Ухвала від 09.07.2024 по справі 191/49/24

Справа № 191/49/24

Провадження № 1-кс/191/549/24

УХВАЛА

іменем України

09 липня 2024 року м. Синельникове

Слідчий суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , слідчого- ОСОБА_4 , підозрюваної - ОСОБА_5 , захисника - ОСОБА_6 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Синельникове клопотання слідчого СВ Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно

ОСОБА_5 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Тернівка Дніпропетровської області, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.362 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ОСОБА_5 , в якому посилається на те, що статтею 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Відповідно до вимог ст. 3 Закону військовий обов'язок включає, окрім іншого, проходження військової служби. Статтею 6 Закону передбачено, що видом військової служби, окрім іншого, є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Пунктом 1 Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією в Україні уведено воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб, який в подальшому був неодноразово продовжений. Останній раз строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05:30 строком 24.02.2022 стоком на 90 діб.

Пунктом 3 Указу передбачено, окрім іншого, що у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватись конституційні права й свободи людини та громадянина, передбачені ст. 33 Конституції України.

Указом Президента України від 05.02.2024 № 49/2024, затвердженим Законом України від 08.11.2023 № 3429?IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року строком на 90 діб.

При цьому, порядок і вичерпний перелік підстав, за яких громадяни України мають право на виїзд із України, а також перетин державного кордону, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану визначено Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995 (далі - Правила).

Відповідно до вимог п. 12 Правил, окрім іншого, у ході перевірки документів під час виїзду з України з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.

Таким чином, із 05:30 24.02.2022 право на виїзд з України, а також перетин державного кордону громадянами України без наявних законних підстав тимчасово обмежено.

Поряд з цим, пунктом 2-6 Правил передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 Правил, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України Президентом України 24.02.2022 постановлено Указ №65/2022 про оголошення та проведення загальної мобілізації протягом 90 днів з дня набрання чинності Указу, зокрема, на території Дніпропетровської області.

17.05.2022 у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Указом Президента України № 342/2022 строк загальної мобілізації продовжено на 90 днів. Крім того, Указами Президента України №574/2022 від 12.08.2022, №758/2022 від 07.11.2022, №59/2023 від 06.02.2023, №255/2023 від 01.05.2023, №452/2023 від 26.07.2023, №735/2023 від 06.11.2023, №49/2024 від 05.02.2024 строк загальної мобілізації продовжено та він тривав на момент вчинення злочину.

Водночас, у порушення зазначених вище норм законодавства України ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , вчинили кримінальні правопорушення за наступних обставин.

Так, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.10.2022 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_9 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_9 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_9 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.10.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_9 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_9 на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_10 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які являються малолітніми.

Крім того, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_13 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка являється малолітньою.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_10 , ОСОБА_13 , та ОСОБА_9 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_9 малолітніх ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_7 . ОСОБА_9 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_9 , який не маючи власних дітей, за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_1 , малолітнім ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_2 , малолітнім ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_3 , в яких останній був зазначений батьком, 24.02.2024 о 17:07 годині на пункті перетину Дякове перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.10.2022 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_15 через державний кордон України, за попередньою змовою з ОСОБА_5 .

Так, ОСОБА_7 , розуміючи, що реалізація злочинного умислу неможлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшукав жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_15 зміг би оформити батьківство та сприяв фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_15 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.10.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.10.2022 ОСОБА_7 підшукав багатодітну ОСОБА_16 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка являється малолітньою.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_15 та ОСОБА_16 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надала вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану підготувала та оформила справи №164/20.17-41 від 27.10.2022 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_15 малолітньої ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 . ОСОБА_15 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_15 , який будучи батьком малолітньої ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_4 від 23.10.2018) та ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_5 від 15.09.2016), за сприяння ОСОБА_5 та невстановленої слідством особи, встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_6 , в яких останній був зазначений батьком, 06.01.2023 о 17:35 годині на пункті перетину Краківець перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, відповідно до ч.1 Типового положення про відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 11.04.2016 №1079/5 (далі - Положення) центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану та відділи державної реєстрації актів цивільного стану в областях Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ Управління державної реєстрації) є структурними підрозділами Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються йому.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ) є структурними підрозділами міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються Управлінню державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України через Відділ Управління державної реєстрації.

