Рішення від 09.07.2024 по справі 520/12778/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

09 липня 2024 року № 520/12778/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 у відповідь на його скарги від 15.02.2024 та 25.03.2024 здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2021 - 2023 роки, та із зарахуванням до його страхового стажу для пенсії в подвійному розмірі згідно ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періодів роботи з 01.01.2004 по 28.02.2012, з 30.07.2014 по 06.11.2014, з 02.02.2015 по 10.05.2016, оформлені листами від 13.03.2024 №7536- 5742/Н-02/8-2000/24 та від 23.04.2024 №12366-10813/Н-03/8-2000/24;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 06.02.2024 перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, за 2021 - 2023 роки, із зарахуванням до його страхового стажу для пенсії в подвійному розмірі згідно ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періодів роботи з 01.01.2004 по 28.02.2012, з 30.07.2014 по 06.11.2014, з 02.02.2015 по 10.05.2016.

Ухвалою судді від 15.05.2024 позовну заяву було залишено без руху.

Ухвалою судді від 16.05.2024 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 10.06.2024 клопотання представника відповідача про залучення другого відповідача - задоволено частково. Залучено до участі у справі в якості другого відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (08500, Київська обл., місто Фастів(з), вулиця Саєнка Андрія, будинок, 10, код ЄДРПОУ 22933548).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 18.01.2017 йому призначено пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення». З 08.12.2023 позивача прийнято на роботу за спеціальністю, тому виплату пенсії за вислугу років йому було припинено. 06.02.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За даною заявою позивача переведено на пенсію за віком. З інформації в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ позивач дізнався, що обчислення пенсії за віком було здійснено з порушеннями норм законодавства, а саме: при обчисленні його пенсії за віком застосовано проіндексований показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу вцілому по Україні за 2014-2016 роки (який і раніше було застосовано для обчислення розміру її пенсії за вислугу років); - до пільгового стажу за ст.60 Закону України №1788-XII в подвійному розмірі не зараховано періоди роботи з 1.01.2004 по 28.02.2012, з 30.07.2014 по 6.11.2014, з 2.02.2015 по 10.05.2016 (розрахунок страхового стажу в додатках до позову). Позивач звернувся до відповідача через вебпортал ПФУ із заявою від 21.03.2024 по формі згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1. За даною заявою позивачу відмовлено в перерахунку рішенням від 29.03.2024 №20853/03-16 з тих самих підстав, що були зазначені у листі відповідача від 13.03.2024 №7536-5742/Н-02/8-2000/24, що підтверджує факт того, що пропозиція відповідача звернутися із заявою не мала на меті досягнення позитивного для позивача результату.

Відповідач ГУ ПФУ в Харківській області (далі за текстом - Відповідач-1) не погодився з позовними вимогами та направив до суду відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування заперечень зазначив, що Управлінням було здійснено переведення позивача з пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пенсію за віком згідно з Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При переведенні з одного виду пенсії за інший застосовувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014, 2015, 2016 роки. Щодо позовних вимог застосування показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні за три календарні роки, що передують року звернення, тобто за 2021, 2022, 2023 рік, позивач по нинішній час працює та сплачує страхові внески.

Відповідач ГУ ПФУ в Київській області (далі по тексту - Відповідач 2) не погодився з позовними вимогами та направив до суду відзив на позовну заяву, в якому в обґрунтування заперечень на позов зазначив, що позивача переведено з 06.02.2024 з пенсії за вислугу років на пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Зазначена подія не є первинним призначенням пенсії, а є переведенням на інший вид пенсії. При перерахунку пенсії застосована середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески в розмірі 7994,47 гривень. Оскільки переведення пенсії з виду на вид не є первинним призначенням, тому нова середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески на 2021 - 2023 роки, не застосовувалась.

Відповідно до ч. 3 ст. 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив, з огляду на що подання у вказаній категорії справ відповіді на відзив не передбачено, а відтак подані позивачем відповіді на відзив не береться судом до уваги.

