перерахунок та виплату підвищення пенсії ОСОБА_1 на коефіцієнт збільшення 1,0796 відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження розміру збільшення сумою 1 500,00 грн та виплачувати перераховану пенсію без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.03.2024;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити перерахунок та виплату підвищення пенсії ОСОБА_1 коефіцієнт збільшення 1,0796 відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження розміру збільшення сумою 1 500,00 грн та виплачувати перераховану пенсію без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.03.2024.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем не вірно здійснено розрахунок індексації за 2023-2024 рік, що свідчить про порушення його конституційного права на соціальний захист.
Суд ухвалою від 21.05.2024 відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та встановив відповідачу строк для подачі відзиву на позов.
Відповідач подав відзив на позов, в якому проти позову заперечив, просив у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на їх необгрунтованість та безпідставність.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про таке.
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Представник позивача звернувся до відповідача із заявою, на яку листом від 18.04.2024 пенсійним органом повідомлено позивача, зокрема, що пунктом 10 Постанови № 168 та п.3 Постанови №185 встановлено, що розмір збільшення у результаті перерахунку пенсії не може перевищувати 1500 грн.
З 01.03.2023 пенсія позивачу виплачується у межах максимального розміру пенсії у розмірі 20810,66 грн (у тому числі індексація 2350,51 грн та 1500,00 грн).
З 01.04.2023 пенсія позивачу виплачується у межах максимального розміру пенсії у розмірі 23610,00 грн (у тому числі індексація 2350,51 грн та 1500,00 грн та 1500 грн).
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії відповідачем з 01.03.2023 здійснено перерахунок пенсії позивача з урахуванням індексації базового основного розміру нарахованої пенсії за 2023 на рівні 1500,00 грн (19139,84 х 0,197), підсумок пенсії (з надбавками) склав 22810,66 грн. З урахуванням максимального розміру пенсії 22810,66 грн.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії відповідачем з 01.03.2024 здійснено перерахунок пенсії позивача з урахуванням індексації базового основного розміру нарахованої пенсії за 2024 на рівні 1500,00 грн (20639,84 х 0,0796), підсумок пенсії (з надбавками) склав 24310,66 грн. З урахуванням максимального розміру пенсії 23610,00 грн.
Вважаючи, що відповідачем при проведенні вищезазначених перерахунків пенсії протиправно не виплачено проведену індексацію на коефіцієнт збільшення пенсії 1,197 та 1,0796 відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 та від 23.02.2024 №185, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
В Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, її норми є нормами прямої дії, а тому органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 8, частина друга статті 19 Основного Закону України).
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини 5 статті 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон №2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною 2 статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина 3 статті 9 Закону №2011-ХІІ).
Відповідно до частини першої статті 64 Закону № 2262-ХІІ, у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63 цього Закону.
24.02.2023 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році №168 (далі - Постанова №168), відповідно до п. 1 якої установлено, що з 1 березня 2023 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., №19, ст.663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» установлено, що з 01.03.2023 розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31.12.2022 включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови (1,197), з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Разом з цим, суд зазначає, що пунктом 10 постанови КМУ №168 установлено, що: у разі коли розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії; розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
Таким чином, індексація здійснюється з урахуванням коефіцієнта 1,197, однак сума індексації не може перевищувати встановленого обмеження 1500 грн.
Аналогічні за змістом положення містяться і у постанові Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», згідно з якими індексація здійснюється з урахуванням коефіцієнта 1,076, однак сума індексації не може перевищувати встановленого обмеження 1500 грн.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем з 01.03.2023 та з 01.03.2024 підвищено позивачу пенсію на коефіцієнт збільшення у сумі 1500,00 грн згідно постанов Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 та від 23.02.2024 №185.
З огляду на вказане, дії відповідача повністю відповідають вимогам постанов КМУ від 24.02.2023 №168 та від 23.02.2024 №185 та не містять ознак протиправності.
Щодо міркувань представника позивача, щодо наявності колізії норм права та невідповідності правового акта Конституції України в частині правової конструкції «в межах максимального розміру пенсії», як підставу застосування коефіцієнту збільшення у розмірі 1,197 та 1,076, суд зазначає, що встановлення верхньої межі суми індексації не є тотожним регулюванню саме максимального розміру пенсії.
