16 липня 2024 рокусправа № 380/3310/24
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, код ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, у якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення № 134850007045 від 31.01.2024 року Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про відмову їй врахувати заробітну плату за грудень 2023 р. за довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 13/78 від 24.01.24 р. для обчислення пенсії по віку відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ та пунктів 10,12 Прикінцевих та перехідних положення Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області обчислити їй з 25.01.2024 р. пенсію по віку відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ та пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII з урахуванням заробітної плати за грудень 2023 р. згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, № 13/78 від 24.01.24 р., яка видана Головним управлінням Національної поліції у Львівській області.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що звернулась до пенсійного органу із заявою та довідками про складові заробітної плати щодо призначення пенсії за віком як державному службовцю. Рішенням ГУ ПФУ у Львівській області від 02.02.2024 позивача переведено на пенсію за віком як державного службовця. Проте, рішенням ГУ ПФУ в м. Києві від 31.01.2024 відмовлено позивачу у врахуванні заробітної плати за грудень 2023 року для обчислення пенсії згідно довідки від 24.01.2024 з причини відсутності у позивача 20-річного стажу державної служби станом на 01.05.2016 року. Позивач стверджує, що всупереч її бажання, для обчислення заробітної плати для визначення розміру пенсії не було взято заробітну плату за грудень 2023 р. в розмірі 46337,97 грн. за довідкою № 78/13, що є для неї значно вигіднішим варіантом для обчислення пенсій. Своє бажання такого варіанту обчислення пенсії позивач підтвердила ще і окремою заявою 25.01 2025 р. та подала разом з необхідними документами.
Вважає рішення відповідача протиправним та таким, що порушує її право на належне пенсійне забезпечення.
Ухвалою суду від 16.02.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Відповідач-1, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Зазначає, що рішенням від 25.01.2021 № 134850007045 ОСОБА_1 переведено на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII з 25.01.2024 з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 24.01.2024 № 11/78 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавку за вислугу років) станом на грудень 2023 та від 24.01.2024 № 14/78 (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) за період з 01.01.2019 по 31.12.2023. Стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців згідно довідки № 13/78 від 24.01.2024 станом на 01.05.2016 складає 15 років 11 місяців 1 день, тому немає підстав при розрахунку заробітної плати враховувати довідку № 13/78 від 24.01.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби. В цій частині Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві винесено відмову у проведенні перерахунку від 31.01.2023 № 134850007045. Просить відмовити у задоволенні позову.
Відповідач-2, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Зазначає, що за результатами розгляду поданих документів для обчислення стажу державної служби станом на 01.05.2016 року, стаж державної служби становить 15 років 11 місяців 1 день. Оскільки, станом на 01.05.2016 року стаж державної служби позивачки становить менше 20 років для обчислення пенсії державного службовця необхідно надати довідку за будь-які 60 календарних місяці) роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією. На обчислення пенсії згідно довідки від 24.01.2024 №13/78 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, прав немає. Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві за принципом екстериторіальності розглянуто вище визначену заяву та винесено рішення від 31.01.2024 №134850007045, яким відмовлено переведенні на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу». Враховуючи викладене вище, гр. ОСОБА_1 у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закон України «Про державну службу» згідно заяви від 25.01.2024 та долучених документів відмовлено. Просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та з 20.08.2021 отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
25.01.2024 позивач звернулась до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою та необхідними документами для переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». До заяви позивачем, зокрема, долучено довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років),- № 11/78 від 24.01.2024 р. та № 12/78 від 24.01.2024 р.; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією № 14/78 від 24.01.2024 р.; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 13/78 від 24.01.2024 р.
Рішенням ГУ ПФУ у Львівській області від 02.02.2024 № 134850007045 позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII з 25.01.2024 з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 24.01.2024 № 11/78 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавку за вислугу років) станом на грудень 2023 та від 24.01.2024 № 14/78 (за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) за період з 01.01.2019 по 31.12.2023, що підтверджується наявним в матеріалах справи протоколом/розпорядженням щодо призначення/перерахунку пенсії позивача.
