Рішення від 16.07.2024 по справі 140/6987/24

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2024 року ЛуцькСправа № 140/6987/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління соціальної та ветеранської політики Камінь-Каширської районної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Управління соціальної та ветеранської політики Камінь-Каширської районної державної адміністрації (далі - УСВП Камінь-Каширської РДА, Управління) звернулося з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - Відділ ПВР) про визнання протиправною та скасування постанови заступника начальника Відділу ПВР Дуди Ю.М. від 14 червня 2024 року у виконавчому провадженні №69644424 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що спірною постановою від 14 червня 2024 року у виконавчому провадженні №69644424 за невиконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 на боржника УСВП Камінь-Каширської РДА накладено штраф в розмірі 5100,00 грн.

Позивач вказану постанову вважає незаконною та такою, що підлягає скасуванню з підстав її невідповідності статті 63 Закону України від 02 червня 2016 року №1404-VIII “Про виконавче провадження” (далі - Закон №1404-VIII), згідно з якою можливість накладення штрафу на боржника передбачена у разі невиконання виконавчого документа без поважних причин. Однак Управління повідомляло відповідача на його вимогу про те, що за відсутності нормативно-правових актів, які б регулювали порядок нарахування та виплати щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України від 28 лютого 1991 року №796-XII “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - Закон №796-XII), та відповідного програмного забезпечення нарахування ОСОБА_1 з 03 червня 2021 року щомісячної грошової допомоги в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, на виконання виконавчого листа №7059/2022, виданого Волинським окружним адміністративним судом 10 червня 2022 року у справі №140/6901/21, проведено у ручному режимі у сумі 9537,31 грн, а виплата нарахованої суми допомоги можлива лише після виділення коштів з державного чи місцевого бюджетів. Також інформовано, що Управління не має об'єктивної фінансової можливості виконати судове рішення і не може самостійно вживати не визначені законодавством заходи спрямовані на виконання рішення суду.

З наведених підстав позивач вважає, що у відповідача були відсутні підстави для накладення штрафу та просив позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08 липня 2024 року поновлено позивачу строк звернення до суду із цим позовом, позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; одночасно залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 як законного представника ОСОБА_1 ; розгляд справи визначено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін з урахуванням §2 глави 11 розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (а.с.14).

У відзиві на позов відповідач позовні вимоги заперечив (а.с.21-22). В обґрунтування цієї позиції вказав, що постановою від 16 серпня 2022 року відкрите виконавче провадження №69644424 з примусового виконання виконавчого листа №7059/2022, виданого 10 червня 2022 року Волинським окружним адміністративним судом у справі №140/6901/21 про зобов'язання Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА провести нарахування та виплату ОСОБА_1 з 03 червня 2021 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Стаття 63 Закону №1404-VIII зобов'язує виконавця здійснити перевірку виконання рішення, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії, наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону для добровільного виконання. У своїй відповіді від 06 червня 2024 року №3227/01-14/2-24 УСВП Камінь-Каширської РДА повідомило, що за рішенням суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 здійснило нарахування ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , грошової допомоги, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, за період з 03 червня 2021 року по 08 квітня 2022 року. Проте УСВП Камінь-Каширської РДА не надало доказів належного виконання рішення суду так, як про це вказано у виконавчому документі, зокрема, не повідомило про причини зупинення виконання рішення суду за період з травня 2022 року по 30 квітня 2024 року, не надало доказів передання документів для постановки стягувача у чергу на виплату. Неналежне виконання рішення суду зобов'язального характеру за приписами статті 63 Закону №1404-VIII є підставою для накладення на боржника штрафу.

Відповідач вважає, що державним виконавцем правомірно за наявності підстав та у межах повноважень винесено постанову від 14 червня 2024 року ВП №69644424 про накладення на боржника штрафу та у задоволенні позову просив відмовити повністю.

Від третьої особи письмові пояснення до суду не надходили.

Відповідно до приписів частини четвертої статті 229, частини третьої статті 268 КАС України, у зв'язку із неприбуттям в судове засідання учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час та місце розгляду справи (а.с.15-20), враховуючи клопотання позивача та відповідача у відзиві на позов про розгляд справи за відсутності їх представників (а.с.22, 60), судовий розгляд справи проведено в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21, яке набрало законної сили 10 травня 2022 року, позов ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 задоволено: визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 03 червня 2021 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року; зобов'язано Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА провести нарахування та виплату ОСОБА_1 з 03 червня 2021 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року (а.с.38-42).

10 червня 2022 року для виконання вказаного судового рішення в зобов'язальній частині Волинський окружний адміністративний суд видав стягувачу виконавчий лист №7059/2022р. (а.с.25).

За заявою ОСОБА_2 від 15 серпня 2022 року постановою заступника начальника Відділу ПВР ОСОБА_3 від 16 серпня 2022 року ВП №69644424 відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №7059/2022р. Одночасно боржнику встановлено строк для виконання рішення суду - протягом 10 робочих днів (а.с.26).

Постановою заступника начальника Відділу ПВР від 10 квітня 2024 року ВП №69644424 змінено назву боржника Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА на УСВП Камінь-Каширської РДА (а.с.37).

Судом також встановлено, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08 лютого 2024 року у справі №140/6901/21 визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону №796-XII у розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, після дати прийняття рішення суду; зобов'язано Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону при виконанні рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21; встановлено Управлінню соціального захисту населення Камінь-Каширської РДА місячний строк з дня отримання (вручення) копії цієї постанови для подання до суду першої інстанції доказів вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону при виконанні рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 (а.с.43-46).

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2024 року у справі №140/1718/24, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09 квітня 2024 року, задоволено позов ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 : визнано протиправною бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні №69644424 щодо примусового виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21, щодо невиконання вимог Закону України “Про виконавче провадження”; зобов'язано державного виконавця у виконавчому провадженні №69644424 вчинити усі можливі для примусового виконання рішення суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21, передбачені Законом України “Про виконавче провадження” (а.с.47-52, 53-55).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2024 року встановлено судовий контроль за виконанням рішення Волинського адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 та УСВП Камінь-Каширської РДА у строк 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали зобов'язано подати до суду звіт про виконання судового рішення у цій справі (а.с.56-59).

28 травня 2024 року заступником начальника Відділу ПВР боржнику УСВП Камінь-Каширської РДА скеровано вимогу №15993, якою зобов'язано надати інформацію про стан виконання рішення суду (детальний розрахунок) про нарахування грошових коштів у ВП №69644424 з травня 2022 року по 30 квітня 2024 року; у випадку зупинення (нездійснення) нарахування коштів за рішенням суду - надати інформацію із посиланням на норми законодавства про причини (а.с.27).

Листом від 06 червня 2024 року №3227/01-14/2-24 УСВП Камінь-Каширської РДА повідомило, що здійснило нарахування за рішенням суду від 08 квітня 2022 року №140/6901/21 на користь ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, в розмірі, що дорівнює 40 відсотків від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, за період з 03 червня 2021 по 08 квітня 2022 року у сумі 9537,31 грн (а.с.28-29). Також інформовано, що рішення суду буде виконане в обов'язковому порядку за наявності кошторисних призначень та фактичного фінансування на зазначені цілі у порядку черговості виплат з дати, зазначеної у рішенні суду, по місяць фактичної виплати; на даний час відсутні рішення Уряду, які б регулювали розмір компенсації, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, порядок взяття на облік, зокрема в органах Держказначейства, нарахувань, відсутнє також програмне забезпечення, яке створює профільне міністерство.

Постановою державного виконавця Відділу ПВР Дуди Ю.М. від 14 червня 2024 року ВП №69644424 за невиконання рішення суду на підставі статей 63, 75 Закону №1404-VIII на боржника УСВП Камінь-Каширської РДА накладено штраф в розмірі 5100,00 грн (а.с.7). Як зазначено у постанові, на вимогу від 28 травня 2024 року №15993 боржник інформацію про здійснення нарахування за період з травня 2022 року по 30 квітня 2024 року не надав, про причини зупинення нарахування за вказаний період із посиланням на норми законодавства не повідомив, належних заходів, спрямованих на виконання рішення суду, не вжив. Надані боржником відповіді носять інформаційний характер та не містять доказів передання документів щодо стягувача до відповідних органів, в тому числі для постановлення в чергу на виплату.

