Справа № 420/15133/24
15 липня 2024 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області (пров.Театральний,буд.2, с.Павлівка, Болградський район, Одеська область, 68450) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області, за результатом якого позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність Павлівської сільської радиБолградського району Одеської області, яка полягає у нездійсненні належногорозгляду заяви ОСОБА_1 від 01 серпня 2023 року (вхіднийномер Т-243 від 17.10.2023 року) про затвердження технічної документації ізземлеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачеюземельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність членуселянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», розробленого на підставі рішення Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області № 167-VIII від 11 серпня 2021 року;
зобов'язати Павлівську сільську раду Болградського району Одеської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 серпня 2023 року(вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року) про затвердження технічної документації ізземлеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачеюземельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність членуселянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», з урахуванням висновків, викладених судом у рішенні;
стягнути з Павлівської сільської ради Болградського району Одеськоїобласті (місцезнаходження: 68450, Одеська область, Болградський район, селоПавлівка, провулок Театральний, будинок 2, код ЄДРПОУ: 04380910) за рахунокбюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ) судовий збір у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок);
стягнути з Павлівської сільської ради Болградського району Одеськоїобласті (місцезнаходження: 68450, Одеська область, Болградський район, селоПавлівка, провулок Театральний, будинок 2, код ЄДРПОУ: 04380910) за рахунокбюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 7000,00 грн(сім тисяч гривень 00 копійок).
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що подана позивачкою заява про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС» не розглянута сільськоюрадою по суті належним чином з прийняттям відповідного розпорядчого акту.
Ухвалою суду від 22 травня 2024 рокувідкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (ст.262 КАС України).
У відзиві на позовну заяву відповідач заперечував проти задоволення позову зазначивши, що заяву позивача розглянуто та відповідно до обмежень введених підпунктом 5 пункту 27 розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України рекомендовано позивачу звернутись з відповідною заявою після закінчення воєнного стану в Україні.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
ОСОБА_1 є засновником (членом) та ГоловоюСелянського (фермерського) господарства «ДЕНІС» що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб,фізичних осіб-підприємців та громадських формувань СФГ «ДЕНІС» від 10.12.2018,Статутом СФГ «ДЕНІС» та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб,фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на 10.05.2024.
У постійному користуванні СФГ «ДЕНІС» з 1992 року перебуває земельнаділянка площею 15,15 га, розташована на території Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області (Новокапланівської сільської ради Арцизького району Одеської області), що підтверджується державним актом на право постійногокористування землею, виданим 24 листопада 1992 року Арцизькою районною Радою народних депутатів Одеської області, зареєстрованим в Книзі реєстрації Державнихактів на право постійного користування землею за № 9 та Статутом СФГ «ДЕНІС».
Відповідно до нотаріально посвідченої заяви усіх засновників (членів) СФГ«ДЕНІС» від 18 лютого 2019 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 просилиздійснити поділ земельної ділянки площею 15,1500 га, розташованої на території Новокапланівської сільської ради Арцизького району Одеської області, надану дляведення селянського (фермерського) господарства на чотири окремі земельніділянки, які відходять до засновників СФГ «ДЕНІС», що підтверджується відповідноюзаявою.
Рішенням Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області№ 167-VIII від 11 серпня 2021 року позивачці та іншим засновникам (членам) СФГ«ДЕНІС» ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 було надано дозвіл на складання документації із землеустроющодо поділу земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальноївласності для ведення фермерського господарства в розмірі земельної частки (паю),що відповідає розміру земельної частки (паю) на території Павлівської сільської ради Арцизького району Одеської області (за межами населених пунктів), щопідтверджується витягом з рішення Павлівської сільської ради Болградського районуОдеської області № 167-VIII від 11 серпня 2021 року та додатком до нього.
