Справа № 570/2344/24
Номер провадження 3/570/1333/2024
09 липня 2024 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Гладишева Х.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області 19.04.2011, за ст.173, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03 травня 2024 серія ВАД №335821, 08 квітня 2024 року близько 15:00 год. ОСОБА_1 , знаходячись по АДРЕСА_2 , ображав нецензурними словами ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок та спокій громадян, вчинивши правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03 травня 2024 року серії ВАД № 338285, 15 квітня 2024 року ОСОБА_1 не з'явився для реєстрації до відділення поліції № 1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, чим порушив пункт 3 постанови Рівненського районного суду Рівненської області № 570/1955/23 від 16.05.2023 про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
А також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03 травня 2024 року серії ВАД № 338286, 01 травня 2024 року ОСОБА_1 не з'явився для реєстрації до відділення поліції № 1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, чим порушив пункт 3 постанови Рівненського районного суду Рівненської області № 570/1955/23 від 16.05.2023 про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 03 липня 2024 року об'єднано справу №570/2346/24 (провадження №3/570/1335/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, із справою №570/2344/24 (провадження №3/570/1333/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення в одне провадження та присвоєно їй 570/2344/24 (провадження №3/570/1333/2024).
Постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 03 липня 2024 року об'єднано справу №570/2345/24 (провадження №3/570/1334/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, із справою №570/2344/24 (провадження №3/570/1333/2024) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу Кодексу України про адміністративні правопорушення в одне провадження та присвоєно їй №570/2344/24 (провадження №3/570/1333/2024).
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненних інкримінованих йому адміністративних правопорушень, пояснив, що правопорушення найчастіше вчиняв в стані алкогольного сп'яніння, проте просив врахувати суд, що став на шлях виправлення та пройшов курс реабілітації, щиро розкаявся.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена відповідальність. Склад адміністративного правопорушення складає: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні 08 квітня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 03 травня 2024 року серії ВАД № 335821, письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_2 та долучених до матеріалів справи відеоматеріалах.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні 15 квітня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 03 травня 2024 року серії ВАД № 338285, постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 16 травня 2023 року у справі №570/1955/23, згідно пункту 3 якої ОСОБА_1 зобов'язано проходити реєстрацію в територіальних органах поліції за місцем проживання два рази на місяць, листком реєстрації адмінпіднаглядного ОСОБА_1 , постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 27 вересня 2023 року у справі № 570/5060/23.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні 01 травня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 03 травня 2024 року серії ВАД № 338286, постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 16 травня 2023 року у справі №570/1955/23, згідно пункту 3 якої ОСОБА_1 зобов'язано проходити реєстрацію в територіальних органах поліції за місцем проживання два рази на місяць, листком реєстрації адмінпіднаглядного ОСОБА_1 , постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 27 вересня 2023 року у справі № 570/5060/23.
Отже суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173, ч. 2 ст. 187 та ч. 2 ст. 187 КУпАП (дрібне хуліганство; порушення правил адміністративного нагляду).
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З врахуванням даних про особу правопорушника у сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчинених ним правопорушень, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст.23 КУпАП, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України "Про судовий збір" в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.40-1, ст. 173, ч. 2 ст. 187, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні 08 квітня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визнати ОСОБА_1 , в винним у вчиненні 15 квітня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визнати ОСОБА_1 , в винним у вчиненні 01 травня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обрати ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст.300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Суддя Гладишева Х.В.