Згідно з положеннями ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області. З 18.01.2017 позивачу була призначена пенсія за вислугу років як працівнику закладів охорони здоров'я за пунктом “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

06.02.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перехід на інший вид пенсії - пенсії за віком згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до рішення від 13.02.2024 № 963260845622 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області позивача переведено на пенсію за віком з 06.02.2024.

Позивач зазначає, що з інформації в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ він дізнався, що обчислення його пенсії за віком було здійснено з порушеннями норм законодавства, а саме:

- при обчисленні його пенсії за віком було застосовано проіндексований показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу вцілому по Україні за 2014-2016 роки (який і раніше було застосовано для обчислення розміру її пенсії за вислугу років);

- до пільгового стажу за ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII в подвійному розмірі не зараховано періоди роботи з 01.01.2004 по 28.02.2012, з 30.07.2014 по 06.11.2014, з 02.02.2015 по 10.05.2016.

Позивач, не погодившись з вказаними діями, звернувся до відповідача зі скаргою від 15.02.2024, в якій просив: «здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком у відповідності до частини першої статті 27 та частини першої, другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, за 2021 - 2023 роки, з дня призначення пенсії за віком».

Відповідач 1 направив відповідачу лист від 13.03.2024 №7536-5742/ Н-02/8-2000/24, в якому зазначив: «При переведенні Вас з пенсії за вислугу років на пенсію за віком застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії за вислугу років, тобто пенсію обчислено із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40 грн.) та збільшеної на відповідні коефіцієнти збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, визначені починаючи з 2019 року згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124».

Для розгляду питання можливого перерахунку пенсії із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2021-2023 роки, пропонуємо звернутись з відповідною заявою до територіального органу Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг з використанням електронного підпису».

Позивач звернувся до відповідача 1 через вебпортал ПФУ із заявою від 21.03.2024 по формі згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1.

Заява за принципом екстериторіальності, відповідно до п. 4.1 та п. 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846, була передана для розгляду до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Рішенням Головного управлінням Пенсійного фонду України в Київській області від 29.03.2024 №20853/03-16 відмовлено в перерахунку пенсії позивача.

В обґрунтування відмови Відповідач 2 посилається на те, що застосування показника середньої заробітної плати, визначеної частиною другою статті 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, тобто за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, передбачене статтею 45 цього Закону- лише при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком та якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії . Інших підстав для застосування нового показника середньої заробітної плати при перерахунках пенсії чинним законодавством не передбачено. За матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 переведено з 06.02.2024 з пенсії за вислугу років на пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Враховуючи вищевикладене, право на перерахунок пенсії у ОСОБА_1 по заяві від 21.03.2024 відсутнє.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачу з 18.01.2017 було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.

Статтею 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь - який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком та по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу особою на час звернення за пенсією чи ні. Пенсія за вислугу років призначається лише при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Згідно з абзацом другим пункту 2.4 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, пенсії за вислугу років призначаються у разі звільнення з роботи, що дає право на цей вид пенсії. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що слідує за днем звільнення з роботи.

У частині першій № 1058-ІV передбачено, що за рахунок коштів ПФУ в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Частиною третьою статті 45 цього Закону встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058-IV, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що частиною третьою статті 45 Закону № 1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом № 1058-ІV, однак у випадку із заявою позивачки мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону № 1058-ІV, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n);

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Отже, з огляду на викладене, суд вважає, що при обрахунку позивачу пенсії за віком відповідно до вимог ст. 40 Закону № 1058-ІV підлягає застосуванню показник середньої заробітної плати працівників в галузі економіки України за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням саме пенсії за віком.

Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду України від 31.03.15р. у справі №21-612а14, від 09.06.15 у справі №21-550а14, Верховного Суду від 22.01.2019 по справі № 577/2457/17.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Доводи другого відповідача про те, що позивача було переведено на інший вид пенсії, а не призначено нову пенсію, суд вважає необґрунтованими, оскільки Законом № 1058 не встановлено такого виду пенсії як пенсія за вислугу років.

З матеріалів справи вбачається, що позивачу було призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивач звернувся вперше.

За таких обставин, у даному випадку має місце призначення іншої пенсії за іншим законом, а не переведення з одного виду пенсії на інший, а отже пенсійний орган має враховувати показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії - пенсії за віком.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням ГУ ПФУ в Харківській області від 13.02.2024 № 963260845622 позивача переведено з пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 06.02.2024. При переведенні Відповідачем 1 було застосовано для обрахунку пенсії показник середньої заробітної плати працівників в галузі економіки України за 2014-2016 роки.

Суд зазначає, що не зважаючи на те, що в подальшому заяву позивача від 21.03.2024 про застосування показника середньої заробітної плати працівників в галузі економіки України за 2021-2023 розглядало в порядку екстериторіальності ГУ ПФУ в Київській області, та вказаним пенсійним органом було прийнято протиправне рішення, саме ГУ ПФУ в Харківські області первинно при переведення припустилося протиправної поведінки, застосувавши для обрахунку пенсії позивача показник середньої заробітної плати працівників в галузі економіки України за 2014-2016 роки.

Відтак, зобов'язання здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачені страхові внески, що передували року звернення за призначенням пенсії, починаючи з 06.02.2024, належить покласти саме на ГУПФУ в Харківській області.

Одночасно, з метою повного захисту прав позивача суд вважає за необхідне також визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Київській області №20853/03-16 від 29.03.2024 про відмову в проведенні перерахунку пенсії позивача із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки.

Щодо позовних вимог в частині незарахування у подвійному розмірі стажу позивача на посаді лікаря-анестезіолога, суд зазначає наступне.

Позивач вважає, що має право на розрахунок пенсії за віком із зарахуванням періодів роботи з 01.01.2004 по 28.02.2012, з 30.07.2014 по 06.11.2014, з 02.02.2015 по 10.05.2016 на посаді лікаря-анестезіолога ДУ «Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор'єва АМНУ» до його страхового стажу в подвійному розмірі відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», згідно з якою період роботи працівників у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії зараховуються до стажу у подвійному розмірі.

Вказаний стаж роботи позивача підтверджений записами в трудовій книжці.

Водночас, суд зазначає, що позивача з 06.02.2024 переведено на інший вид пенсії - пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Абзацами 1, 4 частини 4 статті 24 Закону України № 1058 передбачено:

- періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом;

- пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

Судом встановлено, що страховий стаж позивача (з урахуванням кратності до 01.01.2004) становить 65 років 4 місяці 1 день, який після 01.01.2004 обраховано в одинарному розмірі, що відповідає нормі абз. 4 ч. 4 ст. 24 Закону України № 1058, отже в цій частині права позивача не порушені, тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України шляхом стягнення на рахунок позивача 1/2 суми судового збору, сплаченого позивачем при поданні позову, в рівних частинах з двох відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо застосування під час призначення та обрахунку ОСОБА_1 пенсії за віком з 06.02.2024 показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014 - 2016 роки.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Київській області №20853/03-16 від 29.03.2024 щодо відмови у проведенні перерахунку із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2021-2023 роки.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 06.02.2024 перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2021 - 2023 роки.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, 5, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) за рахунок бюджетних асигнувань суму сплаченого судового збору в розмірі 302,80 грн (триста дві гривні вісімдесят копійок).

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (08500, Київська обл., місто Фастів, вулиця Саєнка Андрія, будинок, 10, код ЄДРПОУ 22933548) за рахунок бюджетних асигнувань суму сплаченого судового збору в розмірі 302,80 грн (триста дві гривні вісімдесят копійок).

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено 09.07.2024.

Суддя Білова О.В.