Постанова від 16.07.2024 по справі 120/2404/22-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/2404/22-а

Головуючий у 1-й інстанції: Комар П.А.

Суддя-доповідач: Шидловський В.Б.

16 липня 2024 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Шидловського В.Б.

суддів: Курка О. П. Боровицького О. А.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просив:

- визнати протиправним рішення про відмову врахувати до довідки про розмір грошового забезпечення надбавку за особливі проходження служби у збільшеному розмірі, оформлену листом від 25.11.2021 №952/9/4816;

- зобов'язати відповідача скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про збільшення надбавки за особливості проходження служби (виконання польотів) ОСОБА_1 у розмірі 94,3% замість 65% від його посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років при обчисленні грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII). Відповідач видав позивачу довідку №ХЛ62387 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії. В довідці відповідач визначив позивачу надбавку за особливості проходження служби/виконання польотів в розмірі 65%. Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок цієї надбавки із множенням на коефіцієнт 1,45 при обчисленні грошового забезпечення для проведення перерахунку його пенсії. ІНФОРМАЦІЯ_2 листом №9/676 від 01.02.2021 відмовив у встановленні надбавки за особливості проходження служби (65% із множенням на коефіцієнт 1,45) на підставі телеграми МО України від 28.12.2018 №248/9240, відповідно до якої військовослужбовцям, які усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарською комісією постанови про непридатність до льотної роботи, виплати у збільшених розмірах припиняються. Позивач не погоджується з розміром встановленої надбавки за особливості проходження служби, виконання польотів в розмірі 65%.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2024 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги. В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.

14 червня 2024 року до суду надійшов відзив на апеляційну скаргу від відповідача, в якому останній вказав на безпідставність доводів апеляційної скарги, у зв'язку із чим просив залишити рішення суду першої інстанції без змін.

У відповідності до п.3 ч.1 ст.311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, переглянувши справу за наявними у ній доказами та перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити, а рішення суду першої інстанції - скасувати, з огляду на таке.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України на посадах льотного складу та є учасником бойових дій.

Наказом Міністра оборони України позивача звільнено з військової служби за пунктом 67 підпунктом "в" (за станом здоров'я) та він виключений зі списків особового складу військової частини.

ІНФОРМАЦІЯ_2 видав довідку ХЛ №62387 від 04.01.2021 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 для перерахунку його пенсії, в котрій вказано розмір грошового забезпечення за займаною на момент звільнення позивача з військової служби посадою «ст.пов.радист бот вузла зв'язку пов пункту упр-ня зс Укр" посадовий оклад 3080,00 грн., оклад за військовим званням (полковник) 1020,00 грн., надбавка за вислугу років 4900,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (65%) 3997,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 616,00 грн., надбавка за кваліфікацію 154,00 грн, премія 3234,00 грн.

ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою, просив видати та направити до ГУ ПФУ у Вінницькій області нову довідку, в якій обчислити розмір надбавки за особливості проходження служби шляхом множення 65% від посадового окладу на коефіцієнт 1,45.

Відповідач відмовив заявнику у складанні такої довідки, про що повідомив листом від 25.11.2021. Мотиви відмови зводяться до двох підстав: 1) пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати надбавку за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу. Міністр оборони України прийняв рішення про встановлення з 01.01.2019 розміру надбавки за особливості проходження служби, в т.ч. 65 відсотків для відповідної категорії військовослужбовців, до якої належить заявник. 2) пункт 27 Переліку окремих категорій військовослужбовців, відповідно до якого збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби наказу МОУ №260 від 07.06.2018 передбачає, що для збільшення мінімального розміру надбавки на коефіцієнт 1,45 повинні виконуватись дві умови: - військовослужбовці повинні проходити військову службу на посадах льотного складу, - виконувати польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден. Відповідно до свідоцтва про хворобу №726/23 від 28.07.2006 ОСОБА_1 визнаний непридатним до льотної роботи, що на думку відповідача свідчить про відсутність підстав для складання довідки із визначенням розміру надбавки шляхом її збільшення на коефіцієнт 1,45.

