Ухвала від 17.07.2024 по справі 369/11662/24

Справа № 369/11662/24

Провадження №1-кс/369/2246/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.07.2024 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021112200000044 від 07.07.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021112200000044 від 07.07.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Клопотання обгрунтовано тим, що у провадженні слідчого відділу Бучанського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області перебувають матеріали досудового розслідування №42021112200000044 від 07.07.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

06.07.2021 до Києво-Святошинської окружної прокуратури надійшла заява ОСОБА_5 щодо підроблення невстановленими службовими особами офіційних документів та подальшого використання завідомо підроблених документів під час укладення у с. Чайки Бучанського району договору купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 3222487000:04:002:0087, розташованої в АДРЕСА_1 .

Під час досудового розслідування встановлено, що на підставі розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 №187 від 21.05.2004 ОСОБА_5 отримала у власність земельну ділянку з цільовим призначенням: для садівництва, розміром 0.1 га, в межах ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Право власності ОСОБА_5 зареєстровано на підставі державного акту серії КВ №095616 від 21 травня 2004 року.

В травні 2021 року ОСОБА_5 виявила відсутність відомостей у інформаційній базі Держгеокадастру щодо права власності за вищезазначену земельну ділянку.

В подальшому встановлено, що земельній ділянці, яка на праві власності належить ОСОБА_5 та розташована в АДРЕСА_1 , присвоєно кадастровий номер: 3222487000:04:002:0087.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна за № 329638315 земельна ділянка площею 0,1 га, кадастровий номер: 3222487000:04:002:0087, належить на праві приватної власності ОСОБА_6 та підставою для набуття права власності є договір купівлі - продажу, укладений 22.05.2020 у с. Чайки Бучанського району Київської області (раніше Києво- Святошинського району), який посвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_7 .

Наразі встановлено, що реєстраційні дії щодо зазначеної земельної ділянки проводились 10.11.2022 державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 .

З метою повного, всебічного та неупередженого здійснення досудового розслідування, встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, притягнення винних до кримінальної відповідальності за вчинення суспільно небезпечного діяння, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів та інформації щодо реєстраційних дій, проведених державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань, які вчинені стосовно земельної ділянки з кадастровим номером: 3222487000:04:002:0087, а саме до всіх реєстраційних дій, скасованих реєстраційних дій (для виправлення помилок) та весь перелік реєстраційних дій вчинених державними реєстраторами та ІР-адреси з яких здійснювалось підключення до мережі інтернет під час проведення реєстраційних дій тощо, які вчинялись з 10.11.2022 (включно) відносно земельної ділянки з кадастровим номером: 3222487000:04:002:0087, володільцем яких є Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення в копіях у паперовому вигляді та/або на електронних носіях.

Надання відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань в загальному порядку не передбачено, зокрема про ІР-адреси користувачів може бути здійснено лише адміністратором виключно у порядку та спосіб встановлені законодавством України, на підставі рішення суду, прийнятого у встановленій відповідним процесуальним законодавством формі.

Крім того, повідомлено що записи з бази даних Інформаційної системи Реєстрів та відомості з журналів реєстрації подій Інформаційної системи Реєстрів, згідно з Положенням про інформацію з обмеженим доступом державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », затвердженого наказом ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » від 29.07.2015 №45 (із змінами від 31.10.2018) належать до інформації з обмеженим доступом.

Встановлено що інформація та документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, мають важливе значення для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, оскільки ці відомості можуть бути використані як речові докази у даному кримінальному провадженні, свідчитимуть про умисні дії, спрямовані на здійснення незаконної реєстрації права власності на квартиру та внесених змін щодо правонаступництво, у зв'язку з цим їх необхідно вилучити в копіях у паперовому та/або електронному вигляді для долучення до матеріалів провадження, для вирішення питання щодо визнання їх речовими доказами.

Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати не включають документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності та не є такими, за відсутності яких Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_6 », державні реєстратори позбавляться можливості здійснювати свою діяльність, та як самостійно так і в своїй сукупності та сукупності із іншими доказами можуть бути використані для встановлення усіх обставин кримінального правопорушення і мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих даних, необхідно розглядати клопотання про тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення без залучення володільця документів до судового розгляду по суті клопотання.

Зазначені документи можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а іншими способами, окрім надання тимчасового доступу до вищевказаних документів з можливістю їх вилучення в копіях, що знаходяться у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 », отримати ці документи та довести обставини вчинення зазначених кримінальних правопорушень неможливо.

Разом з тим, наявні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або зниження вказаних документів, а тому клопотання слід розглядати без виклику особи у володінні, якої вони знаходяться.

На підставі вищевикладеного, слідчий просив суд надати дозвіл слідчим Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні ЄРДР №42021112200000044 від 07.07.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 та групи прокурорів Києво-Святошинської окружної прокуратури: ОСОБА_4 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 на тимчасовий доступ до документів, а саме до всіх реєстраційних дій, скасованих реєстраційних дій (для виправлення помилок) та весь перелік реєстраційних дій державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 та ІР-адреси з яких здійснювалось підключення до мережі інтернет під час проведення реєстраційних дій тощо, які вчинялись з 10.11.2022 (включно) відносно земельної ділянки з кадастровим номером: 3222487000:04:002:0087, володільцем яких є Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення в копіях у паперовому вигляді та/або на електронних носіях.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України надати розпорядження особі, у володінні якої знаходяться вищезазначені документи, про надання слідчим слідчої групи Бучанського РУП ГУ НП в Київській області та надати можливість вилучити копії документів (здійснити виїмку) у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

В судове засідання прокурор не з'явився. У своєму клопотанні просили суд розгляд справи провести без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.

Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.

В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.

Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Києво-Святошинської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021112200000044 від 07.07.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим Бучанського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, які входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні ЄРДР №42021112200000044 від 07.07.2021, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 та групи прокурорів Києво-Святошинської окружної прокуратури: ОСОБА_4 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 на тимчасовий доступ до документів, а саме до всіх реєстраційних дій, скасованих реєстраційних дій (для виправлення помилок) та весь перелік реєстраційних дій державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_8 та ІР-адреси з яких здійснювалось підключення до мережі інтернет під час проведення реєстраційних дій тощо, які вчинялись з 10.11.2022 (включно) відносно земельної ділянки з кадастровим номером: 3222487000:04:002:0087, володільцем яких є Державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення в копіях у паперовому вигляді та/або на електронних носіях.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України надати розпорядження особі, у володінні якої знаходяться вищезазначені документи, про надання слідчим слідчої групи Бучанського РУП ГУ НП в Київській області та надати можливість вилучити копії документів (здійснити виїмку) у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом двох місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
120457805
Наступний документ
120457807
Інформація про рішення:
№ рішення: 120457806
№ справи: 369/11662/24
Дата рішення: 17.07.2024
Дата публікації: 22.07.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (17.07.2024)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 12.07.2024
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯНЧЕНКО АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЯНЧЕНКО АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