Рішення від 08.07.2024 по справі 340/4120/24

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/4120/24

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 08.05.2024 № 935250818368 щодо відмови в перерахунку пенсії (переведенні ОСОБА_1 , на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”);

- зобов'язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області призначити ОСОБА_1 з 29.03.2024 року пенсію за віком державного службовця відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ "Про державну службу" та здійснити нарахування й виплату пенсії у розмірі 60% суми заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зазначеної у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/629 від 29.03.2024 р. та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/630 від 29.03.2024 р.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилалася на те, що пенсія за віком, як державному службовцю, їй була призначена відповідно до статті 37 Закону України №3723 “Про державну службу”. Зазначає, що вона отримала довідки від Кіровоградського обласного центру зайнятості про підтвердження місця та стажу роботи з якою звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", яка передана за принципом екстериторіальності до ГУ ПФУ в Донецькій області, яка відмовили у задоволенні заяви. Позивач вважає, що відповідач-2 діяв протиправно, оскільки своїм рішенням, безпідставно порушив та обмежив право позивача на перерахунок раніше призначеної пенсії, тобто відповідач діяв не на підставі, поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та законам України. Позивач наголошує на тому, що оскільки у неї, станом на 01.05.2016 наявний певний стаж державної служби, то вона зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу".

У встановлений судом строк відповідачем-1 надано до суду відзив на позовну заяву (а.с.30-34), в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Вказує, що заява позивача щодо проведення перерахунку пенсії та додані до неї документи розглядалися Головним управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області за принципом екстериторіальності. Рішенням Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області від 08.05.2024 № 935250818368 позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії. Зазначив, що посада позивача зазначена в довідці від 29.03.2024 № 01-17/629, не відноситься до державної служби, станом на 29.03.2024 та не проводилася класифікація посад державної служби.

Представником відповідача-2 подано відзив на адміністративний позов відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с.81-82). Вказує, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення № 935250818368 від 08.05.2024 про відмову у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідок про складові заробітної плати державних службовців у державних органах, оскільки не проведено класифікацію посад державної служби. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення № 935250818368 від 08.05.2024 про відмову у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням довідок про складові заробітної плати державних службовців у державних органах, оскільки не проведено класифікацію посад державної служби.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, з 11.12.2013, як отримувач пенсії за віком на пільгових умовах (мати дитини інваліда) відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 11.12.2013. ( а.с.37-80).

Відповідно до довідки від 11.03.2024 року № 4-К10 Кіровоградського обласного центру зайнятості "Про підтвердження місця та стажу роботи ОСОБА_1 », станом на 05.07.2013 стаж державної служби останньої складає 20 років 9 місяців 20 днів. ( а.с.15).

ОСОБА_1 звернулась з заявою від 29.03.2024 № 591 «перехід на інший вид пенсії- відповідно до Закону України «Про державну службу» ( а.с.12-13).

До заяви позивачем долучено: 1) довідка від 11.03.2024 року № 4-К10 Кіровоградського обласного центру зайнятості "Про підтвердження місця та стажу роботи ОСОБА_1 " ( а.с.15); 2) довідка № 10 від 13.03.2024 р. Кіровоградського обласного центру зайнятості про складові заробітної плати ( а.с.16); 3) довідка про складові заробітної плати для призначенняпенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/629 від 29.03.2024 р. ( а.с.17) ; 4) довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/630 від 29.03.2024 р. ( а.с.18).

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, за принципом екстериторіальності розглянуто заяву та прийнято рішення від 08.05.2024 № 935250818368 про відмову в перерахунку призначення пенсії. (а.с.42).

Рішення про відмову мотивовано тим, що не проведено класифікацію посад державної служби.

Не погодившись з рішенням відповідача 2, позивач звернулася до суду з цим позовом.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 44 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості й в інших випадках, передбачених законом.

Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09 липня 2003 року /надалі - Закон №1058-IV/ визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону № 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Суд зауважує, що спірним у цій справі є рішення відповідача 2 щодо не переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ, з підстав відсутності класифікації посад державної служби.

З 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України “Про державну службу” №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року /надалі - Закон № 889-VIII/, підпунктом 1 пункту 2 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” якого встановлено, що втратив чинність Закон України “Про державну службу” від 19 грудня 1993 року №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Так, відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" 1058-15, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" 1058-15, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до частини п'ятої статті 37 Закону №3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб /надалі - Порядок №622/.

