Справа № 567/519/24
Провадження №3-в/567/15/24
15.07.2024 м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови Острозького районного суду Рівненської області від 18.06.2024 в частині сплати штрафу у справі про адміністративне правопорушення за ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП, -
встановив:
відповідно до постанови Острозького районного суду Рівненської області від 18.06.2024 ОСОБА_1 визнано таким, що вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст.,124, ч.1 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік, також вирішено питання щодо стягнення судового збору.
01.07.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про відстрочку виконання постанови Острозького районного суду Рівненської області від 18.06.2024 на строк один рік, обґрунтовуючи це тим, що він не в змозі сплатити єдиним платежем штраф в розмірі 17000 грн. оскільки він не має роботи та заробітку.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Суд, дослідивши клопотання про відстрочку виконання постанови суду в частині сплату штрафу та матеріали справи, встановив наступне.
Постановою Острозького районного суду Рівненської області від 18.06.2024 ОСОБА_1 визнано таким, що вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Як вбачається з матеріалів справи вищевказана постанова на даний час не виконана.
З копій трудових книжок на ім'я ОСОБА_1 вбачається, що на даний час він не є працевлаштованим, а з довідки Острозького управління Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості від 25.06.2024 вбачається, що ОСОБА_1 на обліку в зазначеному управлінні не перебуває і допомогу по безробіттю не отримує.
Відповідно до відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору від 25.06.2024, ОСОБА_1 за період 4 кварталу 2023 року - 1 кварталу 2024 року доходів не отримував.
Згідно ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ч.2 ст.301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Частиною 1 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Аналізуючи вищевказані положення нормативно-правових актів суд приходить до висновку, що на стадії після ухвалення судового рішення у справі про адміністративне правопорушення законодавцем передбачена можливість відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу.
Обґрунтовуючи клопотання про надання відстрочки для сплати штрафу ОСОБА_1 зазначає, що не має змоги одразу сплатити штраф у вищевказаному розмірі у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, оскільки на даний час він немає роботи і доходу.
Підстави, на які посилається заявник для відстрочки виконання постанови, суд вважає достатніми, оскільки заявником зазначено обставини, що ускладнюють виконання ним вказаної постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи майнове становище ОСОБА_1 , який на даний час немає роботи, а отже і доходу, а також розмір штрафу, який призначено судом як адміністративне стягнення, сума якого у свою чергу є достатньо великою в порівнянні зі встановленою мінімальною заробітною платою, суд приходить до висновку, що сплата ОСОБА_1 штрафу одним платежем становитиме для нього надмірний тягар та вважає за можливе відстрочити сплату штрафу, а тому суд приходить до висновку про наявність фактичних та правових підстав для часткового задоволення клопотання про відстрочку виконання постанови суду в частині сплати штрафу.
При цьому, суд виходить з того, що піврічний термін для пошуку роботи ОСОБА_1 з метою отримання доходу та сплати штрафу є достатнім терміном для цього.
Згідно ст.303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до КУпАП, перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, 284, 301, 303, 304 КУпАП,
постановив :
заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови Острозького районного суду Рівненської області від 18.06.2024 у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130 КпАП України задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Острозького районного суду Рівненської області від 18.06.2024 в частині адміністративного стягнення, накладеного на ОСОБА_1 у виді штрафу у розмірі 17000 грн., до 18.12.2024.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.