При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

За правилами частин першої - третьої статті 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно із частинами першою, другою статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Суд також наголошує, що обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Пунктом 2 частини першої статті 2 Закону №1404-VIII передбачено, що виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: обов'язковості виконання рішень.

Як установлено пунктом 1 частини першої статті 3 Закону №1404-VIII, відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

За правилами частини першої статті 18 Закону №1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Пунктом 1 частини другої статті 18 Закону №1404-VIII передбачено, що виконавець зобов'язаний: здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

За приписами пунктів 1, 16 частини третьої статті 18 Закону №1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Згідно із частиною шостою статті 26 Закону №1404-VIII за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів.

Частиною четвертою статті 19 зазначеного Закону на сторону виконавчого провадження покладено обов'язок невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником.

Відповідно до частин першої, другої статті 63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Частиною першою статті 75 Закону №1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Згідно із частиною другою статті 75 Закону №1404-VIII у разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

З аналізу наведених норм слідує, що накладення штрафу за невиконання рішення, що зобов'язує боржника до вчинення певних дій, є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов'язання. Застосування такого заходу реагування є обов'язком державного виконавця і направлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.

За обставин цієї справи виконавче провадження з примусового виконання рішення суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 відкрито 16 серпня 2022 року. Боржник, отримавши постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, мав обов'язок повідомити про виконання рішення суду та надати докази такого виконання протягом 10 робочих днів.

УСВП Камінь-Каширської РДА інформувало державного виконавця про виконання рішення суду листом від 06 червня 2024 року №3227/01-14/2-24 лише в частині нарахування ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги з 03 червня 2021 року по 08 квітня 2022 року у сумі 9537,31 грн (а.с.28-29), тобто по дату постановлення судом рішення у справі №140/6901/21. Доказів виконання рішення суду у справі №140/6901/21 - в частині виплати вже нарахованих сум, вжиття заходів щодо забезпечення фінансування виплати щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону №796-XII, нарахування та виплати такої допомоги після 08 квітня 2022 року позивач не надав ні державному виконавцю (у строк для добровільного виконання рішення суду, встановлений у постанові про відкриття виконавчого провадження від 16 серпня 2022 року №№69644424), ні на вимогу виконавця від 28 травня 2024 року №15993. Відсутні такі докази і в матеріалах позовної заяви. Лише на супровідному листі Відділу ПВР від 14 червня 2024 року №16649, яким надіслано постанову про накладення штрафу, резолюцією керівника УСВП Камінь-Каширської РДА надано вказівку працівнику управління підготувати подання на Камінь-Каширську міську раду про виділення коштів у вигляді субвенції (а.с.6), що дає підстави для висновку про те, що позивач (боржник) раніше не вживав заходів для повного виконання рішення суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21, яке набрало законної сили, а отже є обов'язковим для виконання. Пояснення УСВП Камінь-Каширської РДА у позовній заяві про те, що Управління не може вживати не визначені законодавством заходи, спрямовані на виконання рішення суду, є недоречними, оскільки цілком зрозуміло, що позивач повинен вжити правових заходів.

Покликання позивача на відсутність передбаченої законодавством можливості (Кабінет Міністрів України не встановив порядку нарахування та виплати відповідної компенсації згідно зі статтею 37 Закону №796-XII) суд також відхиляє, оскільки наведене лише свідчить про незгоду із прийнятим судовим рішенням від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21, зі змісту якого видно, що з таких мотивів Управління соціального захисту Камінь-Каширської РДА листом від 30 червня 2021 року №М-795/04/2-21 відмовляло ОСОБА_2 у нарахуванні та виплаті щомісячної грошової допомоги на дітей ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , що власне і стало підставою для захисту порушених прав останніх у судовому порядку.

Також суд звертає увагу, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 08 лютого 2024 року у справі №140/6901/21 було встановлено факт нарахування малолітнім дітям ОСОБА_4 та ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства з 03 червня 2021 року по 08 лютого 2022 року, хоч рішенням суду у цій справі Управління соціального захисту Камінь-Каширської РДА було зобов'язано провести нарахування і виплату зазначеної допомоги. При цьому доказів про подальшу виплату такої допомоги матеріали справи не містять і цей факт не заперечується відповідачем. Колегія суддів апеляційного суду визнала такі дії відповідача (Управління соціального захисту Камінь-Каширської РДА) як суб'єкта владних повноважень протиправними, оскільки вони не відповідають змісту судового рішення, яке набрало законної сили і яким його зобов'язано здійснювати нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги малолітнім дітям.