Відповідно до ч.4 Положення Відділ Управління державної реєстрації та Відділ у своїй діяльності керуються Конституцією України та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, наказами Міністерства юстиції України, а також цим Типовим положенням.

Згідно з п.2, ч.2, розділу ІІІ Положення Відділ вносить до Реєстру відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, а також про внесені зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року № 1064 (зі змінами).

Порядок внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану в Україні регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 зі змінами (останні відбулись 15.02.2022 року).

Запис на паперовому носії актового запису цивільного стану про внесені зміни або проставлені відмітки із зазначенням дати і документа, який був підставою для здійснення вищезазначених дій, засвідчується підписом посадової особи та печаткою відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Відомості про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 (далі - Порядок).

Відповідно до п.2 Порядку, реєстр - єдина комп'ютерна база даних про акти цивільного стану, внесені до них зміни і доповнення, видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Реєстру.

Так, ОСОБА_5 , будучи спеціалістом Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), маючи ідентифікатор доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, будучи особою, яка має право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою , яка має право доступу до неї за таких обставин.

У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.11.2022 у ОСОБА_7 та невстановленої особи виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_15 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та невстановлена особа, розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу неможлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_15 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_15 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.11.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.11.2022 невстановлена особа, підшукала багатодітну ОСОБА_16 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка являється малолітньою.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_15 та ОСОБА_16 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 16.11.2022, діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_15 над малолітньою ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_20 » змінено на « ОСОБА_21 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_22 » змінено на « ОСОБА_23 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_24 » змінено на « ОСОБА_25 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_26 » змінено на « ОСОБА_27 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_8 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_3 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_28 через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_5 .

Так, ОСОБА_7 , що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшукання жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_28 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_28 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.11.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 невстановлена особ, підшукав багатодітну ОСОБА_16 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка являється малолітньою.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_28 , та ОСОБА_16 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надала вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану підготувала та оформила № 163/20.17-41 від 17.11.2022 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_28 малолітньої ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 . ОСОБА_28 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_28 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_7 від 20.06.2019) та ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_8 від 25.05.2018), за сприяння ОСОБА_5 та невстановленої слідством особи, встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_9 , в яких останній був зазначений батьком, 11.12.2022 о 03:54 годині на пункті перетину Краківець перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 у ОСОБА_7 та невстановленої особи виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_28 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу неможлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_28 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_28 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.11.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 невстановлена особа підшукала багатодітну ОСОБА_16 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка являється малолітньою.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_28 та ОСОБА_16 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 17.11.2022, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_28 над малолітньою ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_33 » змінено на « ОСОБА_34 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_22 » змінено на « ОСОБА_35 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_36 » змінено на « ОСОБА_37 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_38 » змінено на « ОСОБА_39 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_12 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_4 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.12.2022 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_40 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_40 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.12.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_40 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_40 на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.12.2022 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_41 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , та ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , які являються малолітніми.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_44 та ОСОБА_40 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_40 малолітньої ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , та малолітнього ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_7 ОСОБА_40 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_40 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (свідоцтво про ІНФОРМАЦІЯ_16 від 18.06.2008), за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_10 , та малолітнім ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_11 в яких останній був зазначений батьком, 27.01.2023 о 02:04 годині на пункті перетину Польська перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_50 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_50 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_50 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.06.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_51 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_52 на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.

Крім того, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_53 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , яка являється малолітньою.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.08.2023 ОСОБА_8 підшукав ОСОБА_55 , яка має на утриманні одну дитину ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , яка являється малолітньою.

