Рішення від 17.07.2024 по справі 440/18364/23

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

. 17 липня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/18364/23

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чеснокової А.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області, в якій просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН № 9000606/31618527 від 15 червня 2023 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 68 від 29 квітня 2019 року в ЄРПН;

зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 68 від 29 квітня 2019 року в ЄРПН датою її подання на реєстрацію - 30 грудня 2022 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на невідповідність спірних рішень вимогам чинного законодавства. Зазначив, що на вимогу контролюючого органа, після зупинення реєстрації податкової накладної, позивачем надано письмові пояснення разом із усіма належним чином оформленими документами, що стали підставою для її формування. Проте, відповідні документи не враховані відповідачем під час прийняття рішення про відмову в реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2023 року позовну заяву залишено без руху в зв'язку із невідповідністю останньої вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України. Для усунення недоліків встановлено п'ятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2023 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії повернуто ініціатору звернення на підставі пункту 4 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2024 року ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2023 року скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Справа надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 07 травня 2024 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 травня 2024 року позовну заяву залишено без руху через невідповідність останньої вимогам статей 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 травня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, яку призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

06 червня 2024 року судом одержано відзив відповідачів на позов, у яких контролюючі органи просили відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що дії Комісії узгоджуються з приписами Податкового кодексу України та спрямовані на забезпечення виконання покладених на неї функцій, а тому відповідачем правомірно, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України прийнято рішення про відмову в реєстрації спірної податкової накладної позивача в ЄРПН. Причиною прийняття комісією вказаних рішень стало ненадання платником контролюючому органу усіх необхідних первинних документів, а відтак не є достатніми для прийняття Комісією рішення про реєстрацію вищевказаної податкової накладної в ЄРПН.

Справу за вказаним позовом розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини четвертої статті 229 вказаного Кодексу.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" є юридичною особою приватного права (код ЄДРПОУ 31618527), яке здійснює свою господарську діяльність зокрема у сфері неспеціалізованої оптової торгівлі.

Між ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” та КДП “НМУ “ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ” укладений Договір поставки № 0103-7/17 від 01.03.2017 (далі - Договір), згідно з яким у порядку та на умовах, визначених п.1.1 цим Договором, ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” (далі - Постачальник) зобов'язується поставити та передати у власність Товарно-матеріальні цінності (далі - Товар), у відповідності до видаткових накладних, які є невід'ємними частинами, а КДП “НМУ “ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ” (далі-Покупець), зобов'язується прийняти цей Товар та оплатити його.

За результатами здійснення зазначеної господарської операції позивач на суму отриманої попередньої оплати склав та зареєстрував у ЄРПН податкову накладну від 29.04.2019 № 68.

29.04.2022 між Постачальником та Покупцем була підписана Додаткова угода до Договору, якою сторони погодили внести зміни до Угоди про узгодження умов поставки конкретної партії товару, що є невід'ємним Додатком до Договору, а саме сторони договору узгодили поставку товару іншої номенклатури.

Постачальником на адресу Покупця 29.04.2022 здійснена поставка товару, обумовленого Угодою про узгодження умов поставки конкретної партії товару.

ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” за результатами здійсненої господарської операції подано та складено на реєстрацію розрахунок коригування 29.04.2022 № 2 до податкової накладної № 68 від 29.04.2019 року.

Квитанцією № 1 від 30.12.2023 підтверджено, що документ прийнято, але його реєстрація зупинена. Підставою відмови контролюючий орган вказав: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 29.04.2022 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. РК складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризикованості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Додатково повідомляємо: показник "D"=9036%, "P"=0".

Відповідач пояснив, що підставлю для зупинення реєстрації спірного РК став, зокрема, витяг з протоколу засідання Комісії № 231 від 01.12.2021, яким підтверджено, що ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Полтавській області, з 08.08.2001, зареєстровано платником ПДВ 29.09.2001, основний вид діяльності - неспеціалізована оптова торгівля.

По податкових деклараціях з ПДВ за січень-вересень 2021 при загальних обсягах постачання 237359,3 тис.грн., обсяги придбання склали 234698,8 тис.грн., у т.ч. вартість імпортованих товарів 16660 тис.грн. (ПДВ сплачений митним органом-3332,0 тис.грн.). ТОВ “Квант Плюс” імпортує труба обсадні та клапани запірні, фланці із Росії, Польщі, Болгарії та Китаю. Протягом січня-вересня 2021 року декларує від'ємне значення ПДВ, розмір якого станом на 30.09.2021 склав 459,5 тис.грн. Згідно фінансового звіту ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” станом на 30.09.2021 кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги становить 250037,6 тис.грн., товарні запаси склали 123913,4 тис.грн. За січень-вересень 2021 року підприємством відкориговані податкові зобов'язання в сторону зменшення на суму 3598,1 тис.грн. Оскільки суми наявного від'ємного значення податку не заявлені до відшкодування, вказане може свідчити про відсутність оплати постачальникам за придбані товари, роботи, послуги. Відповідно існує ризик формування безпідставного податкового кредиту з ПДВ.

