Справа №:755/2663/23
Провадження №: 1-в/755/425/24
"24" червня 2024 р. м.Київ
Дніпровський районний суд м.Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду Дніпровського районного суду м.Києва, клопотання (подання) начальника Дніпровського управління поліції ГУ НП у м.Києві П? ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, громадянина України, з неповною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 19.09.2001 року вироком Дарницького районного суду м.Києва за ч.1 ст.101 КК України до покарання у вигляді 4 років позбавлення волі;
- 27.10.2005 року вироком Фастівського міськрайонного суду Київської області за ч.1 ст.309 КК України до покарання у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі;
- 15.12.2008 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.1 ст.121, ч.4 ст.296, ст.70 КК України до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі;
- 06.09.2012 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.3 ст.15 ч.2 ст.185, ст.71 КК України до покарання у вигляді 4 років 1 місяця позбавлення волі;
- 20.01.2023 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.1 ст.309 КК України до покарання у вигляді 2 місяців арешту;
- 24.01.2023 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.1 ст.309 КК України до покарання у вигляді 3 місяців арешту;
- 10.03.2023 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.1 ст.309, ч.4 ст.70 КК України до покарання у вигляді 5 місяців арешту;
- 03.05.2023 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.2 ст.309, ч.4 ст.70 КК України до покарання у вигляді 1 року позбавлення волі;
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_5 ,
інспектора Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_6 ,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 ,
10.06.2024 року начальник Дніпровського управління поліції ГУ НП у м.Києві П? ОСОБА_7 звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд та ряд обмежень, а саме: з?являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського УП ГУ НП у м.Києві 1, 2, 3, 4 четвер щомісяця у період з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин, заборонити виїз за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану), заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спритні напої на розлив.
Дане подання обґрунтовується тим, що 03 квітня 2024 року громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за злочин пов'язаний з незаконним обігом наркотичних засобів. Після відбування покарання зарекомендував себе з негативної сторони. В зв'язку із чим неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
09.04.2024 року працівниками поліції відносно раніше судимого ОСОБА_4 була винесена постанова за вчинене адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 гривень. Одночасно, останньому було винесено попередження про припинення антигромадської поведінки та попередження про встановлення адміністративного нагляду.
Однак, громадянин ОСОБА_8 належних висновків для себе не зробив.
Так, 09.05.2024 року працівниками поліції відносно раніше судимого ОСОБА_4 були винесені постанови за вчинені адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді - штрафу 51 гривеня, та ч.1 ст.178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 гривень. Одночасно, останньому були винесені попередження про припинення антигромадської поведінки та попередження про встановлення адміністративного нагляду.
На підставі вищевикладеного, численні вищевказані адміністративні правопорушення, вчинені ОСОБА_4 , свідчать про не бажання стати на шлях виправлення та для більш ефективного контролю з боку працівників Національної поліції за поведінкою раніше судимого, який відбував покарання за вчинення злочину пов'язаного з незаконним обігом наркотичних засобів, та керуючись вимогами Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», начальник Дніпровського управління поліції ГУ НП у м.Києві П? ОСОБА_7 просить задовольнити дане подання.
У судовому засіданні інспектор Дніпровського УП ГУ НП у м.Києві ОСОБА_6 подання уточнила, зазначивши, що просить суд зобов?язати ОСОБА_4 прибувати до Дніпровського УП ГУ НП у м.Києві в 1-й четвер кожного місяця, в іншій частині подання підтримала, просила суд його задовольнити.
Прокурор та ОСОБА_4 проти задоволення клопотання не заперечували.
Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб , засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Встановлення адміністративного нагляду не суперечать вимогам ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, та правилам, визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Зазначені в поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став.
За таких обставин, суд, з урахуванням особи ОСОБА_4 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню кримінальних правопорушень і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст. ст.1-3, 7, 9, 369-372, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд -
Подання начальника Дніпровського управління поліції ГУ НП у м.Києві П? ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
1) з'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м.Києві 1-й четвер, щомісяця, у період з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин;
2) заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану);
3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив.
Копію ухвали вручити присутнім учасникам судового провадження та направити для виконання до Дніпровського УП ГУ НП у м.Києві.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Дніпровського районного суду
м.Києва ОСОБА_1