В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_55 , ОСОБА_57 та ОСОБА_50 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_50 малолітньої ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , та малолітньої ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_7 . ОСОБА_51 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_51 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_12 від 22.05.2015), за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_13 , та малолітньою ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_14 в яких останній був зазначений батьком, 07.09.2023 о 23:26 годині на пункті перетину Мостиська, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_50 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_51 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_52 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.06.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_53 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , яка являється малолітньою.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_50 та ОСОБА_57 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 27.06.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_50 над малолітньою ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_63 » змінено на « ОСОБА_64 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_65 » змінено на « ОСОБА_66 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_67 » змінено на « ОСОБА_68 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_69 » змінено на « ОСОБА_70 »;

- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_51 року»;

- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_15 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_5 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.08.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_50 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_51 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_52 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.08.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_55 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , яка являється малолітньою.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_50 та ОСОБА_55 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 17.08.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_50 над малолітньою ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_73 » змінено на « ОСОБА_64 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_74 » змінено на « ОСОБА_66 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_75 » змінено на « ОСОБА_68 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_76 » змінено на « ОСОБА_70 »;

- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_51 року»;

- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_15 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_5 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 11.07.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_77 через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_5 .

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_77 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_77 за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_77 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_77 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 11.07.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 11.07.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_78 , яка має на утриманні трьох дітей, двоє з яких ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , та ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , які являються малолітніми.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_81 та ОСОБА_77 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , передала їх для обробки до Васильківського ВДРАЦС у Синельниківському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в результаті чого 11.07.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_82 малолітніх ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_20 та ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_21 .

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 ОСОБА_77 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_77 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_22 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_16 від 18.03.2016) за сприяння ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , встановивши батьківство над малолітніми ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , та ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_17 та НОМЕР_18 , в якому останній був зазначений батьком, 03.11.2023 о 21:04 годині на пункті перетину ОСОБА_84 перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.09.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_85 через державний кордон України, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_5 .

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_85 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_85 за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_85 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_86 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 14.09.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.09.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_87 , яка має на утриманні трьох дітей, одна з яких ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , яка являється малолітньою.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_87 та ОСОБА_89 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справу № 222/31.29-39 від 08.09.2023 та 14.09.2023 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_90 малолітньої ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_23 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 . ОСОБА_85 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_85 , який будучи батьком малолітніх ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_24 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_19 від 21.02.2017) та ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_25 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_20 від 13.04.2021) за сприяння ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , встановив батьківство над малолітньою ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , отримавши таким чином право виїзду за кордон, при цьому, отримав відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_21 , в якому був зазначений батьком та 18.02.2024 о 19:13 годині на пункті перетину Мамалига перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.09.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_93 через державний кордон України, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_5 .

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_94 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_94 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 26.09.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.09.2022 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_95 , яка має на утриманні трьох дітей, двоє з яких ОСОБА_96 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та ОСОБА_97 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , які являються малолітніми..

В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_98 та ОСОБА_94 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи № 126/20.17-41 від 26.09.2 023, № 127/20.17-41 від 26.09.2023 та 26.09.2022 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_94 , малолітніх ОСОБА_99 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та ОСОБА_100 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 . ОСОБА_94 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_94 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_101 , ІНФОРМАЦІЯ_27 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_22 від 10.07.2020) за сприяння ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , встановив батьківство над ОСОБА_102 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та ОСОБА_103 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , отримавши таким чином право виїзду за кордон, при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_23 та І- НОМЕР_24 , в якому останній був зазначений батьком, 08.10.2022 о 14:19 годині на пункті перетину Грушів перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_104 через державний кордон України, за попередньою змовою з ОСОБА_5 .

