Постанова від 11.07.2024 по справі 243/4367/24

Справа № 243/4367/24

Провадження № 3/243/2435/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 24 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Фалін І.Ю., за участю:

секретаря судового засідання Мірошниченко В.В.,

прокурора Гавриш І.П.,

особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у судовому засіданні, яке проводилось в режимі відеоконференцзв'язку, об'єднанні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої в Управлінні Державної казначейської служби України в м. Слов'янську Донецької області на посаді головного спеціаліста, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 9 від 30.05.2024, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету Управлінні Державної казначейської служби України в м. Слов'янську Донецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч вимогам ч. 1 ст. 45 , п.2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» вказаного закону несвоєчасно, а саме 08.02.2024 о 09:44год., без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агенства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 10 від 30.05.2024, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету Управлінні Державної казначейської служби України в м. Слов'янську Донецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч вимогам ч. 1 ст. 45 , п.2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» вказаного закону несвоєчасно, а саме 08.02.2024 о 09:53 год., без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агенства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 8 від 30.05.2024, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету Управлінні Державної казначейської служби України в м. Слов'янську Донецької області та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч вимогам абз. 1 ч.2 ст. 45 вказаного закону несвоєчасно, а саме 27.03.2024 о 17:58 год., без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агенства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

11.07.2024, прокурором, який забезпечує участь у розгляді справи Слов'янської окружної обласної прокуратури Донецької області Гавриш І.П., подано до суду письмовий висновок у адміністративній справі щодо наявності у діяннях ОСОБА_1 ознак адмінправопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до якого прокурор заначила наступне.

ОСОБА_1 08.02.2024 о 09:44 подала щорічну декларацію за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 несвоєчасно (08.02.2024) подала щорічну декларацію за 2022 рік, (яку відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону повинна була подати до 01.04.2023, а з урахуванням п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення Закону - не пізніше 31.01.2024). Також, ОСОБА_1 08.02.2024 о 09:53 подала щорічну декларацію за 2021 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 несвоєчасно (08.02.2024) подала щорічну декларацію за 2021 рік, (яку відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону повинна була подати до 01.04.2023, а з урахуванням п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення Закону - не пізніше 31.01.2024).

ОСОБА_1 , яка 22.12.2023 припинила діяльність як головний спеціаліст відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області, 27.03.2024 о 17:58 подала декларацію при звільненні за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті НАЗК. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 27.03.2024 подала декларацію при звільненні пізніше, ніж у встановлений законом термін з дня припинення повноважень головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету.

Так, ОСОБА_1 08.02.2024 подала щорічні декларації за 2021 та 2022 роки, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, тоді як відповідно до п. 27 р. XIIl «Прикінцеві положення» Закону мала б подати її не пізніше 31 січня 2024 року. Крім того, ОСОБА_1 22.12.2023, припинивши діяльність як головний спеціаліст відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області, 27.03.2024 о 17:58 подала декларацію при звільненні за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті НАЗК, тоді як мала б подати таку декларацію протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Таким чином, ОСОБА_1 ознайомлена з обмеженнями, заборонами та вимогами встановленими Законом України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала щорічні декларації за 2021 та 2022 роки, а також декларацію при звільненні, а тому легковажно поставилася до покладених на неї антикорупційним законодавством обов'язків, не виконала повний спектр дій, які від неї залежали, внаслідок чого подала вказані декларації не у встановлені чинним законодавством строки, чим порушила вимоги фінансового контролю та вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Оскільки ОСОБА_1 , призначена на посаду головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області 28.04.2022, та з цього часу була ознайомлена з обмеженнями, заборонами та вимогами, пов'язаними з виконанням повноважень посадової особи публічного права, встановленими Законом України «Про запобігання корупції» та іншими нормативно-правовими актами, тобто знала про необхідність неухильного виконання приписів статті 45 Закону. Крім того, відповідно до п. 3 п.п. 10 Посадових інструкцій, затверджених начальником управління Державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області від 28.04.2022, ОСОБА_1 повинна дотримуватись вимог законодавства щодо декларування, зокрема ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції». Відповідно до повідомлення управління Державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області від 23.11.2023 ОСОБА_1 повідомлено вимоги ЗУ «Про запобігання корупції». Відповідно до повідомлення управління Державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області від 27.03.2024 ОСОБА_1 повідомлено вимоги ЗУ «Про запобігання корупції». Отже, у ОСОБА_1 є прямий умисел на вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією за частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відносно ОСОБА_1 за №№ 8,9,10 складено 30.05.2024. Отже, з врахуванням вимог статті 38 КУпАП щодо шестимісячного строку з дня виявлення та частини 3 статті 8 КУпАП (провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про адміністративні правопорушення), станом на 11.07.2024 не сплинув строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, визначений статтею 38 КУпАП.

