Ухвала від 26.06.2024 по справі 760/12520/24

Справа №760/12520/24

1-кс/760/5668/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2024 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника власника майна ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві клопотання слідчого в ОВС 3 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023112340000220 від 22.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого в ОВС 3 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), а саме: спеціальних дозволів на користування ділянками надр, які були отриманні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за весь час своєї діяльності із зазначенням дати отримання, продовження, анулювання тощо; документація, яка подавалась від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою участі в конкурсі на отримання спеціальних дозволів на користування ділянками надр; перелік співробітників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які були відповідальними за підготовку документації для участі у конкурсі на отримання спеціальних дозволів на користування ділянками надр та їх посадові інструкції.

Клопотання обґрунтовується тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023112340000220 від 22.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період часу з 2017 по 2022 роки, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 ), за попередньою змовою розробили злочинну схему із заволодіння майном, а саме придбання права на майно шляхом обману, вчинене в особливо великих розмірах.

Також, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » займається пошуком, розвідкою, видобутком та реалізацією природного газу, конденсату, нафти, має багаторічний досвід роботи в нафтогазовій галузі України. Товариство має спеціальні дозволи (ліцензії) на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення та видобування стратегічно важливих корисних копалин, зокрема на нафту та природний газ.

Крім того, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » входить до групи компаній, яка раніше називалася ІНФОРМАЦІЯ_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ), засновником якої є ОСОБА_6 .

З 06 грудня 2003 року по 22 лютого 2005 року ОСОБА_6 працював на посаді Голови ІНФОРМАЦІЯ_10 . Також, з 04 липня 2010 до 20 квітня 2021 року ОСОБА_6 обіймав посаду ІНФОРМАЦІЯ_11 . У цей же період ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримала спеціальні дозволи на користування надрами.

Як вказує у клопотанні слідчий, у органу досудового розслідування є підстави вважати, що перебуваючи на посадах Голови ІНФОРМАЦІЯ_10 та ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_6 надавав вказівки службовим особам щодо надання переваг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ряду інших компаній при проведенні конкурсу на отримання спеціальних дозволів, внаслідок чого Товариство незаконно отримало ліцензії на користування надрами.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, доступ до яких планується отримати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути доказами у кримінальному провадженні, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ), з можливістю їх вилучення.

В суді слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав, наведених у клопотанні.

Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », адвокат ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечував та просив відмовити в повному обсязі. Подав до суду письмові заперечення в яких викладені відповідні підстави.

Слідчий суддя, врахувавши доводи учасників судового розгляду, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходить до такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

У відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В судовому засіданні встановлено, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023112340000220 внесеному в ЄРДР 22.08.2023, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Як зазначає слідчий у клопотанні, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » займається пошуком, розвідкою, видобутком та реалізацією природного газу, конденсату, нафти, має багаторічний досвід роботи в нафтогазовій галузі України. Товариство має спеціальні дозволи (ліцензії) на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення та видобування стратегічно важливих корисних копалин, зокрема на нафту та природний газ.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » входить до групи компаній, яка раніше називалася ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ), засновником якої є ОСОБА_6 , який з 06.12.2003 по 22.02.2005 працював на посаді Голови ІНФОРМАЦІЯ_10 . Також, вказував на те, що в період з 04.07.2010 до 20.04.2012, ОСОБА_6 обіймав посаду ІНФОРМАЦІЯ_11 . У цей же період ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримала спеціальні дозволи на користування надрами.

Як вбачається з матеріалів, наданих представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », Товариство дійсно має ряд спеціальних дозволів на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення. Зокрема за період з 2004 по 2012 роки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримала такі спеціальні дозволи.

№ 2489 (Карайкозівське родовище), виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (далі - Міжвідомча комісія) від 02.07.2004 терміном на 5 років. В подальшому, 22.02.2007 на основі рішення Міжвідомчої комісії здійснено розширення меж ділянки та ІНФОРМАЦІЯ_13 видано спеціальний дозвіл № 2940. На підставі протоколу від 15.07.2009 № 1 Міжвідомчої комісії та наказу № 402 від 24.07.2009 ІНФОРМАЦІЯ_13 товариству було продовжено спеціальний дозвіл.

13.01.2011, після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин, ІНФОРМАЦІЯ_15 Товариству видано спеціальний дозвіл № 5318 на видобування в межах Карайкозівського родовища, відповідно до рішення Міжвідомчої комісії. Зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказів ІНФОРМАЦІЯ_15 від 15.03.2013 № 127, від 29.08.2019 № 312 та від 01.02.2021 № 139. Наразі дозвіл є чинним.