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_105 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_105 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 невстановлена слідством особа підшукала багатодітну ОСОБА_106 , яка має на утриманні трьох дітей, один з яких ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , який являється малолітнім.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_106 та ОСОБА_104 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи після внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_104 малолітнього ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 . ОСОБА_105 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_105 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_108 , ІНФОРМАЦІЯ_29 (свідоцтво про народження НОМЕР_42 від 14.06.2019) та ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_28 (свідоцтво про народження НОМЕР_41 від 17.02.2021) та за сприяння ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та невстановленої слідством особи, встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_25 , в якому останній був зазначений батьком, 30.10.2023 о 17:40 годині на пункті перетину Рава-Руська перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_104 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_105 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_109 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_106 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_110 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , який являється малолітнім.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_104 та ОСОБА_106 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 03.10.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_104 над малолітнім ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_111 » змінено на « ОСОБА_112 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_113 » змінено на « ОСОБА_114 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_25 » змінено на « ОСОБА_115 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_116 » змінено на « ОСОБА_112 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_30 »;

- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_26 »;

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_117 через державний кордон України.

Так, ОСОБА_7 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу неможлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_117 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_117 , за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_117 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_117 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_106 , яка має на утриманні четверо дітей, один з яких ОСОБА_118 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , який являється малолітнім.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_119 та ОСОБА_117 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_117 малолітнього ОСОБА_118 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 ОСОБА_120 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Однак, ОСОБА_120 відмовився від перетину кордону з підстав багатодітного батьківств над ОСОБА_118 , оскільки, відповідно до свідоцтва про народження останнього, на момент народження ОСОБА_121 . ОСОБА_122 виповнилось лише 14 років.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 10.11.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_123 , яка має на утриманні трьох дітей, один з яких ОСОБА_124 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , який являється малолітнім.

В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_119 та ОСОБА_117 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи до Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в результаті чого 10.11.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_125 малолітнього ОСОБА_126 , ІНФОРМАЦІЯ_33 .

Таким чином, ОСОБА_120 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_127 , ІНФОРМАЦІЯ_34 (свідоцтво про народження НОМЕР_43 від 11.11.2023) та ОСОБА_128 , ІНФОРМАЦІЯ_35 (свідоцтво про народження НОМЕР_44 від 05.11.2021) та за сприяння ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_129 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_27 , в якому останній був зазначений батьком, 20.11.2023 о 23:42 годині на пункті перетину Мостиська перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_7 та ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_117 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_120 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_122 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_106 , яка має на утриманні четверо дітей, один з яких ОСОБА_130 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , який являється малолітнім.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_106 та ОСОБА_117 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 03.10.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_117 над малолітнім ОСОБА_118 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_111 » змінено на « ОСОБА_131 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_113 » змінено на « ОСОБА_132 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_25 » змінено на « ОСОБА_133 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_116 » змінено на « ОСОБА_134 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_36 »;

- доповнено громадянство батька - «Україна»;

- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_28 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_6 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_135 через державний кордон України.

Так, ОСОБА_7 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_7 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_135 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_135 , за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_135 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_135 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Крім того, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 ОСОБА_7 підшукав багатодітну ОСОБА_136 , яка має на утриманні шість дітей, один з яких ОСОБА_137 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , який являється малолітнім.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 21.11.2023 ОСОБА_7 підшукав багатодітну ОСОБА_138 , яка має на утриманні трьох дітей, одна з яких ОСОБА_139 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , яка являється малолітньою.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_138 , ОСОБА_140 та ОСОБА_135 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_141 малолітніх ОСОБА_139 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та ОСОБА_137 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_5 . ОСОБА_135 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_135 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_141 , ІНФОРМАЦІЯ_39 (свідоцтво про ІНФОРМАЦІЯ_40 від 10.11.2020), за сприяння ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_139 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та ОСОБА_142 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_29 та І- НОМЕР_30 в яких останній був зазначений батьком, 02.12.2023 о 16:46 годині на пункті перетину Чоп(Тиса), перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 у ОСОБА_7 та невстановленої особи, виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_135 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_135 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_143 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 невстановлена особа підшукала багатодітну ОСОБА_136 , яка має на утриманні дітей, одна з яких ОСОБА_144 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , який являється малолітнім.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_135 та ОСОБА_140 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 18.11.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_135 над малолітнім ОСОБА_145 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_134 » змінено на « ОСОБА_146 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_147 » змінено на « ОСОБА_148 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_149 » змінено на « ОСОБА_150 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_39 » змінено на « ОСОБА_151 »;

- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_52 року»;

- доповнено громадянство батька - «Україна»;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_7 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 21.11.2023 у ОСОБА_7 та невстановленої особи, виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_152 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_135 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_143 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 21.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 21.11.2023 невстановлена особа підшукала багатодітну ОСОБА_153 , яка має на утриманні дітей, одна з яких ОСОБА_154 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , яка являється малолітньою.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_135 та ОСОБА_153 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 21.11.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_135 над малолітньою ОСОБА_139 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_155 » змінено на « ОСОБА_156 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_157 » змінено на « ОСОБА_148 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_158 » змінено на « ОСОБА_150 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_111 » змінено на « ОСОБА_151 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_41 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_7 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Так, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.09.2022 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_159 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_159 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_159 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.09.2022, вступив у злочинну змову з раніше знайомим ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_159 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_159 на безперешкодний перетин державного кордону України.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.09.2022 ОСОБА_8 підшукав багатодітну матір ОСОБА_160 , яка має на утриманні шістьох дітей, двоє з яких, а саме: ОСОБА_161 , ІНФОРМАЦІЯ_42 та ОСОБА_162 , ІНФОРМАЦІЯ_29 являються малолітніми. В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_160 та ОСОБА_159 відповідні документи, необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи до Васильківського ВДРАЦС у Синельниківському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в результаті чого 16.09.2022 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_159 малолітніх ОСОБА_161 , ІНФОРМАЦІЯ_42 та ОСОБА_162 , ІНФОРМАЦІЯ_29 .

Таким чином, ОСОБА_159 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_163 , ІНФОРМАЦІЯ_43 (свідоцтво про народження НОМЕР_45 від 13.04.2017) та, за сприяння ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , встановивши батьківство над малолітніми ОСОБА_161 , ІНФОРМАЦІЯ_42 та ОСОБА_162 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_31 , І- НОМЕР_32 , в яких останній був зазначений батьком, 27.09.2022 о 08:08 годині на пункті перетину Мостиська перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, відповідно до ч.1 Типового положення про відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 11.04.2016 №1079/5 (далі - Положення) центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану та відділи державної реєстрації актів цивільного стану в областях Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ Управління державної реєстрації) є структурними підрозділами Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються йому.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ) є структурними підрозділами міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються Управлінню державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України через Відділ Управління державної реєстрації.

Відповідно до ч.4 Положення Відділ Управління державної реєстрації та Відділ у своїй діяльності керуються Конституцією України та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, наказами Міністерства юстиції України, а також цим Типовим положенням.

Згідно з п.2, ч.2, розділу ІІІ Положення Відділ вносить до Реєстру відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, а також про внесені зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року № 1064 (зі змінами).

Порядок внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану в Україні регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 зі змінами (останні відбулись 15.02.2022 року).

Запис на паперовому носії актового запису цивільного стану про внесені зміни або проставлені відмітки із зазначенням дати і документа, який був підставою для здійснення вищезазначених дій, засвідчується підписом посадової особи та печаткою відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Відомості про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 (далі - Порядок).

Відповідно до п.2 Порядку, реєстр - єдина комп'ютерна база даних про акти цивільного стану, внесені до них зміни і доповнення, видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Реєстру.

Так, ОСОБА_5 , будучи спеціалістом Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), маючи ідентифікатор доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, будучи особою, яка має право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою , яка має право доступу до неї за таких обставин.

У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.07.2023 у ОСОБА_7 та невстановленої особи, виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_164 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та невстановлена особа розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_165 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_166 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.07.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.07.2023 невстановлена особа підшукала багатодітну ОСОБА_167 , яка має на утриманні неповнолітніх дітей, один з яких ОСОБА_168 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , який являється малолітнім.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_169 та ОСОБА_167 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 17.07.2023, діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_170 над малолітнім ОСОБА_168 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_171 » змінено на « ОСОБА_116 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_172 » змінено на « ОСОБА_173 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_174 » змінено на « ОСОБА_67 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_171 » змінено на « ОСОБА_175 »;

- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_53 року»;

- доповнено громадянство батька - «Україна»;

- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_33 »;

- доповнено місце проживання батька - « АДРЕСА_8 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_176 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_176 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_177 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 22.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_178 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_179 на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_180 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_181 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , яка являється малолітньою.

В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_180 та ОСОБА_176 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_182 , малолітньої ОСОБА_181 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ,до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_7 , ОСОБА_178 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_178 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_183 ІНФОРМАЦІЯ_45 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_34 від 14.01.2020) та малолітнього ОСОБА_184 ІНФОРМАЦІЯ_46 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_35 від 11.11.2017) за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_181 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_36 , в якому останній був зазначений батьком, 12.09.2023 о 12:21 годині на пункті перетину Могилів-Подільський перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 у ОСОБА_7 , ОСОБА_8 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_176 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_178 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_179 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 22.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 22.08.2023 ОСОБА_8 підшукав багатодітну ОСОБА_180 , яка має на утриманні неповнолітніх дітей, одна з яких ОСОБА_181 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , яка являється малолітньою.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_180 та ОСОБА_176 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 22.08.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_176 над малолітньою ОСОБА_181 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_185 » змінено на « ОСОБА_186 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_187 » змінено на « ОСОБА_188 »;

- ім?я батька з « ОСОБА_189 » змінено на « ОСОБА_190 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_76 » змінено на « ОСОБА_26 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_47 »;

- доповнено громадянство батька - «Ураїна»;

- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_37 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_9 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 13.12.2023 у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_191 через державний кордон України.

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_191 через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_192 мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 13.12.2023, вступив у злочинну змову з невстановленою слідством особою, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_192 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_193 на безперешкодний перетин державного кордону України, та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_5 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 13.12.2023 невстановлена слідством особа підшукала багатодітну ОСОБА_194 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_195 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , та ОСОБА_196 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , які являються малолітніми.

В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_197 та ОСОБА_191 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_7 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_198 малолітніх ОСОБА_195 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , та ОСОБА_196 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження.

В результаті вищевказаних дій ОСОБА_7 . ОСОБА_192 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.

Таким чином, ОСОБА_192 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_199 ІНФОРМАЦІЯ_9 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_38 від 01.12.2010) за сприяння ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , та невстановленої особи, встановивши батьківство над малолітніми ОСОБА_195 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , та ОСОБА_196 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_39 , та І- НОМЕР_40 , в яких останній був зазначений батьком, 20.01.2024 о 16:02 годині на пункті перетину ОСОБА_200 перетнув державний кордон України як багатодітний батько.

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 13.12.2023 у ОСОБА_7 та невстановленої слідством особи виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_191 шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та невстановлена слідством особа, розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу неможлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої слідством особи, дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_192 зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_193 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 13.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 13.12.2023 невстановлена особа підшукала багатодітну ОСОБА_194 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_201 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , який являється малолітнім.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_191 та ОСОБА_194 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 13.12.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_198 над малолітнім ОСОБА_195 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- прізвище батька з « ОСОБА_202 » змінено на « ОСОБА_203 »;

- по батькові батька з « ОСОБА_76 » змінено на « ОСОБА_151 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_50 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_10 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 13.12.2023 у ОСОБА_7 та невстановленої слідством особи виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_191 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.

Так, ОСОБА_7 та невстановлена слідством особа, розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу неможлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_5 .

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_7 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої слідством особи, дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_192 зміг би оформити батьківство, та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_193 на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 13.12.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_5 .

Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 13.12.2023 невстановлена особа підшукала багатодітну ОСОБА_194 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_204 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , який являється малолітнім.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_191 та ОСОБА_194 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_5 .