Позивачем та іншими засновниками на підставі рішення 167-VIII від 11серпня 2021 року було замовлено у сертифікованого інженера-землевпорядника ФОП ОСОБА_5 технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднанняземельної ділянки площею 15,15 га, яка перебуває у постійному користуванні СФГ«ДЕНІС», у результаті поділу якої було сформовано 4 нові земельні ділянки зкадастровими номерами: 5120484200:01:001:0373, 5120484200:01:001:0374, 5120484200:01:001:0375, 5120484200:01:001:0376, що підтверджується актами прийомки-передачі межових знаків на зберігання та Інформацією Державногоземельного кадастру про право власності та речові права на вказані земельні ділянки.
17 жовтня 2023 року ОСОБА_1 разом з іншими засновниками СФГ«ДЕНІС» звернулась до голови Павлівської сільської ради Болградського районуОдеської області ОСОБА_6 з заявою про затвердження технічної документації ізземлеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки та подальшу передачувказаних земельних ділянок у власність, що підтверджується відповідною заявою.
До заяви було додано: технічну документацію із землеустрою щодо поділу таоб'єднання земельної ділянки гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , для ведення фермерського господарства, копії паспортів та РНОКПП заявників.
Станом на 15.05.2024 року радою не було розглянуто клопотання позивачапро затвердження або про відмову в такому затвердженні технічної документації зобов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
10.05.2024 року адвокатом позивача до Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області було направлено адвокатський запит щодонадання інформації наступного змісту: надати копію заяви ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області (вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року), надати інформацію та засвідчену копію рішення щодорезультатів розгляду заяви ОСОБА_1 (вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року), однак станом на день звернення з цим позовом до суду від Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області жодної відповіді наадвокатський запит не надходило.
Листом Павлівської сільської ради Болградського району Одеськоїобласті №1317/02-09 від 07 грудня 2023 року ОСОБА_1 було повідомлено про те, що її заяву від 17.10.2023 № Т-243 про затвердження технічноїдокументації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки зподальшою передачею у приватну власність земельних ділянок, які утворились врезультаті поділу, було розглянуто на спільному засіданні постійних комісій 01грудня 2023 року. За результатами обговорення комісія вирішила наступне.Відповідно до підпункту 5 пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексуУкраїни передача земельних ділянок у приватну власність під час дії воєнного станузабороняється. Враховуючи вище наведене відповідач рекомендував ОСОБА_1 звернутися з відповідною заявою щодо затвердження технічної документації ізземлеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею уприватну власність земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, післязавершення дії воєнного стану.
Позивач вважає, що її заяву належним чином не розглянуто, що в свою чергу слугувало підставою звернення до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до абзацу 1 частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (частина друга статті 116 Земельного кодексу України).
Частинами третьою та четвертою статті 116 Земельного кодексу України визначено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Частиною першою статті 122 Земельного кодексу України визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Згідно з абзацами 1-2 частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Відповідно до частини першої статті 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Частиною п'ятою статті 46 цього Закону передбачено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Отже, за результатом розгляду клопотання фізичної особи про надання дозволу на розробку землевпорядної документації обов'язковим є прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування вмотивованого рішення про надання дозволу або відмову у його наданні із наведенням усіх підстав такої відмови.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 06.08.2019 у справі № 140/1992/18 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 83494924).
Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Частиною шостою статті 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів від 02.06.2016 №1402-VIII передбачено, що висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Як було вказано вище, відповідач листом №1317/02-09 від 07 грудня 2023 рокуповідомив позивачці про відсутність законних підстав для розгляду поданого клопотання.
Проте, суд наголошує на тому, що вказаний лист не є рішенням органу місцевого самоврядування, яке мало бути прийнятим за результатом розгляду заяви позивача.
Суд зазначає, що у даній справі відповідач за наслідками розгляду клопотання позивачки в силу вимог Земельного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування" був зобов'язаний прийняти у встановлений земельним законодавством місячний строк відповідне управлінське рішення, у той час як відповідач не прийняв таке рішення, а протиправно направив позивачці відповідь у формі листа.
