Рішення від 04.07.2024 по справі 140/4928/24

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2024 року ЛуцькСправа № 140/4928/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо неврахування при обчисленні пенсії державного службовця складових заробітної плати, відображених в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, виданої Головним управлінням державної казначейської служби України у Волинській області; зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням складових заробітної плати, відображених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від 27.03.2024, виданої Головним управлінням державної казначейської служби України у Волинській області, з дня призначення пенсії 28.03.2024.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З 28.03.2024 за її заявою пенсійним органом позивача переведено на пенсію державного службовця згідно з Законом України "Про державну службу".

Однак, здійснюючи зазначене переведення, відповідачем не враховано при обчисленні її пенсії довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від 27.03.2024, що видана Головним управлінням державної казначейської служби України у Волинській області (далі ГУ ДКС України у Волинській області).

З таким діями відповідача не погоджується, вважає їх неправомірними та такими, що не відповідають діючому законодавству, порушують її конституційне право на пенсійне забезпечення у належному розмірі.

Вказує, що надана нею довідка №11 від 27.03.2024 складена за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" та містить відображення складових заробітної плати: надбавки, премії та інші виплати за період з 01 березня 2019 року по 29 лютого 2024 року та повинна була бути врахована при призначенні пенсії.

З наведених підстав просить позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 10.05.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

ГУ ПФУ у Волинській області у відзиві на позовну заяву позовні вимоги заперечило та у їх задоволенні просило відмовити. Також відповідач пояснив, що 28.03.2024 позивач звернулася із заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу” №889-VIII від 10.12.2015.

Відповідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Мін'юсті України 27.12.2005 № 1566/11846 (далі-Порядок), заяви, які подаються особами, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію, за місцем проживання.

Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

З урахуванням зазначеного Порядку, заява про призначення (перерахунок) пенсії з доданими документами була розглянута за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області.

За результатами розгляду заяви, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 03.04.2024, позивачу було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу” №889-VIII від 10.12.2015 від нової довідки про заробітну плату.

Позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення, зобов'язавши вчинити певні дії лише ГУ ПФУ у Волинській області, яке не є належним відповідачем у справі.

З огляду на підстави, предмет та учасників спірних правовідносин з приводу рішення від 03.04.2024 просив залучити до справи як другого відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (а.с.34-36).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22.05.2024 залучено до участі у справі як другого відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі ГУ ПФУ у Львівській області) (а.с. 74).

ГУ ПФУ у Львівській області у відзиві на позов, поданому до суду 04.06.2024 позовні вимоги заперечило та пояснило, що середньомісячний заробіток позивача обчислений з врахуванням заробітної плати за період з 01.02.2024 по 29.02.2024 на підставі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 27.03.2024 №10, виданої ГУ ДКС України у Волинській області та становить 31003,20 грн (23464 грн 00 коп. - посадовий оклад, 500 грн 00 коп. - надбавка за 6 ранг державного службовця, 7039 грн 20 коп. - надбавка за вислугу років в розмірі 30 % за стаж державної служби).

Вказало, що відповідно до абзацу першого пункту 12 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», у 2024 році заробітна плата державного службовця державного органу, який провів класифікацію посад державної служби складається з посадового окладу, надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, місячної або квартальної премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших доплат передбачених законами України.

До зміни правового регулювання порядку призначення пенсій державним службовцям, підстави для врахування під час обчислення розміру пенсій складових заробітної плати державного службовця за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією (надбавки та премії), які виплачувались до проведення класифікації посад державної служби та посадового окладу з урахуванням класифікації посад державної служби, відсутні.

Відтак, Головним управлінням розмір пенсії позивачки обчислений вірно, відповідно до норм чинного пенсійного законодавства і нормативно-правових актів України, а позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.

Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебувала на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області, як отримувач пенсії за віком по нормах Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, що підтверджується матеріалами пенсійної справи позивача (а.с.61).

28.03.2024 позивач звернулась до територіального управління ПФУ за місцем проживання із заявою про переведення на пенсію за віком згідно з Законом України “Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, який набув чинності 1 травня 2016 року (а.с.54). До заяви були додані всі оригінали документів (паспорт, трудова книжка, наказ про звільнення, ідентифікаційний номер облікової картки платника податків, а також довідки про заробітну плату від 27.03.2024 №10 та від 27.03.2024 №11, видані ГУ ДКС України у Волинській області.

ГУ ПФУ у Львівській області (яке розглядало заяву позивача за принципом екстериторіальності) переведено ОСОБА_1 на пенсію по віку згідно з Законом України «Про державну службу», однак при обрахунку розміру пенсійної виплати не було взято до уваги довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області (а.с. 29, 14-17).

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01 травня 2016 року визначалися Законом №3723-XI.

01 травня 2016 року набрав чинності Закон №889-VIII, який визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до статті 90 Закону №889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно з пунктом 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Так згідно з пунктом 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" згаданого Закону державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

За приписами пункту 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-XI на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як - 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, після 01 травня 2016 року зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII, та мають передбачені вік та страховий стаж.

Такі висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі №822/524/18.

