Справа № 127/13557/24
Провадження № 3/127/3642/24
"08" липня 2024 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шидловський О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, працюючу посаді головного спеціаліста-юрисконсульта сектору кадрової, правової роботи та документообігу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста-юрисконсульта сектору кадрової, правової роботи та документообігу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації (6 категорія), являючись згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Зокрема, Відповідно до наказу №18-ОС від 11.02.2013 року Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації ОСОБА_1 з 11.02.2013, призначено на посаду головного спеціаліста- юрисконсульта сектору кадрової, правової роботи та документообігу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації.
Згідно посадової інструкції головного спеціаліста- юрисконсульта сектору кадрової, правової роботи та документообігу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації, дана посада відноситься до категорії посад «В» державної служби, з якою була ознайомлена ОСОБА_1 , 09.01.2020.
Так, наказом Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації №56-ВП від 25.11.2022 ОСОБА_1 , було надано відпустку для догляду за дитиною з 25.11.2022 до досягнення нею 3-річного віку (23.09.2025), на підставі заяви від 24.11.2022
Згідно до пп.«в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 03.02.2024 о 00:15 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2021 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/db0ell26-f769-4ada-a5dd-ffdca488b5b2).
Таким чином, враховуючи вищевикладені факти ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного спеціаліста-юристконсульта Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 03.02.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, просила суд суворо її не карати.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення №247 від 18.04.2024 року; витягом з єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 ; наказом №18-ОС від 11.02.2013 року Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадкістю Вінницької обласної військової адміністрації; особовою карткою державного службовця - ОСОБА_1 ; посадовою інструкцією державного службовця категорії «В» та іншими документами долученими до матеріалів справи.
За таких обставин суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника який, свою провину визнав, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, з'явилася в судове засідання, вину визнала в чому щиро розкаялася. Оцінюючи в сукупності дії ОСОБА_1 наслідки та ставлення останньої до вказаних дій, конкретні обставини вчиненого адміністративного правопорушення, з урахуванням даних що характеризують особу, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн., сплата якого передбачена ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 23, 24, 33, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити її адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: