Постанова від 05.07.2024 по справі 380/4917/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2024 рокуЛьвівСправа № 380/4917/23 пров. № А/857/23763/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Глушка І.В.

суддів: Довгої О.І., Запотічного І.І.,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2023 року, ухвалене суддею Мричко Н.І. у м. Львові у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у справі № 380/4917/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

15 березня 2023 року позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду в із позовом до відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якому просив визнати протиправною бездіяльність щодо ігнорування заяви від 25.01.2023 в здійсненні перерахунку та виплати за період з 01.07.2012 по 31.12.2017 основного розміру пенсії на підставі довідки №ЛВ-4250 від 31.05.2012, оформленої Управлінням СБУ у Львівській області; зобов'язати здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії в період з 01.07.2012 по 31.12.2017 відповідно до довідки №ЛВ-4250 від 31.05.2012, оформленої Управлінням СБУ у Львівській області.

На обґрунтування позовних вимог зазначає, що пенсійний орган всупереч чинного станом на 01.07.2012 законодавства та Конституції України при здійсненні перерахунку основного розміру пенсії з 01.07.2012 проігнорував розмір грошового забезпечення, визначеного Управлінням СБУ у Львівській області в довідці №ЛВ-4250, та у свавільний і протиправний спосіб змінив розмір грошового забезпечення, з якого мав би здійснюватися перерахунок основного розміру пенсії, шляхом його зменшення на 2179,24 грн. При цьому, відповідач на свій розсуд та у протиправний спосіб виключив зі складових грошового забезпечення, визначеного Управлінням СБУ у Львівській області в довідці №ЛВ-4250, надбавку військовослужбовцям, які проводять оперативно-розшукову чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність в розмірі 50% посадового окладу, а також зменшив розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби на 23%, надбавки військовослужбовцям, які безпосередньо займаються виконанням спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки на 20% та премії на 20%. В результаті таких, на думку позивача, протиправних дій відповідача щомісячні пенсійні виплати безпідставно зменшені на 1612,63 грн і, як наслідок, за період з 01.07.2012 по 31.12.2017 недоплачено пенсійних виплат в розмірі всього 106433,58 грн.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2023 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, позивач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржуване рішення ухвалене з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав, викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржуване судове рішення та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити.

Переглянувши справу за наявними у ній доказами, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги та відзиву на неї, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Так, судом достовірно встановлено, матеріалами справи підтверджено, , що з 1995 року ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Управлінням СБУ у Львівській області скеровано на адресу пенсійного органу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 31.05.2012 №ЛВ-4250, у якій визначено грошове забезпечення за нормами, чинними станом на 01.04.2012, а саме:

- посадовий оклад 1552,00 грн;

- оклад за військовим званням 130,00 грн;

- надбавка за вислугу років 672,80 грн;

- доплата за роб. з особами залученими до ОРД 310,40 грн;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 232,80 грн;

- надбавка за виконання особливо важливих (спеціальних) завдань держбезпеки 2354,80грн;

- надбавка операт-розшук чи контрозвід. діяльність та за інформ. аналіт. забез.операт. служб.д. 776,00;

- надбавка за виконання спецзавдань держбезпеки 1086,40 грн;

- премія 706,44 грн.

Всього 7821,64 грн.

З 01.07.2012 відповідач на виконання Постанови №355 провів перерахунок пенсії позивача із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад 1552,00 грн

- оклад за військове звання 130,00 грн

- процентна надбавка за вислугу років 672,80 грн;

- надбавка за умови режимних обмежень 232,80 грн;

- надбавка за особливо важливі завдання 1813,20 грн;

- доплата за роботу з агентурою на конфіденційній основі 310,40 грн;

- надбавка за спез. завдання чи держ. охорону 776,00 грн;

- премія 155,20 грн.

Всього 5642,40 грн.

Окрім цього, позивачу нараховано підвищення за Постановою №355 у розмірі 459,29 грн.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 25.01.2023, в якій зазначив, що відповідач всупереч чинного на 01.07.2012 законодавства та Конституції України при здійсненні перерахунку основного розміру пенсії з 01.07.2012 проігнорував розмір грошового забезпечення, визначеного Управлінням СБУ у Львівській області в довідці №ЛВ-4250, та у свавільний і протиправний спосіб змінив розмір грошового забезпечення, з якого мав би здійснюватися перерахунок основного розміру пенсії, шляхом його зменшення на 2179,24 грн. При цьому, відповідач на свій розсуд та у протиправний спосіб виключив зі структури грошового забезпечення, визначеного Управлінням СБУ у Львівській області в довідці №ЛВ-4250, надбавку військовослужбовцям, які проводять оперативно-розшукову чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність в розмірі 50% посадового окладу, а також зменшив розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби на 23%, надбавки військовослужбовцям, які безпосередньо займаються виконанням спеціальних завдань із забезпечення державної безпеки на 20% та премії на 20%. В результаті таких, на думку позивача, протиправних дій відповідача щомісячні пенсійні виплати безпідставно зменшені на 1612,63 грн і, як наслідок, за період з 01.07.2012 по 31.12.2017 недоплачено пенсійних виплат в розмірі всього 106433,58 грн. У зв'язку з цим, просив перерахувати недоплачені кошти за період з 01.07.2012 по 31.12.2017 на його рахунок.

