Постанова від 10.07.2024 по справі 374/208/24

Головуючий суддя в суді І інстанції

Юрченко С.О.

Єдиний унікальний № 374/208/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2024 року Ржищівського міського суду Київської області Юрченко С.О., розглянувши справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВП №1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

17 червня 2024 року о 00 год 00 хв. в м. Ржищів по вул. Силкіних водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Mercedes-Benz E 220, державний н.з. НОМЕР_1 , не виконав законну вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу подану за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольорів та гучномовця. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.4, 8.9 (б) ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.

Крім того, 17 червня 2024 року о 00 год 04 хв. в м. Ржищів по вул. Силкіних водій ОСОБА_1 керував автомобілем Mercedes-Benz E 220, державний н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку на місці зупинки та в медичному закладі водій відмовився. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі.

Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена матеріалами справи:

- протоколом про адміністративне правопорушення, серії ААД № 680317 від 17 червня 2024 року, у якому вказані обставини вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП;

- протоколом про адміністративне правопорушення, серії ААД № 680316 від 17 червня 2024 року, згідно з яким зафіксовано факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП;

- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 17 червня 2024 року, з якого встановлено, що у ОСОБА_1 виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, від огляду водій відмовився;

- рапортом інспектора СРПП ВП № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області л-та поліції А.В. Кравчук від 17 червня 2024 року;

- копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ББА № 118020 від 17 червня 2024 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП та застосовано штраф у розмірі 425 грн;

- диском із відеозаписами з боді-камери поліцейського, що долучений до матеріалів справи. На відео видно як на місці події під час спілкування з ОСОБА_1 у поліцейського виникла підозра щодо перебування водія у стані алкогольного сп'яніння. Поліцейським було запропоновано пройти огляд для виявлення стану алкогольного сп'яніння, на що водій відмовився. Інспектором поліції було роз'яснено ОСОБА_1 , що у зв'язку з його відмовою від проходження освідування на стан алкогольного сп'яніння стосовно нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до вимог п. 2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При розгляді справ про адміністративні правопорушення судом не встановлено обставин, що пом'якшують та обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 .

За таких обставин суддя дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, що передбачений ч. 1 ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з накладенням стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: накладення штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки на думку суду застосування до нього саме такого виду адміністративного стягнення є достатнім заходом впливу для виправлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та запобігання вчиненню нових правопорушень в подальшому.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.

Керуючись ст. 23, 36, 40-1, 122-2, 130, 213, 221, 283, 284, 291, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень стосовно ОСОБА_1 , - № 374/208/24 (провадження № 3/374/98/24) за ч. 1 ст. 130 КУпАП та № 374/209/24 (провадження № 3/374/99/24) за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП в одне провадження та присвоїти єдиний унікальний № 374/208/24, провадження № 3/374/98/24.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 130 та ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, із застосуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП, та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Штраф має бути сплачений (отримувач - ГУК у Київ.обл.21081300, код ЄДРПОУ: 37955989, номер рахунку (IBAN) - UA488999980313030149000010001, код класифікації доходів: 21081300) порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень та витрати на облік зазначеного правопорушення.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України (код ЄДРПОУ 26255795, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу: судовий збір стягнутий з ОСОБА_1 за рішенням №374/208/24) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Ржищівський міський суд Київської області.

Суддя

Попередній документ
120361353
Наступний документ
120361355
Інформація про рішення:
№ рішення: 120361354
№ справи: 374/208/24
Дата рішення: 10.07.2024
Дата публікації: 16.07.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ржищівський міський суд Київської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (10.07.2024)
Дата надходження: 19.06.2024
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
10.07.2024 10:15 Ржищівський міський суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЮРЧЕНКО СТАНІСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЮРЧЕНКО СТАНІСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Карачун Олег Вікторович