Справа № 459/1851/24 Провадження № 3/459/557/2024
15 липня 2024 року суддя Червоноградського міського суду Львівської області Жураковський А.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , РНОКПН НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої керівником ПП «Автотехцентр-ЧГ»,
за ч.1 ст.163-2 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 04.07.2024 № 006391, складеного головним державним інспектором Червоноградського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Рибак Л. відносно ОСОБА_1 , останній ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, оскільки будучи керівником ПП «Автотехцентр-ЧГ», несвоєчасно подала платіжне доручення на перерахування податкового зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб, нарахованого згідно декларації №9255407052 від 01.10.2023, термін сплати 20.11.2023, №9373841343 від 16.01.2024, термін сплати 19.02.24, №9121627441 від 08.05.2024, термін сплати 20.05.2024, чим порушено ч.1 ст. 163-2 КупАП від 07.12.1984 №8073-х із змінами і доповненнями.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про час і місце розгляду була повідомлена належним чином, заяв чи клопотань не подавала.
Виходячи з принципу необхідності дотримання справедливого балансу між публічним та приватним інтересом, беручи до уваги приписи ст. 1, ст. 268 КУпАП, вважаю можливим та доцільним провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
З аналізу ст. ст. 254, 256 КУпАП вбачається, що складання протоколу про адміністративне правопорушення допускається лише за присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та з підписом останньої або без такого, про що робиться відповідна відмітка. Один примірник протоколу підлягає врученню особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 04.07.2024 № 006391, вбачається, що такий складений у відсутності ОСОБА_1 , що є істотним порушенням наведених вище норм Закону.
Разом з цим, у протоколі не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: дату народження та місце проживання чи реєстрації даної особи.
Наведені неточності є недоліками, допущеними при складенні та оформленні адміністративного протоколу, що позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи та прийняти рішення по ній.
Враховуючи, що вищевказані недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним направити дану справу на дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 277, 278 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП повернути на дооформлення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Червоноградський міський суду Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: А. І. Жураковський