В подальшому ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 13.12.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_198 над малолітнім ОСОБА_196 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:

- по батькові дитини з « ОСОБА_171 » змінено на « ОСОБА_116 »;

- прізвище батька з « ОСОБА_202 » змінено на « ОСОБА_203 »;

- ім'я батька з « ОСОБА_174 » змінено на « ОСОБА_67 »;

- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_50 »;

- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_10 ».

Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.

08. 03. 2024 року ОСОБА_205 повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України.

15. 03. 2024 року ОСОБА_205 повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України.

27 березня 2024 року до підозрюваної ОСОБА_206 застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

30 квітня 2024 року ОСОБА_205 повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України.

17 травня 2024 року ОСОБА_205 було змінено повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 332, ч. 1, 3 ст. 362 Кримінального кодексу України.

27 травня 2024 року підозрюваній ОСОБА_205 продовжено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 10 липня 2024 року.

22.06.2024 ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.362 КК України.

Слідча зазначає, що на даний час наявні ризики, передбачені п.1,3,4,5 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки підозрювана ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду у зв'язку з тяжкістю покарання, може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме може розголосити відомості іншим фігурантам кримінального провадження відомості, які їй стали відомі під час досудового розслідування, що може сприяти переховуванню інших фігурантів від органів досудового розслідування. А тому необхідно продовжити підозрюваній строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на 60 діб.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав.

Захисник підозрюваної ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 просив відмовити у задоволенні клопотання слідчого через його необґрунтованість.

Підозрювана ОСОБА_5 підтримала позицію захисника.

Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, захисника, підозрюваної, дійшов висновку про задоволення клопотання з таких підстав.

13.04.2024 Синельниківським РУП ГУНП в Дніпропетровській області були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023041390000345 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, 3 ст.332, ч.1,3 ст.362 КК України.

Ухвалою слідчого судді Синельниківського міськрайонного суду від 27.03.2024 року до підозрюваної ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без застосування електронних засобів контролю на строк два місяці з дати винесення ухвали - до 27.05.2024 року. Також покладено на останню виконання наступних обов'язків : прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою; не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу слідчого, прокурора, суду; не залишати в період часу з 21.00 год. до 06.00 годин місце проживання, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду.

Ухвалою слідчого судді Синельниківського міськрайонного суду від 05.07.2024 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженню № 12023041390000345 від 13.04.2024 року до дев'яти місяців.

Відповідно до ч.6 ст.181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведена наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.362 КК України, а також доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує ризик переховування підозрюваної ОСОБА_5 від органу досудового слідства та суду у зв'язку з тяжкістю покарання за вчинені нею кримінальні правопорушення, оскільки після обрання їй запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту їй було повідомлено про підозру у вчиненні інших тяжких кримінальних правопорушень.

Щодо інших ризиків, на які посилається слідчий, а саме незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, слідчий суддя вважає їх недоведеними, оскільки до теперішнього часу ніхто зі свідків з заявами про тиск чи залякування з боку підозрюваної не звертався, а з місця роботи, яка пов'язана з вчиненням підозрюваною кримінальних правопорушень, вона звільнена.

З урахуванням встановлених обставин, слідчий суддя вважає доведеним, що на час розгляду клопотання слідчого продовжує існувати ризик, який приймався до уваги судом при обранні міри запобіжного заходу, а саме можливість переховування підозрюваної від органів досудового розслідування та суду, крім того, існують обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, інший запобіжний захід такий як особисте зобов'язання не зможе запобігти спробам переховування підозрюваної від органів досудового розслідування та суду, а тому вважає за доцільне продовжити підозрюваній ОСОБА_5 строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Зобов'язані, які покладені на підозрювану, продовжують існувати на час дії ухвали про продовження строку запобіжного заходу.

На підставі викладеного, керуючись ст.181,199 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Продовжити підозрюваній ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді нічного домашнього строком на 60 діб - до 06 вересня 2024 року.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1