Справа № 383/833/24
Номер провадження 3/383/498/24
09 липня 2024 року суддя Бобринецького районного суду Кіровоградської області Замша О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
До Бобринецького районного суду Кіровоградської області з Відділення поліції №3 (м.Бобринець) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області для розгляду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Перевіривши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали в порядку підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вони підлягають поверненню для доопрацювання як такі, що не відповідають вимогам ст.256 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №001560 від 01.07.2024 року, ОСОБА_1 , директор, 01.03.2024 року о 10 год. 28 хв. по АДРЕСА_2 , порушив порядок проведення розрахунків, а саме: реалізація не облікованого товару, чим порушив п. 12 ст. 3 ЗУ "Про застосування РРО у сфері торгівлі". Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що правопорушення було вчинено ОСОБА_1 , який відповідно до відомостей протоколу про адміністративне правопорушення зазначається як директор ТОВ "ЗНК".
У той же час, у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні будь-які документи на підтвердження того, що ТОВ "ЗНК" є юридичною особою, створеною та зареєстрованою у встановленому законодавством порядку, зокрема, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У матеріалах справи відсутні будь-які документи, що посвідчують особу самого ОСОБА_1 , внаслідок чого суд позбавлений можливості у подальшому перевірити належність особи правопорушника, встановити правильність персональних даних. Матеріали справи не містять будь-якого підтвердження, що ОСОБА_1 перебуває у трудових відносинах з ТОВ "ЗНК", займає посаду директора.
Окрім того, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначеним вимогам ст. 256 КУпАП не відповідає, оскільки в протоколі не зазначено суть інкримінованого ОСОБА_1 порушення (не вказано в чому саме та яким чином полягало порушення встановленого законодавством порядку реалізації не облікованого товару, якого саме), що має наслідком настання відповідальності за відповідною частиною ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складанняпротоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Викладені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що, в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини правопорушення, вірно кваліфікувати діяння і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне рішення.
За таких обставин, суд вважає за необхідне повернути адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП до Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 245, 256, 278 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП - повернути до Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ЗАМША