Справа № 191/2683/24
Провадження № 3/191/1036/24
18 червня 2024 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Костеленко Я.Ю., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , дата народження невідома, РНОКПП - НОМЕР_1 , керівника ТОВ «АТП-11215, місце проживання невідоме,
за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №38315/04-36-24-14/03113515 від 22.05.2024 ОСОБА_1 несвоєчасно надав Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за IV квартал 2023, термін подання встановлений діючим законодавством - 09.02.2024, фактично розрахунок надано 01.03.2024, чим порушив п.51.1 ст.51, п.49.18.2 п.49.18 ст.49 та абз. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився по невідомим суду причинам.
Суд вважає необхідним розглянути адміністративний матеріал на підставі наявних в ньому доказів.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме протоколом про адміністративне правопорушення №38315/04-36-24-14/03113515 від 22.05.2024 та актом про результати камеральної перевірки від 14.05.2024, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Диспозиція ч. 1 ст. 163-4 КУпАП передбачає відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення, посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області під час проведення податкової камеральної перевірки ТОВ «КЛУБ ЧІПСІВ» було виявлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді керівника вказаного підприємства, несвоєчасно надав податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за IV квартал 2023 з терміном подання - 09.02.2024, фактично розрахунок надано 01.03.2024.
Але при розгляді адміністративного матеріалу встановлено, що він підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення з наступних підстав.
Як видно з матеріалів справи, адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинене 10.02.2024 (наступний день після граничного строку сплати). При цьому, згідно з актом перевірки, вказане правопорушення було виявлене 14.05.2024, що не може слугувати датою, яка пов'язується з часом вчинення, оскільки вказане правопорушення не є триваючим. Як на момент складення протоколу, так і на момент розгляду адміністративного матеріалу пройшло більше трьох місяців з моменту його вчинення.
Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення був складений лише 22.05.2024, тобто поза межами строків накладення адміністративного стягнення, визначених ч.2 ст.38 КУпАП, тому провадження у справі взагалі не могло бути розпочато та підлягає закриттю.
Керуючись ч.2 ст. 38 ,ст. 247 п. 7, 284 КУпАП, суд
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-4 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Я. Ю. Костеленко