Суд вважає, що відсутність належним чином оформленого рішення, свідчить про те, що відповідач не прийняв у встановлений строк жодного рішення з числа тих, які орган місцевого самоврядування повинен був прийняти за законом.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 31.10.2019 у справі № 804/6698/17 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 85323200), від 30.08.2019 у справі № 420/5288/18 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 83943059) та від 25.10.2019 у справі № 803/1071/17 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 85206620).Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оскільки матеріали справи свідчать, що відповідач за результатами розгляду заяви позивачки про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС'не прийняла рішення ані про надання такого дозволу, ані про відмову у його наданні, та відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження протилежного, суд дійшов висновку щодо наявності в діях відповідача протиправної бездіяльності.
У зв'язку з цим, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області, яка полягає у нездійсненні належного розгляду заяви ОСОБА_1 від 01 серпня 2023 року (вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року) про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», розробленого на підставі Рішення Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області № 167-VIII від 11 серпня 2021 року.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 серпня 2023 року (вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року) про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», суд зазначає таке.
Відповідно до пункту четвертого частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Частиною четвертою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку, визначеному пунктом четвертим частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Як було вказано вище, Павлівська сільська рада Болградського району Одеської області за результатами розгляду клопотання позивачки не прийняла ані позитивного рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», ані рішення про відмову.
Отже, відповідач не досліджував клопотання та додані до нього документи на предмет наявності підстав для затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС'або відмови у його затвердженні, тобто не розглянув заяву по суті.
Таким чином, оскільки подане позивачкою клопотання не було розглянуто відповідачем по суті належним чином з прийняттям відповідного розпорядчого акта, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, вимоги позивачки про зобов'язання відповідача вчинити ті дії, від виконання яких він протиправно ухилився, а саме: розглянути клопотання позивачки про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», та прийняти відповідне рішення за результатом такого розгляду.
При цьому, суд зазначає, що у зв'язку із розпочатою військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ.
У подальшому, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану Указом Президента України від 14.03.2022 №133/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Указом Президента України від 17.05.2022 №341/2022, який затверджений Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 22.05.2022 №2263-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 12.08.2022 №573/2022, який затверджений Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 15.08.2022 №2500-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Отже, на дату ухвалення рішення у цій справі в Україні діє воєнний стан, правовий режим якого визначається Законом України "Про правовий режим воєнного стану" від 12.05.2015 року № 389-VIII.
Відповідно до підпункту 5 пункту 27 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей, як: безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Отже, до припинення (скасування) воєнного стану в Україні діє встановлена законом заборона на безоплатну передачу у приватну власність земель державної та комунальної власності, на надання уповноваженим органом виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, а також на розроблення відповідної документації.
Суд вважає, що вказані обставини унеможливлюють виконання відповідачем рішення суду в частині розгляду заяви позивачки про надання дозволу на розробку землевпорядної документації та прийняття відповідного рішення за результатом такого розгляду, а тому відповідно до ч.3 ст.378 КАС України наявні підстави для відстрочення виконання судового рішення в цій частині до припинення (скасування) в Україні воєнного стану.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч.1 ст.143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області (пров.Театральний,буд.2, с.Павлівка, Болградський район, Одеська область, 68450) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області, яка полягає у нездійсненні належного розгляду заяви ОСОБА_1 від 01 серпня 2023 року (вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року) про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», розробленого на підставі рішення Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області № 167-VIII від 11 серпня 2021 року.
Зобов'язати Павлівську сільську раду Болградського району Одеської області розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 серпня 2023 року (вхідний номер Т-243 від 17.10.2023 року) про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки з подальшою передачею земельних ділянок, які утворились в результаті поділу, у приватну власність члену селянського (фермерського) господарства «ДЕНІС», з урахуванням висновків, викладених судом у рішенні.
Стягнути з Павлівської сільської ради Болградського району Одеської області (місцезнаходження: 68450, Одеська область, Болградський район, село Павлівка, провулок Театральний, будинок 2, код ЄДРПОУ: 04380910) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ) судовий збір у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя К.С. Єфіменко