Справа № 127/21409/24
Провадження № 3/127/5416/24
11 липня 2024 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Волошин С.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП,-
ОСОБА_1 05.06.2024 о 22 год. 39 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , під час перевірки адміністративного нагляду був відсутній за місцем проживання, чим порушив один із пунктів встановлених судом обмежень адміністративного нагляду, а саме перебувати вдома з 22:00 год. по 06:00 год.
ОСОБА_1 в судове засідання призначене на 11.07.2024 року не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся судом завчасно та належним чином шляхом направлення судової повістки про виклик до суду.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008) наголошує, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження".
Враховуючи, що судом вживались всі можливі заходи щодо дотримання процесуальних гарантій особи та своєчасного повідомлення особи про дату, час та місце розгляду справи, та те, що ОСОБА_1 був обізнаний про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 ухиляється від явки до суду, так як останній не з'явився у відоме йому судове засідання та він не бажає скористатись своїми правами передбаченими ст. 268 КУпАП України щодо участі в судовому засіданні.
Враховуючи вказане, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення є доведеною та підтверджена сукупністю доказів, що містяться в справі.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 05.06.2024 року о 22 год. 39 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , під час перевірки адміністративного нагляду був відсутній за місцем проживання, чим порушив один із пунктів встановлених судом обмежень адміністративного нагляду, а саме перебувати вдома з 22:00 год. по 06:00 год.
З рапорту працівника поліції вбачається, що поліцейський офіцер громади ОСОБА_2 перевірив виконання ОСОБА_1 обов'язків адміністративного нагляду. Так, в ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 05.06.2024 о 22 год. 39 хв. був відсутній за адресою свого проживання, а саме в АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду.
Згідно копії ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 27.12.2023 року щодо ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на шість місяців із обов'язком заборони виходу з місця проживання ( АДРЕСА_1 ) в період з 22:00 год. до 06:00 год.
З копії постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 08.05.2024 року у справі № 127/10434/24 вбачається, що ОСОБА_1 08.05.2024 притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 187 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 гривень.
Таким чином, матеріалами справи доведено, що ОСОБА_1 05.06.2024 року о 22:39 год. під час перевірки працівниками поліції за місцем проживання: АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив встановлені обмеження адміністративного нагляду.
За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, тобто порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлений такий нагляд, а саме порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час особою, яка протягом року піддавалася адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Зважаючи на вищевказані обставини, суд дійшов висновку про те, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 40-1, ст. 187, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 170,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: