Справа № 950/1999/24
Провадження № 3/950/1072/24
08 липня 2024 року м. Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Косолап В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; працює охоронцем ТОВ «Гадяцьке») за частиною 2 статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
04.07.2024 до Лебединського районного суду Сумської області разом із матеріалами, надійшов протокол серії ВАД № 230769 про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вказаного протоколу ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за наступних обставин: 04.06.2024 о 09 год. 00 хв. собака бійцівської породи чорного кольору, яка належить ОСОБА_1 напала та нанесла тілесні ушкодження у вигляді рваних ран обох рук гр. ОСОБА_2 поблизу Московськоборицького старостинського округу по вул. Центральна, с. Московський Бобрик. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 2 ст. 154 КУпАП.
Розглянувши вищевказаний протокол та додані до нього матеріали, суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч. 2 ст. 255 КУпАП).
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вимоги до оформлення протоколів про адміністративні правопорушення встановлені Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ від 06.11.2015 № 1376.
Вказана Інструкція визначає порядок оформлення матеріалів, які застосовуються при адміністративному провадженні, а також роз'яснює порядок їх обліку.
Посадовою особою поліції дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 2 ст. 154 КУпАП, тобто як дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року.
Однак, до протоколу не додано доказів - належним чином завірених постанов, які б свідчили про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 154 КУпАП, протягом року на момент складання протоколу.
Крім того, диспозиція ч. 2 ст. 154 КУпАП є бланкетною, тому протокол про адміністративне правопорушення повинен містити посилання на відповідний нормативно-правовий акт, а саме Правила тримання котів та собак у відповідній місцевості, що затверджуються відповідним органом місцевого самоврядування.
За змістом статей 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.
Наведені вище недоліки позбавляють суд можливості в повному обсязі встановити усі обставини необхідні для вирішення даної справи.
За таких обставин, справа підлягає поверненню до відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області для належного оформлення у найкоротший термін, з урахуванням строків накладення адміністративних стягнень, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Вадим КОСОЛАП