Відповідно до пункту 4 Порядку №622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно із пунктом 5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17 січня 2017 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (із змінами і доповненнями, внесеними постановами правління Пенсійного фонду України від 23 травня 2018 року № 11-1, від 09 жовтня 2023 року № 41-1) відповідно до пунктів 2, 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу", пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280, та пункту 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622, затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII "Про державну службу", що додаються:

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

З огляду на положення наведених норм, суд доходить висновку, що пенсія особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, призначається у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. Крім того, за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір інших розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Так, судовим розглядом встановлено, що позивач має стаж на посаді державної служби 20 років 9 місяців 20 днів, працювала на посадах, віднесених до посад державних службовців, досягла 60-річного віку, тобто досягла пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». На час звернення за призначенням (переведенням) пенсії, 29.03.2024 року, позивач не займала посаду державної служби. Тому з урахуванням положень ст. 37 Закону № 3 723-XII розмір пенсії позивача підлягає обчисленню із заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року- страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, позивач набула право на пенсію державного службовця з врахуванням відповідних довідок - довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/629 від 29.03.2024 р. та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/630 від 29.03.2024 р.

З огляду на викладене рішення Головного управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області від 08.05.2024 № 935250818368 про відмову в перерахунку призначення пенсії, з підстав не проведення класифікації посад державної служби є необґрунтованим, протиправним та підлягає скасуванню.

Посилання представника відповідача 1 на інші підстави не переведення позивача на пенсію, відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ, зокрема, що посада позивача зазначена в довідці від 29.03.2024 № 01-17/629, не відноситься до державної служби, станом на 29.03.2024 та безпідставність вказаної довідки, не приймаються судом, як обґрунтовані, оскільки вони не були підставою для відмови у переведення позивача не іншу пенсію.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

З урахуванням встановлених судом при розгляді даної справи обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є такими, що підлягають задоволенню.

При цьому, зобов'язуючи саме Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області вчинити певні дії, суд виходить з такого.

Так, п.4.10 Постанови правління ПФУ №22-1 від 25.11.2005р. (зі змінами) встановлено, що після призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший вид, електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем фактичного проживання особи, за місцезнаходженням установи виконання покарань, де відбуває покарання засуджений до позбавлення (обмеження) волі, для здійснення виплати пенсії.

Тобто, за приписами п.4.10 Постанови правління ПФУ №22-1 визначено, що електронна пенсійна справа повертається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання особи, яка звернулась за призначенням пенсії, з метою подальшого взяття такої особи на пенсійний облік та виплати їй пенсії.

З аналізу наведеної норми та застосувавши аналогію закону, вбачається, що електронна відмовна пенсійна справа позивача, після розгляду відповідачем-2 заяви позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем фактичного проживання позивача, тобто, у даному випадку, до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

За викладеного, суд приходить до висновку, що саме Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (в розпорядженні якого перебуває як паперова так і електронна пенсійна справа позивача) має як обов'язок, так і фізичну можливість виконати зобов'язальну частину судового рішення, прийнятого за результатами розгляду цієї справи.

В зв'язку із задоволенням позовних вимог, судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 1 211,20 грн. підлягають стягненню на користь позивача з відповідача 2.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25009, ЄДРПОУ 20632802), Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84121, Тимчасова адреса для листування: вул.Надії Алексєєнко, 106, м. Дніпро, 49008, ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправним та скасування рішення, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 08.05.2024 № 935250818368 щодо відмови в перерахунку пенсії (переведенні мене, ОСОБА_1 , на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»).

Зобов'язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області призначити ОСОБА_1 з 29.03.2024 року пенсію за віком державного службовця відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ "Про державну службу" та здійснити нарахування й виплату пенсії у розмірі 60% суми заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зазначеної у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/629 від 29.03.2024 р. та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації № 01-17/630 від 29.03.2024 р.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на сплату судового збору в сумі 1211,20 ( одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 коп.) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84121, Тимчасова адреса для листування: вул.Надії Алексєєнко, 106, м. Дніпро, 49008, ЄДРПОУ 13486010).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. САГУН