При цьому суд звертає увагу, що, термін «індексація» визначений у статті 1 Закону України від 03.07.1991 №1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» «індексація грошових доходів населення» вживається в такому значенні: встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
В той же час, термін «пенсія» - регулярна грошова виплата (у розрахунку на місяць), яка призначається у встановленому державою порядку як захід матеріального забезпечення певних категорій осіб за принципами пенсійного страхування, загальнолюдської солідарності та субсидування.
Оскільки Кабінет Міністрів України здійснює свої повноваження на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, саме абзацом 4 частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що розмір та порядок збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Відповідно, статтею 64 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що у разі, якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63цього Закону.
Виходячи з аналізу наведених норм, суд дійшов висновку, що Кабінету Міністрів України законом надано право встановлювати порядок та визначати застосування коефіцієнта збільшення. А отже, враховуючи різне тлумачення термінів «індексації» та «пенсії», в частині позовної вимоги щодо здійснення з 01.03.2023 та з 01.03.2024 перерахунку та виплати позивачу пенсії без обмеження розміру збільшення сумою 1 500,00 грн є безпідставними.
Щодо вимог виплачувати перераховану пенсію без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.03.2023 та з 01.03.2024, суд зазначає про таке.
Судом встановлено, що станом на 01.03.2023 пенсія позивача складала 20810,66 грн (основний розмір пенсії становив 16789,33 грн; з урахуванням індексації 2350,51 грн та 1500 грн складав 20639,84 грн; з урахуванням та надбавки до пенсії у розмірі 170,82 грн складав 20810,66 грн).
В подальшому, згідно рішенням суду, що слідує з протоколу перерахунку пенсії станом на 01.03.2023 позивачу до вказаного вище розміру пенсії почала здійснюватися доплата у розмірі 2000 грн, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713. Розмір пенсії в результаті перерахунку на виконання рішення суду склав 22810,66 грн. З урахуванням максимального розміру пенсії 22810,66 грн.
Тобто 01.03.2023 розмір пенсії позивача не перевищував максимального розміру та йому здійснювалась виплата всіх передбачених до основного розміру пенсії надбавок доплат і підвищень.
В той же час, відповідно до протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2024 відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з урахуванням індексації базового основного розміру нарахованої пенсії за 2024 на рівні 1500,00 грн (20639,84 х 0,0796), підсумок пенсії (з надбавками, індексаціями та щомісячною доплатою у розмірі 2000,00 грн) склав 24310,66 грн. З урахуванням максимального розміру пенсії, пенсія виплачується у розмірі 23610,00 грн.
З наведено слідує, що пенсія позивача обмежена максимальним розміром на суму індексації 1500,00 грн, що є різницею між фактично нарахованою пенсією 24310,66 грн (з всіма індексаціями, надбавками та підвищеннями) та пенсією що підлягає виплаті з урахуванням її максимального розміру 23610,00 грн.
Пунктом 2 положення постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 передбачено, що з 1 березня 2024 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (Офіційний вісник України, 2022 р., №18, ст.968) та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (Офіційний вісник України, 2023 р., №26, ст.1475) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Тобто індексація, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 має нараховуватися у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом №2262-ХІІ.
08.07.2011 було прийнято Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI (далі - Закон №3668-VI), який набрав чинності 01.10.2011.
У відповідності до частини першої статті 2 Закону №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від13.10.1995 «Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
За приписами абзацу першого пункту 2 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону №3668-VI, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016, положення частини сьомої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, з 20.12.2016 відсутня частина сьома статті 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З наведеного слідує, що частиною сьомою статті 43 Закону №2262-ХІІ не встановлено обмеження максимального розміру пенсії позивача, а отже остання не може бути обмежена максимальним розміром, в тому числі на суму індексації, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185.
Враховуючи викладене, вимоги позивача в цій частині слід задовольнити шляхом: визнання протиправними дій відповідача щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром на суму індексації, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити з 01.03.2024 виплату нарахованої пенсії ОСОБА_1 без обмежень її максимального розміру.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору в силу п.10 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром на суму індексації, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити з 01.03.2024 виплату нарахованої пенсії ОСОБА_1 без обмежень її максимального розміру.
В решті позову - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (код ЄДРПОУ 21390940, вул. П'ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14000).
Повне судове рішення складено 18.07.2024.
Суддя Л.О. Житняк