На підставі викладеного, просила суд визнати ОСОБА_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень за частиною 1 статті 172-6 КУпАП. Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що у грошовому еквіваленті становить 1700 гривень.

Прокурор Гавриш І.П., у судовому засіданні зазначила, що в діях ОСОБА_1 , є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримала доводи викладені у наданому письмовому висновку у адміністративній справі, просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень за частиною 1 статті 172-6 КУпАП та призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що у грошовому еквіваленті становить 1700 гривень.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні обставини зазначені у протоколах підтвердила, вину у вчиненні скоєних правопорушень визнала повністю, зазначила, що була обізнана про термін подання декларацій, дійсно подала декларацію за 2021, 2022, та після звільнення з пропуском встановленого строку. Пояснила, що їй було відомо, що вона має подавати декларації, однак у зв'язку з переміщенням її разом з дітьми як ВПО з 28.02.2022 з місця її мешкання м. Запоріжжя до Івано-Франківської області, перебуваючи з меншою дитиною у декретній відпустці та з причин технічної неможливості у зв'язку з відсутністю ноутбука у визначений термін подати декларації не мала можливості, в подальшому вона орендувала у своїх знайомих ноутбук та згенерувала ключ для подачі декларації лише у лютому 2024 року.

Суд заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані матеріали встановив наступне.

Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.

Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім визнання своєї провини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:

протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відносно ОСОБА_1 за № № 8, 9, 10 складені 30.05.2024;

витягом з інформаційно-комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» щодо послідовності дій користувача, які вчинила ОСОБА_1 , період 01.01.2023-08.02.2024;

витягом з інформаційно-комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» щодо послідовності дій користувача, які вчинила ОСОБА_1 , період 01.01.2022-08.02.2024;

повідомленням № 06-19-06/114 від 09.02.2024 Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме несвоєчасне подання щорічної декларації за 2022 рік (01.01.2022-31.12.2022) ОСОБА_1 ;

повідомленням № 06-19-06/115 від 09.02.2024 Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме несвоєчасне подання щорічної декларації за 2021 рік (01.01.2021-31.12.2021) ОСОБА_1 ;

наказом № 4-0 від 28.02.2022 про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету Управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області;

наказом № 37-0 звід 22.12.2023 про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету Управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області;

посадовою інструкцією, затвердженою в.о. начальника управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області 28.04.2022 Н.Рясна;

повідомленням від 27.03.2024 ОСОБА_1 щодо подання декларацій за 2023 рік;

повідомленням від 23.11.2023 ОСОБА_1 щодо внесення змін до нормативно - правових актів стосовно подання декларацій;

письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.05.2024, відповідно до яких остання підтвердила зазначені обставини викладені у протоколах та пояснила, що з підстав відсутності власного комп'ютера або ноутбука, з відсутністю вільного доступу до пристроїв, з яких можливо було подати декларації вчасно, тому що вона та її родина ВПО і не мала змоги придбати комп'ютер, як тільки знайшла то одразу подала декларації держслужбовця за 2021, 2022 роки та при звільненні з посади державної служби, проживаючи у маленькому селі не маючи знайомих та родичів поруч, знаходячись з двома неповнолітніми дітьми вдома, які взимку хворіли. З правопорушенням згодна;

довідкою від 12.07.2022 №2608-5001861321 про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи ОСОБА_1 ;

копією трудової книжки ОСОБА_1 .

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пункту 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави a6o місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , призначена на рівнозначну посаду державної служби категорії «В», головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету Управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області 28.04.2022, за її згодою, в порядку переведення з Управління Державної Казначейської служби України у Нікольському районі Донецької області, без обов'язкового проведення конкурсу, що підтверджується наказом № 4-0 за підписом в.о. начальника управління Н.Рясна.

