вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
про залишення позовної заяви без руху
09.07.2024 Справа № 917/1090/24
м. Полтава
Господарський суд Полтавської області у складі судді Пушка І.І., розглянувши матеріали за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Арсенал Страхування», вул. Борщагівська, 154, м. Київ, 03056, код ЄДРПОУ 33908322
до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра», вул. Колективна, 10, м. Полтава, 36019, код ЄДРПОУ 21870998
про стягнення 36890,50 грн
При вирішенні питання щодо прийняття позовної заяви до розгляду судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ГПК України щодо подання позовних заяв, викладених в п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме:
Позов подано до відповідача, відносно якого, відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті Національного банку України, Національний банк України ухвалив рішення від 14 травня 2024 року про застосування до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра» (ЄДРПОУ 21870998) заходу впливу у вигляді анулювання ліцензій.
Господарським судом Полтавської області відкрите провадження у справі про ліквідацію Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра» (справа № 917/943/24).
В позовній заяві відсутнє посилання на обставини щодо звернення до Моторного (транспортного) страхового бюро України щодо відшкодування боргу, стягнення якого є предметом позову, та відомості щодо задоволення або незадоволення відповідної вимоги МТСБ України.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, вказане є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Зазначені недоліки можуть бути усунені шляхом подання доповнень до позовної заяви.
У разі відсутності наміру усувати недоліки позовної заяви, встановлені судом, позивач має право подати заяву про її відкликання (п. 3 ч. 5 ст. 174 ГПК України).
Керуючись статтями 162, 174, 234 ГПК України
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання доповнень до позовної заяви.
3. Встановити строк для усунення недоліків - не пізніше 3 днів з моменту вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше - вважається неподаною та повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя І.І.Пушко