№ 2507 (Ракитнянське родовище) виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії від 22.07.2004 терміном на 5 років. На підставі протоколу від 15.07.2009 № 1 Міжвідомчої комісії та наказу № 402 від 24.07.2009 ІНФОРМАЦІЯ_13 Товариству було продовжено спеціальний дозвіл.

13.01.2011, після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин, ІНФОРМАЦІЯ_15 надано Товариству спеціальний дозвіл № 5360 на видобування у межах Ракитнянського родовища згідно з п. 4 Постанови № 596 та Постанови № 742 - відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з питань надрокористування. Зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказів ІНФОРМАЦІЯ_15 від 22.02.2013 № 658 та від 29.08.2019 № 312. Наразі дозвіл є чинним.

№ 2581 (Роганське родовище) виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії від 18.10.2004 терміном на 5 років. На підставі протоколу від 15.07.2009 № 1 Міжвідомчої комісії та наказу № 402 від 24.07.2009 ІНФОРМАЦІЯ_13 Товариству було продовжено спеціальний дозвіл.

14.10.2011, після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин, ІНФОРМАЦІЯ_15 Товариству надано спеціальний дозвіл № 5395 на видобування у межах Роганського родовища згідно з п. 8 Постанови № 615 та Постанови № 742 - відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з питань надрокористування. Останні зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_15 від 29.08.2019 № 312. Наразі дозвіл є чинним.

№ 4096 ( ІНФОРМАЦІЯ_16 ) виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії з питань надрокористування від 16.02.2012 після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин. Останні зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_15 від 15.12.2020 № 581. Наразі дозвіл є чинним.

№ 4095 ( ІНФОРМАЦІЯ_17 ) виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії з питань надрокористування від 16.02.2012 після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин. Останні зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_15 від 04.06.2020 № 206. Наразі дозвіл є чинним.

№4177 ( ІНФОРМАЦІЯ_18 ) виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії з питань надрокористування від 04.07.2012 після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин. Останні зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_15 від 22.07.2021 № 552. Наразі дозвіл є чинним.

№4178 (Клубанівсько-Зубренківське родовище) виданий на підставі рішення Міжвідомчої комісії з питань надрокористування від 04.07.2012 після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин. Останні зміни були внесені до спеціального дозволу на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_15 від 15.12.2020 № 581. У подальшому, 01.12.2022 після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин, ІНФОРМАЦІЯ_15 видано Товариству спеціальний дозвіл № 5443 на геологічне вивчення з подальшим видобуванням нафти. Наразі вказаний дозвіл є чинним.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 742 «Про надання спеціальних дозволів на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення та видобування стратегічно важливих корисних копалин» (у редакції Постанови КМУ №1746 від 16.11.2002) (далі - Постанова № 742) спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними надрами видаються за результатами конкурсів, які проводяться ІНФОРМАЦІЯ_19 і рішення щодо переможців яких приймається Міжвідомчою комісією з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, утвореною постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2002 №1464.

15.09.2003 указом Президента України № 1039/2003 «Про заходи щодо підвищення ефективності ІНФОРМАЦІЯ_20 » було реорганізовано ІНФОРМАЦІЯ_19 в ІНФОРМАЦІЯ_13 та ІНФОРМАЦІЯ_21 .

Відповідно до п. 4 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_21 № 177 затвердженого Указом Президента 10.02.2004 (далі - Положення №177) останній, зокрема: видає в установленому законодавством порядку спеціальні дозволи на користування ділянками надр, дозволи (ліцензії) на пошук (розвідку) та експлуатацію родовищ корисних копалин, на проведення топографо-геодезичних та картографічних робіт та в інших випадках, передбачених законодавством, а також контролює додержання умов виданих дозволів (ліцензій), зупиняє та анулює їх дію (п.13); забезпечує роботу міжвідомчих комісій з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції, а також Комісії у справах першовідкривачів родовищ корисних копалин та Міжвідомчої комісії у справах першовідкривачів родовищ корисних копалин при Державній комісії по запасах корисних копалин (п.21).

Згідно з п. 2 Порядку та загальних умов проведення конкурсів на отримання спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1475 від 17.09.2003 (далі-Порядок №1475) організація проведення конкурсів здійснюється Держкомприродресурсів України, але координацію роботи з підготовки проведення конкурсів та визначення їх переможців здійснює Міжвідомча комісія з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами.

Відповідно до п. 14 та 15 Порядку № 1475, визначення переможців здійснюється Міжвідомчою комісією протягом 60 календарних днів після закінчення строку подання заявок з урахуванням ступеня відповідності поданих матеріалів умовам проведення конкурсів та найповнішого забезпечення захисту інтересів держави (за конкретним об'єктом надрокористування з урахуванням досягнення очікуваних результатів роботи). Переможцем конкурсу вважається претендент, за якого проголосувала більшість членів Міжвідомчої комісії, що беруть участь у її засіданні. Рішення Міжвідомчої комісії щодо визначення переможця є остаточним. Наведене кореспондується з п.6 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 № 1540 (далі - Порядок № 1540).

Пунктом 1 положення про Міжвідомчу комісію затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2002 № 1464 (діяло до 18.08.2005) (далі - Положення № 1464) Міжвідомча комісія є постійно діючим органом Кабінету Міністрів України.

З аналізу Положення № 1464, а саме п.3 та 4 вбачається, що саме на Міжвідомчу комісію покладено завдання з підготовки проведення конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами; визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, які проводяться ІНФОРМАЦІЯ_22 . Міжвідомча комісія також погоджує перелік ділянок надр, які ще не надані у користування; погоджує розроблені ІНФОРМАЦІЯ_22 та подані на затвердження Кабінету Міністрів України умови проведення конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами; проводить додаткову експертизу матеріалів, поданих претендентами на отримання зазначених дозволів; визначає переможця конкурсу.

21.06.2004 Постановою Кабінету Міністрів України № 792 були внесені зміни до Постанови №742, відповідно до яких спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними надрами видаються за результатами конкурсів, які проводяться ІНФОРМАЦІЯ_23 і рішення щодо переможців яких приймається Міжвідомчою комісією з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, утвореною постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2002 № 1464.

Аналіз наведених норм законодавства дозволяє зробити висновок, що Державний комітет природних ресурсів України хоч і відповідав за видачу ліцензій, однак рішення про їх видачу, проведення конкурсів серед потенційних ліцензіатів, перевіркою їх конкурсних документів покладалося на інший державний орган - Міжвідомчу комісію з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами.

Як зазначається слідчим у клопотанні та не спростовується представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у період з 16.12.2003 по 22.02.2005 ОСОБА_6 працював на посаді Голови ІНФОРМАЦІЯ_10 . В період з 25.05.2006 по 23.11.2007 був народним депутатом України V скликання, а з 23.11.2007 по 04.02.2011 народним депутатом VI скликання. В подальшому, з 09.12.2010 до 20.04.2012, ОСОБА_6 обіймав посаду ІНФОРМАЦІЯ_11 .

Пунктом 7 Положення № 1464 визначено склад Міжвідомчої комісії, до якої не входить ані Голова ІНФОРМАЦІЯ_10 , ані ІНФОРМАЦІЯ_11 .

Разом з тим, адвокатом долучено до матеріалів клопотання постанову від 30.07.2014 про закриття кримінального провадження №42014000000000181, відомості про яке внесені до ЄРДР 27.03.2014 за фактами вчинення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_19 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. З ст. 209 та ч. 2 ст. 364 КК України. Відповідно до внесених відомостей службові особи ІНФОРМАЦІЯ_19 , зловживаючи своїм службовим становищем упродовж 2011-2013 років, незаконно надали переваги ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » при наданні дозволів на користування надрами, легалізувавши отриманий ними прибуток від видобутку вуглеводнів на суму 50 млн. грн., що спричинило тяжкі наслідки, у тому числі, у вигляді підриву авторитету Міністерства як державного органу виконавчої влади.

З даної постанови вбачається, що наказом ІНФОРМАЦІЯ_25 № 33 від 18.07.2011 затверджено персональний склад комісії з питань надрокористування, до складу ОСОБА_8 не входив та у її роботі безпосередньо участі не приймав. Ревізією фінансово-господарської? діяльності ІНФОРМАЦІЯ_25 за II півріччя 2009 року, 2010-2011 роки та І півріччя 2012 року, проведеною ІНФОРМАЦІЯ_26 (акт № 07-22/51 від 15.11.2012), порушень при наданні спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціонів (пункт 8 Порядку надання дозволів на користування надрами) не встановлено. Допитані в ході слідства заступник голови комісії з питань надрокористування ІНФОРМАЦІЯ_15 ОСОБА_9 , члени цієї комісії ОСОБА_10 та ОСОБА_11 заперечили причетність ОСОБА_6 до участі у процедурі видачі дозволів на користування надрами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » у будь-якій формі, та повідомили, що останній ніяких вказівок з даного приводу не надавав. Надання дозволів на користування надрами вказаним підприємствам здійснювалось у межах діючого законодавства України, процедуру було дотримано в повному обсязі. Таким чином, матеріали досудового розслідування свідчать, що сам ОСОБА_6 перебуваючи на посаді ІНФОРМАЦІЯ_11 у період з 04.07.2010 року по 20.04.2012 року рішення про видачу дозволів на видобуток корисних копалин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », як посадова особа не приймав, у процедуру прийняття рішення щодо надання таких дозволів вказаним підприємствам ІНФОРМАЦІЯ_15 у будь-якій формі не втручався. Доказів щодо вчинення будь-якого тиску ОСОБА_6 на відповідних уповноважених службових осіб при прийнятті рішень про видачу таких дозволів не здобуто.

