Ухвала від 15.07.2024 по справі 295/9896/24

Справа №295/9896/24

1-кс/295/4277/24

УХВАЛА

Іменем України

15.07.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні №12023060410000237 слідчою СВ ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ :

Слідча звернулася до Богунського районного суду м. Житомира із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, посилаючись на те, що 22.04.2023 року близько 01 год. 20 хв. невідома особа, шляхом розбиття скла, проникла до гаражного приміщення по АДРЕСА_1 та шляхом підпалу пошкодила вказане гаражне приміщення, автомобіль марки «Jeep Wrangler», автомобільні запчастини, чим спричинила заявнику матеріальної шкоди.

За даним фактом 22.04.2023 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зареєстровано кримінальне провадження №12023060410000237 з правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 194 КК України.

В рамках кримінального провадження у зв'язку з тим, що під час вчинення даного злочину особи, які причетні до його вчинення могли користуватися послугами операторів телекомунікації, працівниками УОТЗ ГУНП в Житомирській області проведено радіотехнічне обстеження на місці скоєння злочину, в ході якого встановлено, що на місці його вчинення приймають сигнали базових станцій операторів рухомого (мобільного) зв'язку:

Базові станції, які обслуговують місце за адресою:

АДРЕСА_1 (МСЗ)

ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "LAC4321CID28106, 53109, 4143, 53106, 60698, 14558, 39003433

За словами слідчої, у зв'язку з тим, що на даний час особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено, виникла необхідність у встановленні абонентів мобільного зв'язку, які в період часу з 21 год. 00 хв. 21.04.2023 по 02 год. 00 хв. 23.04.2023 знаходились в межах обслуговування зазначених вище базових станцій, та дана інформація має істотне значення по кримінальному провадженню і полягає в тому, що особи, які користувалися телефонами в межах обслуговування вище зазначених базових станцій можуть бути причетними до вчинення даного кримінального правопорушення або володіти потрібними для досудового розслідування відомостями про обставини його вчинення.

Слідча в судове засідання не з'явилася, просила розгляд справи проводити без її участі, клопотання просить задовольнити.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12023060410000237 за фактом умисного пошкодження гаражного приміщення, автомобіля марки «Jeep Wrangler» та автомобільних запчастин, шляхом підпалу, що заподіяло шкоду ОСОБА_5 .

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно до положень п.п. 2, 3 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У відповідності до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З огляду на викладене, а також доведення слідчою наявності достатніх підстав вважати, що ці документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а довести обставини, викладені у клопотанні, іншим способом не представляється можливим, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають речі чи документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 132, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим СВ відділу поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ), а саме: роздруківок з'єднань мобільних телефонів, які працювали в період часу з 21 год. 00 хв. 21.04.2023 по 02 год. 00 хв. 23.04.2024 з наданням виду, дати, часу, тривалості з'єднання, номера абонента «А», IMEI абонента «А», номера абонента «Б», LAC, CID, азимут базової станції і адреси розташування перерахованих базових станцій, з яких виходили на зв'язок власники мобільних терміналів на місці вчинення злочину в зоні дії наступних базових станцій операторів рухомого (мобільного) зв'язку:

Базові станції, які обслуговують місце за адресою:

АДРЕСА_1 (МСЗ)

ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "LAC4321CID28106, 53109, 4143, 53106, 60698, 14558, 39003433

із можливістю вилучення указаних роздруківок.

Встановити строк дії ухвали до 15.08.2024 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
120457243
Наступний документ
120457245
Інформація про рішення:
№ рішення: 120457244
№ справи: 295/9896/24
Дата рішення: 15.07.2024
Дата публікації: 22.07.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (15.07.2024)
Дата надходження: 27.06.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
15.07.2024 08:30 Богунський районний суд м. Житомира
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУЗНЄЦОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ
суддя-доповідач:
КУЗНЄЦОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