Крім того, факт невиконання рішення суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 було встановлено і ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2024 року у справі №140/6901/21 (а.с.56-59). Вказаною ухвалою суд зобов'язав УСВП Камінь-Каширської РДА у строк 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали подати до Волинського окружного адміністративного суду подати звіт про виконання рішення Волинського адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21.

Тобто, як суд апеляційної інстанції у постанові від 08 лютого 2024 року, так суд першої інстанції в ухвалі від 23 квітня 2024 року у справі №140/6901/21 встановили, що боржник УСВП Камінь-Каширської РДА не довів наявність поважних причин невиконання судового рішення зобов'язального характеру. Наведене свідчить про те, що УСВП Камінь-Каширської РДА не виконало належним чином судове рішення до накладення відповідачем штрафу в розмірі 5100,00 грн постановою від 14 червня 2024 року ВП №69644424.

Та обставина, що на дату винесення оскаржуваної постанови від 14 червня 2024 року ВП №69644424 УСВП Камінь-Каширської РДА провело нарахування за виконавчим документом у сумі 9537,31 грн за період з 03 червня 2021 року по 08 квітня 2022 року у цьому випадку правового значення немає, оскільки за змістом частини першої статті 75 Закону №1404-VIII умовами накладення штрафу на боржника є невиконання рішення суду боржником: 1) без поважних причин та 2) у встановлений виконавцем строк. Часткове виконання рішення суду після закінчення цього строку не звільняє боржника від відповідальності у вигляді накладення на нього штрафу.

Одночасно суд зауважує, що матеріали справи не містять доказів, за якими можливо було б встановити обсяги фінансування, включення стягувача у чергу для погашення заборгованості з нарахованих сум, вжиття УСВП Камінь-Каширської РДА заходів, спрямованих на погашення заборгованості, при тому, що саме боржник зобов'язаний довести належними доказами поважність причин невиконання рішення суду.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2024 року у справі №140/1718/24 за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Відділу ПВР також було встановлено, що державним виконавцем до УСВП Камінь-Каширської РДА було направлено вимогу від 05 лютого 2024 року №3704 щодо термінового вжиття вичерпних заходів для виконання рішення суду. При цьому суд констатував, що матеріали справи не містять доказів відсутності в УСВП Камінь-Каширської РДА бюджетних призначень на виконання рішення суду, а лист від 19 лютого 2024 року №1898/01 носить виключно інформативний характер. З такими висновкам погодився і суд апеляційної інстанції у постанові від 09 квітня 2024 року у справі №140/1718/24 (а.с.47-52, 53-55).

Отже, з часу відкриття виконавчого провадження (16 серпня 2022 року) та до винесення постанови від 14 червня 2024 року ВП №69644424 про накладення штрафу на боржника стан виконання рішення суду від 08 квітня 2022 року №140/6901/21 не змінився та рішення суду залишається невиконаним. Доказів про вчинення позивачем, який є боржником у виконавчому провадженні №69644424, дій, які б були спрямовані на забезпечення виконання судового рішення, суду не надано.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що постановою про накладення штрафу від 14 червня 2024 року ВП №69644424 боржника УСВП Камінь-Каширської РДА правомірно притягнуто до відповідальності за невиконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2022 року у справі №140/6901/21 без поважних причин та у встановлений виконавцем строк, вказану постанову винесено за наявності фактичних та правових підстав, а також з дотриманням встановленого порядку, що тому у задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у позовній заяві, належить відмовити.

Керуючись статтями 2, 72-77, 229, 243-246, 271, 272, 287 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Управління соціальної та ветеранської політики Камінь-Каширської районної державної адміністрації (44500, Волинська область, місто Камінь-Каширський, вулиця Воля, будинок 2, ідентифікаційний код юридичної особи 03192023) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Володимирська, будинок 1), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), який діє в інтересах ОСОБА_1 , про визнання протиправною та скасування постанови відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його складення.

Суддя Ж.В. Каленюк