Ухвала від 12.07.2024 по справі 129/2174/24

Справа № 129/2174/24

Провадження по справі № 2-а/129/29/2024

УХВАЛА

12.07.2024 року місто Гайсин

Суддя Гайсинського районного суду Вінницької області Дєдов С.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , поданої в його інтересах представником ОСОБА_2 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

Встановив:

До Гайсинського районного суду з використанням системи «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 , подана в його інтересах представником ОСОБА_2 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, у якій заявлено одну позовну вимогу, - скасувати Постанову №263 від 01.07.2024 року про накладення адміністративного стягнення за справою про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, видану начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 , полковником ОСОБА_3 та накладення штрафу на громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень за ч.3 ст.210 КУпАП.

Ухвалою Гайсинського районного суду від 09.07.2024 року залишено без руху для виправлення недоліків вказану позовну заяву ОСОБА_1 .

11.07.2024 року представником Кандала Ю.В. повторно подано до суду позовну заяву ОСОБА_1 .

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів (доказів), - вбачається, що зареєстрованим місцем проживання позивача ОСОБА_1 є населений пункт, - АДРЕСА_1 , вказане селище входило до складу Іллінецького району Вінницької області до 19.07.2020 року - часу ліквідації вказаного району відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів».

Місцезнаходженням відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 є адреса, - АДРЕСА_2 .

Відповідно до п.1) ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.

Позивачем було обрано місцевий загальний суд як адміністративний суд для розгляду вказаного позову.

Відповідно до п.3-1. Розділ XІІ Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Відповідно до статті 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Частиною першою статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» також передбачено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Відповідно до статті 19 цього ж Закону суд утворюється і ліквідовується законом.

Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.

Утворення суду може відбуватися шляхом створення нового суду або реорганізації (злиття, поділу) судів.

Наведені норми слід розуміти таким чином, що система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави.

Зміна ж адміністративно-територіального устрою може бути лише підставою для перегляду існуючої системи судоустрою в порядку визначеному Конституцією та законами України.

Таким чином до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

Відповідно до п.2) ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд

Відповідно до ч.1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Оскільки зареєстрованим місцем проживання позивача у справі ОСОБА_1 є населений пункт, - АДРЕСА_1 , вказане селище входило до складу Іллінецького району Вінницької області до 19.07.2020 року - часу ліквідації вказаного району відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», за результатами отриманої судом інформації встановлено, що ця справа не підсудна Гайсинському районному суду, та за діючими, визначеними п.1) ч.1 ст. 20, ст. 25 КАС України, п.3-1. Розділ XІІ Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 125 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» правилами територіальної підсудності (юрисдикції), ця справа є підсудною виключно Іллінецькому районному суду Вінницької області, який на даний час є повноважним, створеним відповідно до закону («встановленим відповідно до закону») судом для розгляду вказаної справи у статусі місцевого загального суду як адміністративного суду для розгляду вказаного позову, а тому суд вважає за необхідне направити в порядку, встановленому статтею 29 КАС України, адміністративну справу №129/2174/24 до Іллінецького районного суду Вінницької області, якому відповідно до територіальної підсудності належить розглядати справу за місцем реєстрації позивача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 25, 29 КАС України,-

Постановив:

Адміністративну справу №129/2174/24 за позовом ОСОБА_1 , поданої в його інтересах представником ОСОБА_2 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, - передати (надіслати) для судового розгляду за підсудністю до Іллінецького районного суду Вінницької області.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Суддя: