КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/4434/24
Провадження № 3/552/1596/24
17.07.2024 м. Полтава
Суддя Київського районного суду м. Полтави Айдаєв Р.З., за участю секретаря судового засідання - Пасинок К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та матеріали, додані до нього, щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 від 11.09.2014 виданий Гадяцьким РС УДМС України в Полтавській області, ФОП - особа, що проводить розрахунки в кафетерії «Каштан», що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Решетилівська (М.Бірюзова), зупинка «ЗБВ» та належить ФОП ОСОБА_1 ,-
встановив:
10.07.2024 року до Київського районного суду м. Полтави з Головного управління ДПС у Полтавській області надійшов адміністративний матеріал, що містив протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.1551 КУпАП, та внаслідок автоматизованого розподілу судової справи між суддями надійшов до провадження судді Айдаєва Р.З.
З протоколу від 03.07.2024 № 6384 (а.с. 3), складеного відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.1551 КУпАП, вбачається наступне.
03.07.2024 о 17 год 46 хв під час проведення перевірки кафетерію «Каштан», що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Решетилівська (М.Бірюзова), зупинка «ЗБВ» та належить ФОП ОСОБА_1 виявлено, що ОСОБА_1 будучи особою, що проводить розрахунки, порушено встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме не забезпечено проведення розрахункової операції через РРО на повну суму покупки зі створенням розрахункового документа встановленої форми і змісту; проведення розрахункової операції через РРО для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1
ст. 1551 КУпАП.
ОСОБА_1 попередньо надала суду заяву про розгляд справи без її присутності, в якій зазначила, що вину визнає. (а.с. 8).
Крім того, у пункті 8 протоколу про адміністративне правопорушення № 6384 від 03.07.2024 ОСОБА_1 пояснила, що з порушенням згодна, просила справу розглядати без її участі (а.с. 3)
Дослідивши матеріали адміністративної справи, відповідно до положень статті 252 КпАП України, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданим заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно зі статтею 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 251 КУпАП передбачає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Нормами ч. 1 ст. 1551 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Судом встановлено, що на підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 надано наступні докази: акт (довідка) фактичної перевірки від 03.07.2024 № 005320 (а.с. 1), пояснююча записка (а.с. 2) та протокол № 6384 від 03.07.2024 (а.с. 3).
Суд зазначає, що в акті фактичної перевірки від 03 липня 2024 року № 005320 відображені наступні порушення, а саме: ОСОБА_1 , будучи особою, що проводить розрахунки в кафетерії «Каштан», який належить ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ), не забезпечила проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на повну суму покупки при продажу 1 банки 0,5 л пива «Bud» по ціні 32 грн, чек на РРО не набирався та не видався, сума не проведення становить 32 грн; не забезпечила проведення розрахункових операцій через РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі та наданням особам, які отримують товар розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведених операцій на загальну суму 1081 грн, а саме фіскальний чек від 28.05.2024 № 24360005 не містить обов'язкового реквізиту цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (серії та номеру), крім того, вищезазначену інформацію не містять фіскальні чеки: № 24440011 від 05.06.2024, № 22970004 від 10.01.2024, № 22980001 від 11.01.2024, № 22830011 від 27.12.2023, № 22850006 від 29.12.2023, № 22210003 від 26.10.2023; не забезпечила проведення розрахункових операцій через РРО для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної згідно з УКТ ЗЕД, а саме згідно чеку РРО № 24470001 від 08.06.2024 о 18:51 год реалізовано 1 пляшку 0,5 л пива «Рогань традиційне» по ціні 31 грн з не вірним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД 220300010, вірний код УКТ ЗЕД для даного товару становить 2203000100 (а.с. 1).
Отже, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП, тобто порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин.
Враховуючи викладене, дані про особу, відсутність відомостей про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності повторно протягом року за вчинення такого ж правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, ступінь вини особи, суд дійшов висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1,276-280, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.1551 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 грн на користь держави.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн на користь Державної судової адміністрації України, код ЄДРПОУ 26255795, місцезнаходження: м. Київ, вул. Липська, 18/5.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний термін з дня проголошення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Р.З.Айдаєв