Рішення від 15.07.2024 по справі 520/30939/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

15 липня 2024 року № 520/30939/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (код ЄДРПОУ 08592313), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495, м. Харків, вул. Г.Сковороди, 46) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, код ЄДРПОУ: 08592313, яка полягає у не внесенні на виконання вимог п. 3 розділу XV “ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків позивача за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року;

- визнати протиправною відмову Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, код ЄДРПОУ: 08592313, щодо подання звітів до податкового органу за основним місцем обліку позивача персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року;

- зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, код ЄДРПОУ: 08592313 подати звіти до податкового органу за основним місцем обліку позивача персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року;

- зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, код ЄДРПОУ: 08592313 подати до органів Пенсійного фонду України, на виконання вимог п. 3 розділу XV “ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” персоніфіковані відомості про грошове забезпечення та сплату страхових внесків позивача за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року.

Ухвалою судді від 06.11.2023 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за вказаним позовом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування станом на 30.04.2023 страховий стаж позивача складає 4 роки 6 місяців 12 днів, що підтверджується довідкою за формою ОК-5 та ОК-7. Відповідно до довідок ОК-5 та ОК-7 у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості про виплачену позивачу заробітної плати за період з 01 січня 2009 року по 30 квітня 2016 року. Крім того, не враховано до страхового стажу період проходження служби у серпні-вересні 2008 року, у жовтні 2008 року зараховано 11 днів, не враховано листопад-грудень 2008 року, та у травні 2016 року враховано 1 день страхового стажу. Станом на день звернення до суду дані про дійсний страховий стаж позивача не внесені до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. З вказаною бездіяльністю позивач не погоджується, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав.

Відповідач не погодився з позовними вимогами та направив до суду відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування заперечень на позов зазначив, що внесення відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 01.07.2000 по 31.12.2016 здійснюється Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб на підставі інформації з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формами № 8 ДР і № 1 ДФ, які ДФС передає Пенсійному фонду України в електронному вигляді на центральному рівні в порядку, встановленому Пенсійним фондом України та ДФС. Відповідно до інформації, наданої заступником голови ліквідаційної комісії ГУ МВСУ в Харківській області, податковий розрахунок сум доходу, нарахований (сплачений) на користь фізичних осіб і сум утриманих з них податку за формою № 1 ДФ за періоди: 1- й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2012 року; 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2013 року; 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2014 року; 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2015 року подавались Харківським міським управлінням ГУМВС України в Харківській області (код ЄДРПОУ 08592313) до ДПС у Холодногірському районі м. Харкова. Однак, документи, що підтверджують своєчасне подання звітності до ДПС Харківським міським управлінням ГУМВС України в Харківській області відсутні, бо внаслідок ракетного обстрілу 02.03.2022 та пожежі, яка виникла від нього, була зруйнована адміністративна будівля ГУНП в Харківській області, в тому числі і службові кабінети, знищена службова техніка і службова документація. Отже, подання позову ОСОБА_1 до ГУ МВСУ в Харківській області може бути наслідком неналежного виконання зобов'язання з боку ДФС в частині неподання до Пенсійного фонду України інформації з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формами № 8 ДР і № 1 ДФ, в електронному вигляді на центральному рівні в порядку, для внесення вказаної інформації до реєстру застрахованих осіб.

На підставі протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.06.2024 справу передано на розгляд судді Біловій О.В.

Ухвалою суду від 14.06.2024 прийнято справу до розгляду, клопотання відповідача задоволено. Залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління ДПС у Харківській області.

Витребувано у третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Головного управління ДПС у Харківській області - інформацію щодо подання Харківським міським управлінням ГУМВС України в Харківській області розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманих з них податку за формою № 1 ДФ за періоди: 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2012 року; 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2013 року; 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2014 року; 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2015 року стосовно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

На виконання ухвали суду від 14.06.2024 третьою особою надано інформацію, що згідно з інформаційними ресурсами ГУ ДПС, Головним управлінням МВС України в Харківській області (податковий номер 08592313) податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) за періоди 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2013 року, за 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2014 року, за 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2015 року були надані. Інформація стосовно ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) в податкових розрахунках відсутня. За 1-й, 2-й, 3-й, 4-й квартали 2012 року інформація щодо подання податкових розрахунків відсутня.

Згідно з положеннями ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

14 серпня 2008 року ОСОБА_1 був прийнятий на службу до органів внутрішніх справ України на посаду курсанта Харківського Національного університету внутрішніх справ України.

02 червня 2012 року у зв'язку із закінченням навчання у Харківському Національному університеті внутрішніх справ України був відрахований зі складу курсантів та відкомандирований для подальшого проходження служби у розпорядження ГУМВС України в Харківській області.

З 03 червня 2012 року по 30 вересня 2014 року позивач проходив службу на посаді слідчого СВ Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області.

З 30 вересня 2014 року по 07 серпня 2015 року проходив службу на посаді слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого відділення Жовтневого районного відділу Харківського міського управління ГУМВС України в Харківській області.

З 07 серпня 2015 року по 06 листопада 2015 року проходив службу на посаді слідчого відділення розслідування дорожньо-транспортних пригод слідчого відділу Харківського міського управління ГУМВС України в Харківській області.

07.11.2015 на підставі п. 9 розділу ХІ закону України «Про Національної поліції» позивач переведений до Головного управління Національної поліції в Харківській області та призначений на посаду слідчого СУ ГУНП в Харківській області.

З 07 листопада 2015 по 16 грудня 2016 позивач проходив службу на посаді слідчого СУ ГУНП в Харківській області.

З 16 грудня 2016 року по 31 грудня 2019 року позивач проходив службу на посаді старшого СВ розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Харківській області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Харківській області №434 о/с від 24.12.2019 року позивач був звільнений з органів Національної поліції України на підставі п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліції» через хворобу.

За період проходження служби в органах внутрішніх справ України з 14.08.2008 по 06.11.2015 та за період проходження служби в органах Національної поліції України з 07.11.2015 по 31.12.2019 позивач отримував грошове забезпечення.

Відповідно до даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування станом на 30.04.2023 страховий стаж позивача складає 4 роки 6 місяців 12 днів, що підтверджується довідками за формою ОК-5 та ОК-7.

Відповідно до довідок ОК-5 та ОК-7 у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, зокрема, про виплачену позивачу заробітну плату за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року.

Як вбачається з наданої третьою особою інформації, відповідач не подав за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року податкові розрахунки за формою 1-ДФ стосовно ОСОБА_1 .

30 квітня 2023 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив подати звіти до податкового органу за основним місцем платника єдиного внеску про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 03 червня 2012 по 06 листопада 2015 року.

Листом №131/2/119-29/01-2023 позивачу було відмовлено з посиланням на те, що страховий стаж може бути обчислений на підставі довідок про заробітну плату.

Станом на день звернення до суду дані про дійсний страховий стаж ОСОБА_1 до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування не внесені.

З вказаним позивач не погоджується у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Преамбулою Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі по тексту - Закон № 1058) встановлено, що цей закон розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 1 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу" (пункт 11 статті 11 Закону № 1058-IV).

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 24 Закону № 1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Відповідно до ст. 14-1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов'язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.

Порядок внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру визначено нормами Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1.

Разом з цим, відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зі змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 441, подання до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про нарахування заробітку (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам страхувальниками, які нараховують та сплачують єдиний соціальний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу, в розрізі кожної застрахованої особи у звітному місяці, передбачено за період з 01 червня 2016 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2018 № 2148-VІІІ (далі - Закон № 2148 - VІІІ) пункт 3 розділу "Прикінцеві положення" Закону № 1058 викладено в наступній редакції:

зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2006 року проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів Державного бюджету України.

Протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення відповідно до законодавства, до Пенсійного фонду подаються, у разі їх відсутності, персоніфіковані відомості про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, поліцейським, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.08.2019 № 770 «Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських» (далі - Порядок № 770).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 770 подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування персоніфікованих відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 01.07.2000 по 31.12.2016, необхідних для призначення пенсій військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу, поліцейським, відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків вносяться Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб на підставі інформації з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формами № 8 ДР і № 1 ДФ, які ДФС передає Пенсійному фонду України в електронному вигляді на центральному рівні в порядку, встановленому Пенсійним фондом України та ДФС. При цьому Пенсійний фонд України обчислює щомісячні суми грошового забезпечення, виходячи із середнього розміру сум доходу квартальної звітності за формами № 8 ДР і № 1 ДФ за період, за який подано інформацію.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 770, у разі відсутності інформації з податкового розрахунку сум доходу відомості про періоди служби, суми грошового забезпечення та сплату страхових внесків вносяться територіальними органами Пенсійного фонду України до реєстру застрахованих осіб на підставі поданого військовими частинами чи органами, які виплачують (виплачували) грошове забезпечення (далі - страхувальники), або подаються органами, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи), до територіальних органів Пенсійного фонду України у вигляді звіту за формою згідно з додатком.

