Постанова від 08.07.2024 по справі 148/1438/24

Справа №: 148/1438/24

Провадження № 3/148/704/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2024 року суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Дамчук О.О. розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань УСЗ у Вінницькій області, про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, з середньо-спеціальною освітою, працюючої медичною сестрою, секретарем позаштатної постійно діючої ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,

за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 341 від 05.06.2024 встановлено, що ОСОБА_1 , будучи секретарем складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , являючись згідно пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 зазначеного закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (2023), в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та пояснила, що була обізнана про строки подання декларації, однак оскільки вперше за все життя подавала декларацію була необізнана із процедурою її подання, а тому не знала, що потрібно виготовляти особистий ключ, де та які документи, довідки потрібно отримати. Почавши заповнювати інформацію вона стикнулась із питаннями, які сама не могла вирішити та потребувала допомоги, а останні два дні припали на суботу та неділю, що і призвело до затримання подання декларації на 2 дні.

Згідно інформації наданої з ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 працює медичною сестрою КНП «Тульчинська ЦРЛ» Тульчинської міської ради.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 2 від 01.01.2024 ОСОБА_1 включено секретарем до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 .

24.01.2024 під час наради ОСОБА_1 була повідомлена про необхідність, правила та строки подання декларації за 2023 рік, про що свідчить її особистий підпис.

Згідно пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 01.01.2024 погодившись на посаду секретаря позаштатної ВЛК стала суб'єктом декларування та в неї виник обов'язок подати декларацію за 2023 рік до 31.03.2024.

В примітці ст. 172-6 КУпАП зазначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов'язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 45 зазначеного Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах…, зокрема «ґ» пункту 2 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

За приписами ст. 65-1 зазначеного вище Закону, вбачається, що за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті з цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Окрім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 341 від 05.06.2024; роздруківкою електронної форми декларації, де зазначено, що датою подання є 02.04.2024 08:31; копією наказу № 345 від 25.12.2023 про перегляд особового складу та удосконалення роботи позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Тульчинська ЦРЛ» Тульчинської міської ради створеної при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, із якого вбачається, що ОСОБА_1 включена до резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 (на час відпустки, хвороби, відрядження та ін. секретарів комісії основного складу) секретарем комісії та з даним наказом ОСОБА_1 була ознайомлена 25.12.2023, про що свідчить її особистий підпис; копією протоколу наради від 24.01.2024 про ознайомлення медичних працівників, які входять до складу ВЛК, з приписами Закону України «Про запобігання корупції, зокрема про необхідність, строки та порядок подання декларацій»; а також поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зазначеними на окремому аркуші та наданими під час судового засідання.

При призначенні адміністративного стягнення прийнято до уваги, а також враховано характер та ступінь тяжкості скоєного правопорушення, перевіривши існування обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, визнання нею своєї вини, її ставлення до вчиненого, майновий та сімейний стан, а тому адміністративне стягнення необхідно накласти в межах санкції у вигляді адміністративного штрафу, що на розсуд суду є достатнім та необхідним для виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Роз'яснити особі, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, що згідно зі ч.1 ст.307 КУпАП штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому (їй) постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати особою, яка визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення штрафу в строк, установлений частиною ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч.1 ст.308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання/ роботи такої або за місцезнаходженням її майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності стягується

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Повідомити ОСОБА_1 , що в разі добровільної сплати штрафу та судового збору підтверджуючі документи (платіжні документи: чеки, квитанції, платіжні доручення, тощо) повинні бути надані в обов'язковому порядку до суду.

В силу ст. 40-1 КУпАП, на підставі ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності підлягає стягненню судовий збір, в розмірах встановлених законодавством України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 23,33-35, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 283, 287 280, 283-285, 287, 289, 307-308 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 850 (Вісімсот п'ятдесят) грн (Рахунок UA 3689 9998 0313 0901 0600 0002 568, Отримувач коштів УК у Тульч.р-н./ Тульчинськ. р-н./21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858, Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.) (ЕАП)).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави (отримувач коштів : ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, рахунок UA 908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП)) у розмірі 605,60 (Шістсот п'ять) грн 60 коп.

У разі надходження постанови до примусового виконання, стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), на підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 (Однієї тисячі семиста) гривень 00 коп. та витрати на облік зазначеного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області.

Суддя О.О. Дамчук