Рішенням ГУ ПФУ в м. Києві від 31.01.2024 №134850007045 відмовлено позивачу в частині врахування довідки № 13/78 від 24.01.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, у зв'язку з недостатнім стажем державної служби. Відповідно до вказаного рішення, в результаті перерахунку стаж роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців на 01.05.2016 складає 15 років 11 місяців 1 день.
Вважаючи протиправним рішення Відповідача-2 щодо неврахування довідки № 13/78 від 24.01.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії , позивач звернулась до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон №889-VIII) визначаються принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до п. 2 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 28.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.
Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».
Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Пунктами 5 та 6 Порядку №622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
З аналізу положень Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 можна зробити висновок, що призначення пенсії державного службовця на умовах пунктів 10, 12 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України »Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VІІІ здійснюється за заявою особи, до якої долучаються довідки про заробітну плату.
Пунктом 1 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 (далі Постанова № 1-3) затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII »Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII »Про державну службу»:
- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);
- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);
- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Як встановлено судом, стаж роботи позивача на державній службі станом на 01.05.2016 складає 15 років 11 місяців 1 день та з 25.01.2024 року рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області її переведено на пенсію згідно Закону України «Про державну службу».
При цьому, для обчислення пенсії позивача не враховано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 24.01.2024 № 13/78, зокрема, заробітну плату за грудень 2023 р. в розмірі 46337,97 грн., оскільки рішенням ГУ ПФУ в м. Києві позивачу відмовлено в частині врахування такої довідки, у зв'язку із недостатнім стажем державної служби.
Суд зазначає, що наявність або відсутність 20-ти річного стажу на державній службі станом на 01 травня 2016 року враховується лише для вирішення питання щодо наявності права на призначення пенсії державного службовця, тоді як рішенням ГУ ПФУ у Львівській області від 02.02.2024 №134850007045 позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII, і спору щодо цього між сторонами немає.
Тобто, в даному випадку пенсійний орган трактує норми Закону на свій розсуд, і віддає перевагу найменш сприятливому для позивача тлумаченню законодавства України.
Враховуючи викладене, рішення № 134850007045 від 31.01.2024 року Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до частин першої та другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з положеннями статті 9 Конституції України та статтями 17, частиною п'ятою статті 19 Закону України від 23.02.2006 № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Процедура прийняття, оформлення та розгляду документів, поданих для призначення (перерахунку пенсії) встановлений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим Постановою Правління ПФУ 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Мінюсті України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (далі - Порядок).
Відповідно до абз. 13 п. 4.2 вказаного Порядку після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Відповідно до п. 4.3 Порядку створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій. Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Відповідно до п. 4.10 Порядку після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії. Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії.
З матеріалів справи встановлено, що розгляд заяви та винесення спірного рішення за заявою позивача здійснювалось ГУ ПФУ в м. Києві, яке було визначено за принципом екстериторіальності відповідно до п. 4.2 Порядку.
Проте, з огляду на неналежне виконання визначеним Пенсійним органом повноважень щодо розгляду заяви позивача, що потягло за собою порушення прав позивача, суд зазначає про наявність підстав для зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області обчислити позивачу з 25.01.2024 р. пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ та пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII з урахуванням заробітної плати за грудень 2023 р. згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, № 13/78 від 24.01.24 р., яка видана Головним управлінням Національної поліції у Львівській області.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Щодо судового збору, то у відповідності до ст.139 КАС України, такий підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в м. Києві, оскільки саме протиправне рішення цього відповідача стало підставою для звернення позивача до суду із цим позовом.
Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення № 134850007045 від 31.01.2024 року Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, код ЄДРПОУ 42098368) про відмову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) врахувати заробітну плату за грудень 2023 р. за довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 13/78 від 24.01.24 р. для обчислення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ та пунктів 10,12 Прикінцевих та перехідних положення Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, код ЄДРПОУ 13814885) обчислити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 25.01.2024 р. пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ та пунктів 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII з урахуванням заробітної плати за грудень 2023 р. згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, № 13/78 від 24.01.24 р., яка видана Головним управлінням Національної поліції у Львівській області.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, код ЄДРПОУ 42098368) 1211,20 грн. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст судового рішення складено 16.07.2024 року.
СуддяКостецький Назар Володимирович