При цьому ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” постійно формує податковий кредит по ризикових постачальниках, які є учасниками схеми мінімізації податку шляхом оформлення податкових накладних без проведення фактично господарських операцій: ТОВ “Мікс ЮА” (42238695, стан “ 65”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано шини на суму ПДВ 833,4 тис.грн; ПП “Акцент ЮА” (44016156, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано вимірювальні прилади на суму ПДВ 908,6 тис.грн; ПП “Паладіум-360” (42981371, стан “ 0” перебуває на обліку в ГУ ДПС у м. Києва), у якого придбано гайки, болти, труби на суму ПДВ 1467,0 тис.грн; ТОВ “Букман-ОЛД” (42795291, стан “ 0” перебуває на обліку в ГУ ДПС у м. Києва), у якого придбано труби та запасні частини для бурого обладнання на суму ПДВ 2857,9 тис.грн; ТОВ “Асія” ( 42448754, стан “ 0” перебуває на обліку в ГУ ДПС у Запоріжській області), у якого придбано акумулятори “ZAP” Silver Premium на суму ПДВ 1200,7 тис.грн; ТОВ “Полімер-Ауд” (42153733, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано труби, шини та запасні частини для бурого обладнання на суму ПДВ 1931,5 тис.грн; ТОВ “Магента-СП (42999242, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано конденсат газовий на суму ПДВ 6375,7 тис.грн; ТОВ “Луйвар” (38961768, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано автомобільні, причепи, екскаватор на суму ПДВ 306,8 тис.грн; ТОВ “Проект-2020” (42151693, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано конденсат газовий на суму ПДВ 3497,9 тис.грн; ПП “Ронделл-СТ (41794449, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано труби бурильні на суму ПДВ 440,0 тис.грн; ТОВ “Імекс-ленд” (42153507, стан “ 0”, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області), у якого придбано інструменти та будівельні матеріали на суму ПДВ 9640,3 тис.грн. Розбіжності між ЄРПН та даними декларацій з ПДВ становлять за січень-вересень 2021 в сумі ПДВ 1377,9 тис.грн (декларації з ПДВ 47471,9 тис.грн., дані ЄРПН 48849,8 тис.грн.

Таким чином, ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” не задекларовано податкові зобов'язання по деклараціях з ПДВ за серпень-вересень 2021 на загальну ПДВ 1377,9 тис.грн., чим ймовірно порушено п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.

Оскільки, ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” є учасником схеми мінімізації податку шляхом оформлення податкових накладних без проведення фактично господарських операцій, всі задекларовані по даному СГ операції з поставки та придбання (як в податковій звітності так і у виписаних податкових накладних) потребують у відпрацювання, відповідності до вимог наказу ДФСУ від 28.07.2015 р. № 543.

Відтак Комісія ГУ ДПС у Полтавській області ухвалила рішення про відповідність ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” п.8 Критеріїв ризикованості платника податку на додану вартість (рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 01.12.2021 № 86432, яке є чинним та платником не оскаржувалось.

З метою виконання вимог контролюючого органа позивач подав письмові пояснення та копії документів.

За результатами опрацювання документів, поданих платником податку, Комісією ГУ ДПС у Полтавській області прийнято рішення № 9000606/31618527 від 15.06.2023 про відмову в реєстрації розрахунку коригування складеного з КДП “НМУ “ЕЛЕКТРОПІВДЕНМОНТАЖ” від 29.04.2022 № 2 у зв'язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: До повідомлення платником надано документи, що свідчать про придбання труб від неплатника ПДВ, що не дає можливість підтвердити походження товару, що реалізовується.

Наполягаючи на наданні контролюючому органу всіх необхідних та належним чином оформлених документів, достатніх для прийняття позитивного рішення для реєстрації спірної податкової накладної в ЄРПН, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірному рішенню суб'єкта владних повноважень та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику /пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України/.

За змістом підпункту "а" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Отже, платник податку-постачальник з настанням першої з умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН.

Абзацами другим та третім пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Тобто, достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є зареєстрована у ЄРПН податкова накладна.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1165 від 11 грудня 2019 року /Порядок №1165/.

Відповідно до пунктів 4-5 Порядку № 1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі. Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Пунктом 6 Порядку № 1165 обумовлено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

За змістом пунктів 10-11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. N 520.

Пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника ПДВ визначених в додатку 1 до Порядку № 1165, передбачено: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.

Наказом № 520 передбачено, що Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено, що платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

Звертаючись до суду, позивач наполягав на тому, що для прийняття позитивного рішення про реєстрацію спірної податкової накладної ним подано контролюючому органу усі необхідні та належним чином оформлені документи.

Перевіряючи вказані доводи, суд встановив, що рішення Комісії ГУ ДПС у Полтавській області від 01.12.2021 про відповідність ТОВ “КВАНТ ПЛЮС” п.8 Критеріїв ризикованості платника податку на додану вартість № 86432 станом на дату ухвалення спірного рішення про зупинення реєстрації РК в ЄРПН мало статус чинного, а відтак суд погоджується з доводами контролюючого органа про достатність підстав для зупинення реєстрації РК позивача.

У постанові Верховного Суду від 27.08.2019 по справі № 540/2077/18 висловлено правову позицію, що віднесення Комісією контролюючого органу товариства до переліку платників податків які відповідають критеріям ризиковості є передумовою зупинення податкової накладної і розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. В подальшому відповідність критеріям ризиковості має бути спростовано платником податків шляхом подання на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, і лише ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній і розрахунку коригування або ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку або надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства є підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.

Як пояснив представник відповідача, ТОВ "КВАНТ ПЛЮС" жодних скарг на рішення Комісії ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подано не було.

Таким чином, ГУ ДПС у Полтавській області під час зупинення реєстрації РК в ЄРПН діяло відповідно до приписів податкового законодавства, забезпечуючи виконання покладених на контролюючий орган функцій та повною мірою використовуючи надані законодавством права, а отже винесене рішення Комісії ГУ ДПС у Полтавській області про відмову в реєстрації податкової накладної є правомірним.

За викладених обставин адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 2, 3, 6-10, 72-78, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

. Відмовити в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КВАНТ ПЛЮС" (вул. Конституції, 13, м. Полтава, Полтавська область, 36020, ЄДРПОУ 31618527) до Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, ЄДРПОУ 44057192) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на це рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.О. Чеснокова