Листом від 14.02.2023 пенсійний орган вказав заявнику на відсутність правових підстав для перерахунку пенсії на заявлених умовах, оскільки Постановою №355 не передбачено здійснювати перерахунок пенсії військовослужбовцям.

Позивач, вважаючи таку бездіяльність пенсійного органу протиправною, звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права на належне пенсійне забезпечення.

Надаючи юридичну оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального та процесуального права, з огляду на таке.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (надалі також - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч.1, ч.2, ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш, як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі також - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (надалі також - Постанова №704), якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців. Відповідно до п.10 Постанови №704 вона набирає чинності з 01.03.2018. Отже, з набранням чинності Постанови №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за містом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у п.п. 2, 3 Порядку №45.

Аналіз наведених норм щодо порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», свідчить про необхідність здійснення таких послідовних дій: Міністерство оборони України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки; довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено чинним нормативно-правовими актами.

Відповідно до п.5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 01.01.2008 для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» відповідачем проведено перерахунок призначеної позивачу пенсії за вислугу років на підставі Порядку КМУ №45.

Оскільки визначені Постановою №1294 види грошового забезпечення військовослужбовців, розмір яких призводить до перерахунку пенсій за вислугу років, тривалий час не змінювалися, тому розмір пенсій також не змінювався.

З метою покращення соціального забезпечення колишніх військовослужбовців 23.04.2012 Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 355 (далі - постанова КМУ №355), якою запровадив поетапне збільшення розміру пенсійних виплат шляхом встановлення доплати до пенсії (підвищення до пенсії). Ця доплата (підвищення) визначалася у відсотковому відношенні до основного розміру нарахованої пенсії (11, 23, 35%) та запроваджувалася поетапно (01.07.2012, 01.01.2013, 01.12.2013). При цьому абз.2 п.1 постанови КМУ № 355 визначено, що розмір пенсії, обчислений з урахуванням підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого Постановою №1294 станом на 01.04.2012.

Згідно п. 2 Постанови №355 постановлено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Державній податковій службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", станом на 01 квітня 2012 року.

Тобто, Постановою №355 встановлено відсоткове підвищення розміру пенсій та не змінено розміру одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій громадян, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, і не введено нових видів грошового забезпечення.

Так, згідно скерованої Управлінням СБУ у Львівській області довідки від 31.05.2012 №ЛВ-4250 про грошове забезпечення позивача становило: - посадовий оклад 1552,00 грн; оклад за військовим званням 130,00 грн; надбавка за вислугу років 672,80 грн; доплата за роб. з особами залученими до ОРД 310,40 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 232,80 грн; надбавка за виконання особливо важливих (спеціальних) завдань держбезпеки 2354,80 грн; надбавка операт-розшук чи контрозвід. діяльність та за інформ. аналіт. забез.операт. служб.д. 776,00 грн ; надбавка за виконання спецзавдань держбезпеки 1086,40 грн; премія 706,44 грн. Всього 7821,64 грн.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області з урахуванням зазначеної довідки, на виконання постанови КМУ №355, з 01.17.2012 проведено підвищення пенсії позивачу з 01.07.2012 в сумі 459,29 грн (11% від основного розміру пенсії).

Проте, позивач стверджує, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області після отримання довідки від 31.05.2012 №ЛВ-4250, відповідно до постанови КМУ №355, повинен був здійснити перерахунок пенсії виходячи із розміру визначеного в ній грошового забезпечення.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що перерахунок пенсії відповідно до Порядку КМУ №45 та Закону №2262-ХІІ проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Однак, приймаючи Постанову №355, Кабінет Міністрів України не прийняв рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Довідка про розмір грошового забезпечення Управлінням СБУ у Львівській області, на яку посилається позивач, не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки не відбулася фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень. Довідка про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2012 видана з цілком конкретною метою, а саме дозволити органу пенсійного фонду обчислити умовний розмір пенсії, що дозволить виконати вимоги Постанови №355 в частині визначення максимального розміру підвищення до пенсії на підставі згаданої Постанови.

Суд також враховує правовий висновок Верховного Суду України, відповідно до якого Постановою №355 Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, а видана на виконання цієї постанови довідка не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки враховує граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень (постанови від 02.04.2019 у справі № 592/761/16-а, від 12.06.2019 у справі №359/5937/17).

Оскільки суд апеляційної інстанції у бездіяльності відповідача не вбачає ознак невідповідності критеріям правомірності, визначеним ч.2 ст.2 КАС України, відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Суд першої інстанції повністю виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин вірно застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення законного рішення, яке скасуванню не підлягає.

Судові витрати розподілу не підлягають з огляду результат вирішення апеляційної скарги, характер спірних правовідносин та виходячи з вимог ст. 139 КАС України.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу розглянуто судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження).

Керуючись статтями 139, 242, 308, 309, 311, 315, 316, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2023 року у справі № 380/4917/23 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І. В. Глушко

судді О. І. Довга

І. І. Запотічний