Справа № 944/2630/24
Провадження №3/944/2117/24
17.07.2024 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Матвіїв І.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 , НОМЕР_7, Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області , про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , українця, громадянина України, військовослужбовця, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 за ст.124, ч.2 ст.130, ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
10 травня 2024 року з 15 год 00 хв військовослужбовець військової служби за мобілізацією, старший лейтенант ОСОБА_1 в умовах особливого періоду на території військової частини НОМЕР_1 АДРЕСА_3 ) виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Окрім цього, 24 травня 2024 року з 21 год 00 хв військовослужбовець військової служби за мобілізацією, старший лейтенант ОСОБА_1 в умовах особливого періоду на території військової частини НОМЕР_1 АДРЕСА_3 ) виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
08 червня 2024 року о 20 год 35 хв ОСОБА_1 , який згідно постанови Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 25.04.2024 року піддавався адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (справа №452/1145/24) в м.Новояворівськ по вул.С.Бандери,4 Яворівського району Львівської області, керував транспортним засобом марки «Rover 620» д.н.з. НОМЕР_3 в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п.2.9 а Правил дорожнього руху, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.130 КУпАП.
Окрім цього, 08 червня 2024 року о 20 год 35 хв ОСОБА_1 в м.Новояворівськ по вул.С.Бандери,4, керуючи транспортним засобом марки «Rover 620» д.н.з. НОМЕР_3 не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції, внаслідок чого здійснив зіткненння з авомобілем марки «Opel Vivaro» д.н.з. НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався попереду. Внаслідок чого вказані транспортні засоби отримали технічні пошкодження, чим завдано матеріальні збитки. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.12.1,13.1 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП.
Окрім цього, 13 червня 2024 року о 10 год 30 хв військовослужбовець військової служби за мобілізацією, старший лейтенант ОСОБА_1 в умовах особливого періоду на території військової частини НОМЕР_5 АДРЕСА_3 ) перебував в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надіслав до суду заяву в якій просить суд слухати справу у його відсутності, вину у вчиненому визнав повністю, щиро розкаявся та підтвердив викладені у протоколах про адміністративні правопорушення обставини. Просить суд адміністративні справи об'єднати в одне провадження,та призначити мінімальне покарання. Зазначив, що він є учасником бойових дій, тому просить звільнити від сплати судового збору.
Відповідно до ст.268 КУпАП, суддя розглядає справу у його відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.2 ст.130, ч.3 ст.172-20 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень стверджується наступними доказами:
- протоколом про військове адміністративне правопорушення А4574 №18 від 11.05.2024, де у поясненнях особи, що притягується до адміністративної відповідальності зазначено: «10.05.2024 випив 100 гр горілки на службі»; висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №404 від 10.05.2024;
- протоколом про військове адміністративне правопорушення А4574 №22 від 25.05.2024, де у поясненнях особи, що притягується до адміністративної відповідальності зазначено: «24.05.2024 випив 100 гр горілки на службі»; висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №477 від 24.05.2024;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №751236 від 08.06.2024 року, тестуванням на алкоголь до протоколу серії ААД №751236 від 08.06.2024 року, згідно якого результат тесту 3.19 проміле, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, постановою про накладення адміністративного стягнення серії ББА №598924 від 08.06.2024, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.06.2024, відеозаписами на CD-диску, з якого вбачається, що водій ОСОБА_1 повідомив що мала місце ДТП, в подальшому пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер», результат становить 3.19 проміле; постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 25.04.2024, яка виготовлена з Єдиного державного реєстру судових рішень;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №751237 від 08.06.2024 року; схемою місця ДТП від 08.06.2024 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 ;
- протоколом про військове адміністративне правопорушення МЦМБ №15 від 13.06.2024, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №119 від 13.06.2024, згідно якого результат становить 3,02 проміле, письмовими поясненнями ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , визнавальними письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими доказами, які наявні в матеріалах справи.
Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.124, ч.2 ст.130, ч.3 ст.172-20 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст.251, 252 КУпАП, прямо підтверджують обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративні правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозицiєю ч.2 cт. 130 КУпAП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Згідно п.2.9 (а) Правил дорожнього руху - водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Частиною 3 статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, які зокрема вчинені в умовах особливого періоду.
Суб'єктами даного адміністративного правопорушення є військовослужбовці.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП є суспільні відносини у сфері військової дисципліни, належне несення військової служби.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП, полягає, зокрема, у виконанні військовослужбовцем обов'язків військової служби у стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду.
В діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.2 ст.130, ч.3 ст.172-20 КУпАП.
При вирішенні даної справи суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника та ступінь його вини.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, суд визнає щире розкаяння винного.
На підставі викладеного суд вважає, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Стосовно оплатного вилучення транспортного засобу як виду адміністративного стягнення, суд таке стягнення не застосовує, оскільки до порушника вирішено застосувати стягнення у вигляді штрафу та позбавлення права керуванням транспортними засобами і таке стягнення як оплатне вилучення транспортного засобу є як основним, так і додатковим стягненням.
Статтею 40-1КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», суд може звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.
Оскільки, ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_6 від 21.11.2023 року, останній, на підставі ст.8 Закону України «Про судовий збір», звільняється від сплати судового збору.
Керуючись ст. 221, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.2 ст.130, ч.3 ст.172-20 КУпАП.
- за ст.124 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн 00 коп.
- за ч.2 ст.130 КУпАП - у виді штрафу на користь держави у розмірі двох тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
- за ч.3 ст.172-20 КУпАП - штраф у розмірі 1000 (однієї) тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.
Остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП покарання у виді штрафу на користь держави у розмірі двох тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений постановою КМ України.
Суддя І.М.Матвіїв