Крім того, долучено до матеріалів клопотання постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від 01.08.2017 про закриття кримінального провадження №42015000000001142, відомості про яке внесено до ЄРДР 16.06.2016 за фактом неправомірних дій службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_19 при видачі у 2010-2012 роках спеціальних дозволів на користування надрами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 », ЗАТ ВК « ІНФОРМАЦІЯ_29 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_34 ».

З даної постанови вбачається, що в ході досудового розслідування допитано як свідків ряд керівників товариств, яким були видані вищезазначені дозволи, які показали, що вказані дозволи їх компанії отримували відповідно до вимог законодавства, а ОСОБА_6 жодної участі у господарській діяльності товариств не приймав. Допитані детективами Національного антикорупційного бюро, як свідки, особи, що приймали участь у роботі комісій, які приймали рішення про видачу спеціальних дозволів на надрокористування показали, що при розгляді відповідних заяв вони діяли відповідно до вимог чинного законодавства, ОСОБА_6 чи інші службові особи ІНФОРМАЦІЯ_19 у їх діяльність не втручались.

Отже, аналіз наявних в матеріалах справи документів дозволяє слідчому судді дійти висновку, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2004 році отримало ряд спеціальних дозволів на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення № 2489 від 02.07.2004 у Карайкозівському родовищі, №2507 від 22.07.2004 у Ракитнянському родовищі, №2581 від 18.10.2004 у Роганському родовищі, які видані ІНФОРМАЦІЯ_21 за підписами першого заступника Голови ОСОБА_13 . Проте, ІНФОРМАЦІЯ_21 прийняв такі рішення на виконання Постанови № 742, Порядку № 1475, Порядку № 1540, Положення № 1464 після відповідних засідань та рішень Міжвідомчої комісії з визначення переможців конкурсів на отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, створеної Кабінетом Міністрів України під головуванням ІНФОРМАЦІЯ_35 . Посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_10 не входили до складу Міжвідомчої комісії. Тобто, ІНФОРМАЦІЯ_21 видавав спеціальний дозвіл виключно на підставі та на виконання рішення Міжвідомчої комісії. Достатніх даних, що ОСОБА_6 , будучи на той час Головою ІНФОРМАЦІЯ_10 , мав повноваження приймати рішення про надання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » спеціальних дозволів на користування ділянками надр з метою видобування у Карайкозівському, Ракитнянському та Роганському родовищі не надано.

Разом з тим, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у 2011-2012 роках після проведення підрахунку запасів і їх затвердження ІНФОРМАЦІЯ_14 по запасах корисних копалин отримало нові спеціальні дозволи № 5318 від 13.01.2011 на видобування в межах Карайкозівського родовища, № 5360 від 13.01.2011 на видобування в межах Ракитнянського родовища, №5395 від 14.10.2011 на видобування в межах Роганського родовища, № 4096 від 16.02.2012 на видобування в межах Деркачівсько-Войтенківської площі, № 4095 від 16.02.2012 на видобування в межах Пегедівськоїплощі, № 4177 від 04.07.2012 на видобування в межах Кубашівської площі, № 4178 від 04.07.2021 на видобування в межах Клубанівсько-Зубренківського родовища. Вказані спеціальні дозволи видавались за підписами Голови ОСОБА_14 та начальника управління ОСОБА_15 згідно Постанови № 596 та Постанови № 742 ІНФОРМАЦІЯ_15 на підставі рішення Міжвідомчої комісії. Достатніх даних, що ОСОБА_6 , будучи у цей період ІНФОРМАЦІЯ_11 (охорони навколишнього природного середовища) мав відношення до надання ІНФОРМАЦІЯ_15 та Міжвідомчою комісією спеціальних дозволів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не надано, що вказує на протилежне.

Згідно ч.3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 6 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає, оскільки є необґрунтованим.

Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні слідчого в ОВС 3 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023112340000220 від 22.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1