Страхувальники або уповноважені органи подають звіт до територіальних органів Пенсійного фонду України у такі строки: за період з 1 липня 2000 р. по 31 грудня 2003 р. - не пізніше ніж 1 грудня 2019 р.; за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2007 р. - не пізніше ніж 1 травня 2020 р.; за період з 1 січня 2008 р. по 31 грудня 2011 р. - не пізніше ніж 1 жовтня 2020 р.; за період з 1 січня 2012 р. по 31 грудня 2015 р. - не пізніше ніж 1 жовтня 2021 р.; за період з 1 січня 2015 р. по 31 грудня 2016 р. - не пізніше ніж 11 жовтня 2022 року.

Кінцеві строки подання страхувальниками або уповноваженими органами звіту до територіальних органів Пенсійного фонду України, зазначені у цьому пункті, можуть бути змінені відповідними державними органами за погодженням з Пенсійним фондом України, але не пізніше ніж до 11 жовтня 2022 року.

Для формування звіту страхувальники або уповноважені органи та територіальні органи Пенсійного фонду України можуть обмінюватися інформацією на паперових та магнітних (електронних) носіях. При цьому територіальні органи Пенсійного фонду України аналізують отриману від страхувальників та уповноважених органів інформацію, додають інформацію, наявну в Пенсійному фонді України, та повертають таку інформацію до страхувальників або уповноважених органів для заповнення та подання звіту.

Отже, порядком передбачено подання звіту встановленої форми, органами, які виплачують (виплачували) грошове забезпечення (страхувальники), або органами, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (уповноважені органи).

Щодо спірного у даній справі періоду граничний строк, у який мало бути подано звіт, визначено до 01.10.2021.

З аналізу вказаних норм суд дійшов висновку, що за відсутності податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь позивача, і сум утриманого з них податку за формами № 8 ДР і № 1 ДФ щодо позивача, відповідач мав подати звіт про персоніфіковані відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 до органів Пенсійного фонду України у строк до 01.10.2022.

Відповідачем вказаний обов'язок не виконаний, чим порушено права позивача, оскільки наявна на момент розгляду справи у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування інформація про страховий стаж позивача не відповідає дійсності.

Одночасно суд не бере до уваги в якості належного обґрунтування заявленого позову посилання відповідача на те, що з 11.10.2022 страховий стаж обчислюється на підставі довідки, як це передбачено ст. 24 Закону № 1058, оскільки данні Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування використовуються не лише для призначення пенсії за Законом № 2262, а зміст статті 14-1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» свідчить про те, що відомості, подані до реєстру, мають бути достовірними.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З огляду на зазначене, враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає належним та достатнім способом захисту прав позивача:

- визнання протиправною бездіяльності Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, яка полягає у неподанні звіту про персоніфіковані відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 на виконання вимог п. 3 розділу XV “ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пункту 4 Постанови КМУ від 21.08.2019 № 770 «Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських» за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року;

- зобов'язання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області подати до податкового органу за основним місцем обліку позивача звіт про персоніфіковані відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 на виконання вимог п. 3 розділу XV “ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пункту 4 Постанови КМУ від 21.08.2019 № 770 «Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських» за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року.

Отже, позов підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (код ЄДРПОУ 08592313), яка полягає у неподанні звіту про персоніфіковані відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 на виконання вимог п. 3 розділу XV “ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пункту 4 Постанови КМУ від 21.08.2019 № 770 «Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських» за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року.

Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (код ЄДРПОУ 08592313) подати до податкового органу за основним місцем обліку ОСОБА_1 звіти про персоніфіковані відомості про грошове забезпечення ОСОБА_1 на виконання вимог п. 3 розділу XV “ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, пункту 4 Постанови КМУ від 21.08.2019 № 770 «Про затвердження порядків зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу та подання відсутніх у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування відомостей про грошове забезпечення та сплату страхових внесків стосовно військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб начальницького і рядового складу, поліцейських» за період з 03 червня 2012 року по 06 листопада 2015 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено 15.07.2024.

Суддя Білова О.В.