Відповідно до п. 3 п.п. 10 Посадових інструкцій, затверджених начальником управління Державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області від 28.04.2022, ОСОБА_1 повинна дотримуватись вимог законодавства щодо декларування, зокрема ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Відповідно до повідомлення управління Державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області від 23.11.2023 ОСОБА_1 повідомлено вимоги ЗУ «Про запобігання корупції».

Також, відповідно до повідомлення управління Державної казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області від 27.03.2024 ОСОБА_1 повідомлено вимоги ЗУ «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 , звільнено з посади головного спеціаліста відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області 22.12.2023 за угодою сторін ч.2 ст. 86 ЗУ «Про державну службу», про що свідчить наказ № 37-0 за підписом в.о. начальника управління Н.Рясна.

Таким чином, ОСОБА_1 , як головний спеціаліст відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області, відповідно до підпункт «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 08.02.2024 о 09:44 подала щорічну декларацію за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Також, ОСОБА_1 08.02.2024 о 09:53 подала щорічну декларацію за 2021 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Крім того, відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в-r» п. 2 ч. 3 Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави a6o місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави a6o місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

ОСОБА_1 , яка 22.12.2023 припинила діяльність як головний спеціаліст відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області, 27.03.2024 о 17:58 подала декларацію при звільненні за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

У статті 172-6 КУпАП визначено відповідальність за порушення вимог фінансового контролю. Це правопорушення фактично не містить ознак корупції, однак є суттєвим порушенням вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання і протидії корупції. Закон України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) запровадив обов'язковий фінансовий контроль для суб'єктів відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, зазначених у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону.

Приміткою до ст. 172-6 KУпAП встановлено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами дрvгою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення a6o несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону У країни "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави a6o місцевого самоврядування.

Згідно з абз. 1 2 ч. 1 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає у формі дії як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Несвоєчасне подання декларації полягає у порушенні встановлених Законом строків.

Так, ОСОБА_1 08.02.2024 подала щорічні декларації за 2021 та 2022 роки, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, тоді як відповідно до п. 27 р. XIIl «Прикінцеві положення» Закону мала б подати її не пізніше 31 січня 2024 року. Крім того, ОСОБА_1 22.12.2023, припинивши діяльність як головний спеціаліст відділу видатків місцевого бюджету управління Державної Казначейської служби України у м. Слов'янську Донецької області, 27.03.2024 о 17:58 подала декларацію при звільненні за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті НАЗК, тоді як мала б подати таку декларацію протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Таким чином, ОСОБА_1 ознайомлена з обмеженнями, заборонами та вимогами встановленими Законом України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала щорічні декларації за 2021 та 2022 роки, а також декларацію при звільненні, а тому легковажно поставилася до покладених на неї антикорупційним законодавством обов'язків, не виконала повний спектр дій, які від неї залежали, внаслідок чого подала вказані декларації не у встановлені чинним законодавством строки, чим порушила вимоги фінансового контролю та вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Зазначені обставини були підтверджені ОСОБА_1 в судовому засіданні, будь-яких доказів щодо неможливості вчасно подати декларації ОСОБА_1 не надано.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії правопорушенням, пов'язаним з корупцією є невідворотність відповідальності за вчинення таких правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначні.

Відтак, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та її провина у скоєнні наведеного правопорушення, доведена у повному обсязі.

При накладенні адміністративного стягнення і його розміру, суд враховує особу ОСОБА_1 , а також обставини, що пом'якшують відповідальність та її обтяжують.

Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, є визнання вини.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її майновий та сімейний стан, враховуючи що вона є внутрішньо переміщеною особою, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на рівні мінімальної межі санкції статті, тобто у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 850,00 грн. Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення та попередження нових правопорушень.

Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 605,60грн.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 172-6, 283-284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винною у вчиненні правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на рахунок отримувача: (IBAN) UA488999980313020106000005658, отримувач Донецьке ГУК/Слов'янська МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в сумі 605(шістсот п'ять)грн. 60 копійок, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1ст. 307 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Дніпровського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.

Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.

Суддя

Слов'янського міськрайонного суду

Донецької області Іван Юрійович Фалін