Не погодившись із правомірністю дій відповідача щодо зменшення надбавки за особливості проходження служби (виконання польотів) до 65 % замість 94,3 %, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до свідоцтва про хворобу №726/63 від 28.07.2006 позивача визнано непридатним до льотної роботи. Отже, станом на 05.03.2019 військовослужбовець в становищі позивача (перебуває на льотній посаді, проте не здійснює польотів) отримував би надбавку за особливості несення служби в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, проте не міг розраховувати на її збільшення з коефіцієнтом 1,45, - оскільки фактично не виконував польотів у складі льотного екіпажу повітряних суден. З урахуванням наведених вище мотивів суд дійшов висновку, що такі дії відповідача ґрунтувалися на правильному застосуванні Постанови №704 та Порядку №260.

Колегія суддів не погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України з числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.

Положеннями ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1992 № 2011-XII передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із ч.2 ст.9 Закону № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч.3 ст.9 Закону № 2011-ХІІ).

В силу норм ст.43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За змістом ч.ч.1, 2, 4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до п.1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах і в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 2 Постанови Кабінету міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, який визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Відповідно до п.2 Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.

Згідно із п.3 Порядку № 260 підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов'язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

Відповідно до п.4 Порядку № 260 грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад'юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військово-службовців строкової служби), включає: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавку за вислугу років; підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний; надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання; доплати за науковий ступінь та за вчене звання; премію; морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування; одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби; інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

Відповідно до абз.5 п.7 Порядку № 260 у разі виникнення спірних питань щодо нарахування грошового забезпечення виплата здійснюється у безспірному розмірі до вирішення питань у встановленому чинним законодавством порядку.

Крім того, розд. VІІ Порядку № 260 передбачено виплату надбавки за особливості проходження служби.

Пунктом 2 розд. VІІ Порядку № 260 передбачено, що розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків.

Залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1.55.

Розрахунковий розмір надбавки за особливості проходження служби, отриманий шляхом множення мінімального розміру щомісячної надбавки на відповідний коефіцієнт, округлюється в бік збільшення до одного знака після коми.

Відповідно до п.27 Додатку до Порядку № 260 "Перелік окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків" військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах льотного складу, які виконують польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден, коефіцієнт надбавки збільшується на 1.45.

Отже, надбавка за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт лише тим категоріям військовослужбовців, які визначено Переліком окремих категорій військовослужбовців, зокрема, військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах льотного складу льотного екіпажу повітряних суден, та у межах бюджетних асигнувань, або така надбавка встановлюється окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі не більше 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

У ході судового розгляду встановлено, що позивач у рік звільнення з військової служби здійснив персональний наліт для пільгового начислиння вислуги років на пенсію, що підтверджується копією наказу від 21.09.2006 №153 (а.с. 13).

Однак відповідач, складаючи нову довідку №ХЛ62387 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , включив до неї надбавку за особливості проходження служби у мінімальному розмірі - 65%.

Обґрунтовуючи правомірність таких дій відповідач, я мотивами якого погодився суд першої інстанції, посилався на телеграму Міністерства оборони України від 28.12.2018 № 248/9240 із установленням мінімального розміру надбавки 65 %.

Так, розд. ІV Додатку 2 телеграми Міністра оборони України від 28.12.2018 № 248/9240 визначено, що військовослужбовцям, які проходять службу на посадах льотного складу, мають відповідний допуск, придатні до польотів за висновком військово льотної комісії та в минулому році виконували польоти у складі екіпажу літаків, вертольотів, надбавка за особливості проходження служби виплачується в розмірі 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, премія виплачується у розмірі 130 % посадового окладу.

Військовослужбовцям, які в минулому році не здійснювали польотів, виплата у зазначених розмірах здійснюється з дня початку польотів у поточному році.

Військовослужбовцям, які усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарською комісією постанови про непридатність до льотної роботи, ці виплати у збільшених розмірах припиняються. Виплату їм надбавки за особливості проходження служби та премії здійснювати на загальних підставах.

Відповідно до п.8 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 671, Міноборони в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує і контролює їх виконання.

З питань забезпечення організаційних заходів в апараті Міноборони Міністр видає директиви, а з питань реформування та розвитку Збройних Сил, їх бойової і мобілізаційної готовності, оперативної та бойової підготовки, здійснення організаційних заходів та інспектування спільні з начальником Генерального штабу Головнокомандувачем Збройних Сил накази і директиви.

