Справа № 156/736/24
Провадження № 3/156/540/24
11 липня 2024 року Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Бєлоусов А.Є., розглянувши матеріали справи, що надійшли з відділу поліцейської діяльності №1 (сел. Іваничі) Володимирського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про РНОКПП у справі відсутні, не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
учасники справи:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не прибув,
На розгляд до Іваничівського районного суду Волинської області 25.06.2024 надійшли матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно з протоколом ОСОБА_1 був протягом останнього року притягнутий до адміністративної відповідальності Іваничівським районним судом Волинської області за домашнє насильство, але належних для себе висновків не зробив, повторно 16.06.2024 о 18 год. 00 хв., в АДРЕСА_2 вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно своєї колишньої дружини ОСОБА_2 , а саме штовхав та нецензурно ображав, чим міг завдати шкоди психологічному здоров'ю ОСОБА_2 . Таке діяння ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, однак був належно повідомлений про дату, час та місце розгляду справи шляхом шляхом направленням судової повістки, яку, згідно з поштовим повідомленням, отримав особисто 04.07.2024.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ч.2 ст.173-2 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є не обов'язковою.
Відповідальність за ч.2 ст.173-2 КУпАП настає за дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, а саме вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №972759 від 16.06.2024, електронним рапортом поліції № 1265 від 16.06.2024; копією термінового заборонного припису кривдника серії АА №29946 від 16.06.2024; формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 16.06.2024. Повторність скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується постановою судді Іваничівського районного суду Волинської області від 28.03.2024 у справі № 156/311/24.
Враховуючи наведене, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.173-2 КУпАП.
За таких обставин беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, оскільки докази його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, суддею враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При накладенні стягнення обставин, які б пом'якшували чи обитяжували відповідальність правопорушника, не встановлено.
Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан порушника, ступінь його вини, а також те, що не вперше протягом року притягується до адміністративної відповідальності, на шлях виправлення не став, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді максимального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 грн. 60 коп.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33-35, 221, 251, 252, 268, 283, 284, ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, Законом України «Про судовий збір» -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, та застосувати відносно нього адміністративне стягнення в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 (шістсот вісімдесят) гривень 00 коп.
Реквізити для сплати штрафу (отримувач коштів: ГУК у Волинські області/с Поромів/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38009371, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувачаUA548999980313050106000003468)
Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу - 15 днів з дня вручення йому цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_1 в дохід держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягувалась до адміністративної відповідальності, та потерпілою особою до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Постанова набирає законної сили після спливу встановленого строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.
Суддя А. Є. Бєлоусов