За своєю суттю спірні правовідносини у цій справі стосуються неврахування ГУ ПФУ у Львівській області довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області під час переведення позивачки з одного виду пенсії - за віком відповідно до Закону №1058-IV на інший вид - пенсію за віком відповідно до Закону №3723-XII за умов, визначених у Законі №889-VIII.

Разом з тим, суд вказує на те, що вищевказана довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII є джерелом інформації про доходи позивача, що повинні враховуватися при обчисленні розміру її пенсії, однак відповідачем ГУ ПФУ у Львівській області не враховано вказану довідку, чим, на думку суду, допущено протиправну бездіяльність.

Так, ч.1 ст.1 Закону України від 24.03.1993 №108/95-ВР «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 Закону №108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно з ч.1 ст. 66 Закону України від 05.11.1991 №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

На момент виникнення спірних правовідносин, призначення пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» визначено Порядком призначення пенсії деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14.09.2016 (далі Порядок №622).

Пунктом 4 Порядку № 622 встановлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 визначено, що форма довідки про заробітну плату для призначення пенсій державним службовцям затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048, затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII "Про державну службу", що додаються: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, видана ГУ ДКС у Волинській області складена за формою затвердженою постановою правління ПФ України № 1-3 від 17.01.2017р «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» та містить відображення складових заробітної плати, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому мала бути врахована при переведенні позивача на пенсію державного службовця.

01.01.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 №1409 "Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році", якою затверджено такі, що додаються: схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів у 2024 році; перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад.

Пунктом 4 цієї Постанови установлено, що:

схема посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2023 році та Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 Питання оплати праці працівників державних органів, не застосовуються до державних службовців державних органів, що провели класифікацію посад державної служби;

під час переведення державних службовців на інші посади державної служби застосовується перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних підкатегорій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 Питання оплати праці працівників державних органів, для визначення підкатегорії посади державної служби, необхідної для встановлення рівнозначності посади.

Згідно з пунктом 4 Постанови ця постанова набирає чинності з 01.01.2024.

Разом з тим, посилання відповідача щодо неможливості взяти до обрахунку спірну довідку з підстав відсутності законодавчого врегулювання обчислення заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, у зв'язку з набуттям чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2024 №1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» є необгрунтованими, оскільки зазначена постанова регулює порядок оплати праці працюючим державним службовцям, а не порядок призначення пенсії державним службовцям.

З огляду на викладене довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, видана ГУ ДКС у Волинській області підлягала врахуванню ГУ ПФУ у Львівській області при вирішенні питання про перехід позивача на пенсію за віком за Законом України "Про державну службу".

З цих підстав позовні вимоги про визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Львівській області щодо неврахування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 складових заробітної плати державного службовця, відображених в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області належить задовольнити, адже саме вказаний орган пенсійного фонду здійснював переведення позивача на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу».

Стосовно позовної вимоги позивача про зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області зробити перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням довідки №11 від з 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області, то суд враховує таке.

Відповідно до пункту 4.2 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

З матеріалів справи вбачається, що для прийняття рішення за результатами поданої позивачем заяви (про переведення на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу») за принципом екстериторіальності структурним підрозділом визначено ГУ ПФУ Львівській області, рішенням якого позивача переведено на пенсію державного службовця за віком без урахування даних спірної довідки.

Згідно із частиною другою статті 9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Тож, дії зобов'язального характеру щодо зобов'язання провести перерахунок пенсії позвача з урахуванням складових заробітної плати відображених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що вирішував питання про переведення на пенсію за віком позивача як державного службовця, яким у цьому випадку є ГУ ПФУ у Львівській області, у зв'язку із чим позов підлягає частковому задоволенню з виходом за межі позовних вимог, з метою ефективного захисту прав позивача (вказаний висновок суду відповідає правовій позиції, викладеній у постановах Верховного Суду від 07.05.2024 у справі № 460/38580/22, від 24.05.2024 у справі № 460/17257/23).

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними та обгрунтованими, а тому підлягають до задоволення шляхом визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Львівській області щодо неврахування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 складових заробітної плати відображених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області; зобов'язання провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням складових заробітної плати відображених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від 27.03.2024, виданої ГУ ДКС України у Волинській області, з дня призначення пенсії 28.03.2024.

Як визначено частинами першою, третьою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки суд задовольняє позов частково, то на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Львівській області (яке не врахувало спірну довідку №11 від 27.03.2024, що і стало підставою звернення до суду із цим позовом) необхідно стягнути судовий збір у сумі 807,47 грн, сплата якого підтверджується квитанцією від 23.04.2023 №6211-4131-2474-8150 (а.с.6).

Керуючись статтями 139, 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо неврахування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 складових заробітної плати відображених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від з 27.03.2024, виданої Головним управлінням державної казначейської служби України у Волинській області

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії державного службовця з урахуванням складових заробітної плати відображених у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) №11 від 27.03.2024, виданої Головним управлінням державної казначейської служби України у Волинській області, з дня призначення пенсії 28.03.2024.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області судові витрати у розмірі 807,47 грн (вісімсот сім гривень 47 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області (79016, Львівська область, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 , ко ЄДРПОУ 13814885).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В, код ЄДРПОУ 13358826)

Суддя Т.М. Димарчук