Справа № 401/1911/24;
Провадження № 3/401/729/24
08 липня 2024 р. м. Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Макарова Ю.І., розглянувши матеріали справи які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовий квиток серії НОМЕР_1 виданий 01 квітня 2021 року, РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , місце проживання в АДРЕСА_2 , солдат, навідник, в/ч НОМЕР_3 ,
за ч. 3 ст. 173-20 КпАП України, -
Відповідно до протоколу Серії ОДК № 66 від 25 червня 2024 року - 24 червня 2024 року о 20 год. 00 хв. під час перевірки особового складу військової частини НОМЕР_3 , які виконують бойові завдання на території населеного пункту АДРЕСА_3 , виявлений солдат ОСОБА_1 з візуальними ознаками алкогольного сп'яніння під час виконання ним обов'язків військової служби, що підтверджується медичним висновком №488 від 24 червня 2024 року. Правопорушення скоєне під час дії на території України воєнного стану відповідно до Указу Президента України № 64/2022. (а.с.1-4)
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, в матеріалах справи міститься письмова заява про розгляд справи без його участі, а також письмові пояснення, в яких останній підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, свою вину визнає у повному обсязі у вчиненому розкаюється. (а.с.9, 12)
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частинами 1 та 2 ст. 172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння; участь начальників (командирів) та інших керівників у розпиванні з підлеглими військовослужбовцями, а також військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів під час виконання ними обов'язків військової служби, або невжиття ними заходів для відсторонення від обов'язків військової служби осіб, які перебувають у нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або приховування випадків розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів, появи на території військової частини в нетверезому стані, стані наркотичного чи іншого сп'яніння підлеглих військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів.
Частиною 3 ст. 172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
За змістом статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
24 лютого 2022 року відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України та Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» постановлено ввести в Україні воєнний стан строком на 30 діб.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 26 липня 2023 року № 451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3275-IX, та Указом від 6 листопада 2023 року № 734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3429-IX, Указом від 06 травня 2024 року № 271/2024 затвердженого законом України від 08 травня 2024 року № 3684-ІХ), продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 діб.
Відтак, з моменту введення в дію Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.
Солдат ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової служби за контрактом, військова частина НОМЕР_3 , НОМЕР_4 окремий зенітний кулеметний батальйон, що підтверджується копією військового квитка. (а.с. а.с. 5-6)
Бойовим розпорядженням повітряного командування " ІНФОРМАЦІЯ_3 " № 1/3305/ПВК-Е від 09 червня 2024 начальника 110 авіаційної комендатури № 248/767 дск від 09 червня 09 червня 2024 року та бойового розпорядження командира 644 окремого зенітного кулеметного батальйону № 49/14/237 дск від 09 червня 2024 року військовослужбовці 644 окремого зенітного кулеметного батальйону, зокрема солдат ОСОБА_1 виконують бойові завдання за призначенням у населеному пункті АДРЕСА_3 . (а. 8)
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, підтверджується наступними доказами по справі: протоколом про військове адміністративне правопорушення Серія ОДК №66 від 25 червня 2024 року, письмовими поясненнями особи ОСОБА_1 про визнання вини, медичним висновком № 488 від 24 червня 2024 року. (а.с. 1-4, 9, 11)
Враховуючи викладене, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби в нетверезому стані, вчинене в умовах особливого періоду.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення є визнання вини та щире каяття особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Обставини, що обтяжують відповідальність за вказане адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
Враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого адміністративного правопорушення, той факт, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягується вперше, свою вину визнав, в скоєному щиро розкаявся. Беручи до уваги, що вказане адміністративне правопорушення не завдало матеріальних збитків державним чи суспільним інтересам, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 34, 35, 36, 401, ч. 3 ст. 172-20, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.3 ст.173-20 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП - обмежившись усним зауваженням.
Провадження по страві закрити.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області Ю.І. Макарова