Ухвала від 16.07.2024 по справі 120/13408/21-а

УХВАЛА

Справа № 120/13408/21-а

16 липня 2024 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сапальової Т.В.

судді: Ватаманюка Р.В. Капустинського М.М.

за участю:

секретаря судового засідання: Смілянець А. Е.,

представника позивача: Рябокіня Руслана Павловича,

представника відповідача: Ковальчук Вікторії Юріївни,

представника відповідача: Костенко Юлії Олександрівни.

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про зупинення провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області", Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області", Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області", Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області", Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, у якому просила:

1. Визнати протиправним і скасувати свідоцтво про хворобу медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області" №В-458 від 17.08.2021 року про непридатність ОСОБА_2 до служби в поліції.

2. Визнати протиправним та скасувати наказ начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області № 146 о/с від 09.09.2021 року ''щодо особового складу'' в частині звільнення лейтенанта поліції ОСОБА_2 з посади інспектора відділу превенції Гайсинського районного управління Національної поліції у Вінницькій області.

3. Поновити ОСОБА_2 на посаді інспектора відділу превенції Гайсинського районного управління Національної поліції у Вінницькій області.

4. Стягнути з Головного управління Національної поліції у Вінницькій області на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 09.09.2021 року по дату винесення судом рішення по справі, з проведенням необхідних відрахувань відповідно до чинного законодавства.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 12 лютого 2024 року у задоволенні позовних вимог відмовленно.

Не погоджуючись з даним рішенням суду, позивачка подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представників сторін, які прибули в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, а також думки щодо зупинення провадження в справі, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Як встановлено з матеріалів справи, предметом позову у даній справі є оскарження свідоцтва про хворобу медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області" №В-458 від 17.08.2021 року про непридатність ОСОБА_2 до служби в поліції, та оскарження наказу начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області № 146 о/с від 09.09.2021 року ''щодо особового складу'' в частині звільнення лейтенанта поліції ОСОБА_2 з посади інспектора відділу превенції Гайсинського районного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Водночас, судом у справі встановлено, що оскаржуване свідоцтво про хворобу грунтується на виписці із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого №5753 Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. І.О. Ющенка, яка є закладом охорони здоров'я, що надає послуги амбулаторної вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги з психіатрії, неврології, нейрохірургії, медичної психології і психотерапії. (т.1 а.с.13)

Ухвалою Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 12.12.2023 відкрито касаційне провадження у справі №127/10606/22 за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної ради» про скасування рішення про встановлення медичного діагнозу згідно з виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого №5753 Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. І.О. Ющенка .

Отже, предметом спору у справі №127/10606/22 є встановлення медичного діагнозу, на основі якого виненсено Постанову ВЛК щодо придатності (непридатності) осіб до служби в поліції. (т.1 а.с.12)

У зв'язку із наявністю вказаних вище обставин колегія суддів вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №127/10606/22.

Керуючись ст.ст.236, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

зупинити провадження у справі №120/13408/21-а за позовом ОСОБА_1 до Медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області", Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області", Головного управління Національної поліції у Вінницькій області до набрання законної сили рішенням суду у справі №127/10606/22.

Зобов'язати учасників справи невідкладно повідомити суд про усунення обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud4856/.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Сапальова Т.В.

Судді Ватаманюк Р.В. Капустинський М.М.

Попередній документ
120407683
Наступний документ
120407685
Інформація про рішення:
№ рішення: 120407684
№ справи: 120/13408/21-а
Дата рішення: 16.07.2024
Дата публікації: 18.07.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (05.12.2024)
Дата надходження: 18.11.2024
Предмет позову: про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії
Розклад засідань:
12.02.2026 22:20 Вінницький окружний адміністративний суд
12.02.2026 22:20 Вінницький окружний адміністративний суд
12.02.2026 22:20 Вінницький окружний адміністративний суд
18.11.2021 11:00 Вінницький окружний адміністративний суд
25.11.2021 14:00 Вінницький окружний адміністративний суд
07.12.2021 11:00 Вінницький окружний адміністративний суд
15.12.2021 10:00 Вінницький окружний адміністративний суд
10.01.2022 15:30 Вінницький окружний адміністративний суд
28.01.2022 10:30 Вінницький окружний адміністративний суд
28.02.2022 11:30 Вінницький окружний адміністративний суд
02.11.2023 15:00 Вінницький окружний адміністративний суд
14.11.2023 14:30 Вінницький окружний адміністративний суд
28.11.2023 13:30 Вінницький окружний адміністративний суд
07.12.2023 13:30 Вінницький окружний адміністративний суд
14.12.2023 13:30 Вінницький окружний адміністративний суд
22.12.2023 13:00 Вінницький окружний адміністративний суд
12.01.2024 11:30 Вінницький окружний адміністративний суд
23.01.2024 15:00 Вінницький окружний адміністративний суд
25.01.2024 15:00 Вінницький окружний адміністративний суд
12.02.2024 14:00 Вінницький окружний адміністративний суд
21.05.2024 11:00 Сьомий апеляційний адміністративний суд
04.06.2024 11:00 Сьомий апеляційний адміністративний суд
16.07.2024 12:20 Сьомий апеляційний адміністративний суд
08.10.2024 11:30 Сьомий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
САПАЛЬОВА Т В
СМОКОВИЧ М І
суддя-доповідач:
САПАЛЬОВА Т В
СВЕНТУХ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
СВЕНТУХ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
СМОКОВИЧ М І
ШАПОВАЛОВА ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
відповідач (боржник):
Головне управління Національної поліції у Вінницькій області
Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"
Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"   
Державна установа "Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"
Медична (військово-лікарська) комісія Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"
Медична (військово-лікарська) комісія Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"
Медична (військово-лікарська) комісія Державної установи "Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"
Медична (військово-лікарська) комісія Державної установи "Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Вінницькій області"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Коваль Ольга Миколаївна
позивач (заявник):
Нестерук Ольга Миколаївна
представник позивача:
Рябокінь Руслан Павлович
свідок:
Веретко Юрій Всеволодович
суддя-учасник колегії:
ВАТАМАНЮК Р В
КАПУСТИНСЬКИЙ М М
МАЦЕДОНСЬКА В Е
РАДИШЕВСЬКА О Р