ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
про залишення позовної заяви без руху
05.07.2024Справа № 910/8133/24
Суддя Господарського суду міста Києва Борисенко І. І., розглянувши матеріали
позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Київський республіканський автоцентр" (м. Київ)
до Акціонерного товариства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (м. Київ)
про стягнення 1 004 891,48 грн.
До Господарського суду міста Києва з позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Київський республіканський автоцентр" (далі - ТОВ "Київський республіканський автоцентр", позивач) до Акціонерного товариства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (далі - АТ "ОГХК", відповідач) про стягнення 1 004 891,48 грн.
Вивчивши подані матеріали, суддя приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 162-164 ГПК України, враховуючи наступне.
Так, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи.
Згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
У позові позивач не зазначив інформацію про наявність/відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").
Також за змістом ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з тим, позивачем не надано до позову: розрахунку суми інфляційних втрат та 3 % річних (із зазначеними періодами), що були заявлені у справі № 910/14584/22; доказів, що кредитні кошти за кредитним договором № 36.17-СBD від 05.09.2017 були отримані позивачем саме для виготовлення електротехнічної лабораторії ЕТЛ-35К; розрахунок відсотків банку за кредитним договором № 36.17-СBD від 05.09.2017 на суму 773 359,80 грн. та докази їх сплати банку.
Крім того, пунктом 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Як вбачається із позову, ТОВ "Київський республіканський автоцентр" заявило позовну вимогу майнового характеру про стягнення 1 004 891,48 грн.
Позивач зазначив, що до матеріалів позову він додав докази сплати судового збору, проте, при дослідженні поданих матеріалів було встановлено, що відповідних доказів сплати судового збору позивачем не надано. Вказане підтверджується актом Господарського суду міста Києва № 266/24 від 28.06.2024.
При цьому суд звертає увагу, що судовий збір згідно з ч. 1, 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору визначені у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за заяву про вжиття заходів та забезпечення позову - 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 15 073,37 грн. (1,5 відсотка ціни позову), проте, такі вимоги закону не виконав.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Київський республіканський автоцентр" до Акціонерного товариства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" про стягнення 1 004 891,48 грн. залишити без руху.
Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Київський республіканський автоцентр" строк у п'ять днів з дня вручення даної ухвали на усунення вказаних в ній недоліків, а саме:
- надати інформацію про наявність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в ЄСІТС;
- надати розрахунок сум інфляційних втрат та 3 % річних (із зазначеними періодами), що були заявлені у справі № 910/14584/22;
- надати докази, що кредитні кошти за кредитним договором № 36.17-СBD від 05.09.2017 були отримані позивачем саме для виготовлення електротехнічної лабораторії ЕТЛ-35К;
- надати розрахунок відсотків банку за кредитним договором № 36.17-СBD від 05.09.2017 на суму 773 359,80 грн. та докази їх сплати банку позивачем;
- надати докази сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Роз'яснити, що у разі неусунення недоліків у визначений судом строк, позов буде вважатись неподаним та повернутий заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Борисенко І. І.