З метою реалізації наданих повноважень Міністр оборони та очолюване ним міністерство видають накази та директиви.

Натомість, колегія суддів звертає увагу на те, що телеграма Міністра оборони України №248/9240 від 28.12.2018, а також лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 30.12.2020 № 248/10136 не є наказами чи директивами, не встановлюють правил поведінки та не є обов'язковими до виконання їх адресатами, не є нормативно-правовим актом, а відноситься до акту оперативно-розпорядчого характеру.

Отже, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку, що відповідачем дотримано вимоги зазначених норм матеріального, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_4 протиправно не було застосовано норми Наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення позивача.

Стосовно висновків суду першої інстанції про те, що на день звільнення з військової служби позивач не здійснював польотів, був визнаний непридатним до льотної роботи, а отже, не має права на врахування у складі його грошового забезпечення для обчислення пенсії надбавки за особливості проходження служби в збільшеному розмірі, колегія суддів зазначає таке.

Мотивуючи вказане твердження суд першої інстанції врахував позицію відповідача щодо застосування до спірних правовідносин роз'яснення Міністерства оборони України, за яким військовослужбовцям, які усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарською комісією постанови про непридатність до льотної роботи, виплати надбавки за особливості проходження служби та премії в розмірі припиняються та виплачуються на загальних підставах, що й стосується й колишніх військовослужбовців льотного складу, які за документами особово-пенсійної справи на час звільнення були усунуті від льотної роботи за медичними показаннями.

Із матеріалів справи встановлено, що відповідно до свідоцтва про хворобу №726/63 від 28.07.2006, позивача визнано непридатним до льотної роботи.

Втім, доказів усунення позивача від льотної роботи на час звільнення ІНФОРМАЦІЯ_4 не надано.

Натомість, вказане свідоцтво є підставою для наказу для усунення від льотної роботи, яке оформляється наказом командира.

Однак відповідний наказ командира про усунення позивача від льотної роботи відповідачем не надано, у матеріалах справи відсутній.

Отже, за час проходження військової служби позивач не усувався від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням відповідного наказу та займав посаду, за яку передбачено нарахування спірної надбавки.

Враховуючи викладене колегія суддів погоджується із доводами апеляційної скарги позивача, що розмір надбавки за особливості проходження військової служби (на посаді льотного складу) мав бути визначений відповідачем у довідці №ХЛ62387 у розмірі 94,3% (65% х 1,45), оскільки позивач має право на нарахування надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65 % зі збільшенням на коефіцієнт 1,45 за проходження ним військової служби на посадах льотного складу.

Формуючи нову довідку, відповідачем в порушення чинних норм законодавства проігноровано пряму норму наказу Міністерства оборони України № 260 від 07.06.2018 та безпідставно було застосовано телеграму Міністерства оборони України від 28.12.2018 № 248/9240 із установленням мінімального розміру надбавки - 65%.

Враховуючи викладене вище, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, колегія суддів дійшла висновку про протиправність рішення, яке викладене в листі відповідача щодо обчислення грошового забезпечення позивача в частині встановлення надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65 % замість розміру 94,3 % (65 % із множенням на коефіцієнт 1.45), від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років для перерахунку пенсії.

Відтак, порушене право позивача необхідно відновити шляхом зобов'язання відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про збільшення надбавки за особливості проходження служби (виконання польотів) ОСОБА_1 у розмірі 94,3% замість 65% від його посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років при обчисленні грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 слід задовольнити у повному обсязі.

У силу п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно зі ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:

1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;

2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими;

3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи;

4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

З огляду на викладені обставини справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що судом першої інстанції ухвалено рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи і є підставою для скасування рішення суду першої інстанції з прийняттям нової постанови.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2024 року скасувати.

Прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 про відмову врахувати до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 надбавку за особливі проходження служби у збільшеному розмірі, оформлену листом від 25.11.2021 №952/9/4816;

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , із збільшення надбавки за особливості проходження служби (виконання польотів) у розмірі 94,3% замість 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років при обчисленні грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Шидловський В.Б.

Судді Курко О. П. Боровицький О. А.