Справа № 444/2856/24
Провадження № 3/444/1468/2024
м. Жовква
05 липня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина Іспанії НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 204-1 КУпАП,
за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
перекладача ОСОБА_3
представника прикордонної служби ОСОБА_4
04.07.2024 року о 11 год. 00 хв. Натуріл ОСОБА_5 ( ОСОБА_2 ) був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» на околиці населеного пункту Лужки, Львівського району, Львівської області за перебування в контрольованому прикордонному районі без документів, що посвідчують особу. В ході подальшого розбору та встановлення наявності законних підстав перебування на території України виявлено відсутність в БД «Ризик» відомостей про перетин особою державного кордону на в'їзд в Україну. Натуріл ОСОБА_5 пояснив, що перетинав державний кордон приблизно 02.06.2024 року з Республіки Польща в Україну на автобусі, місце перетину не пам'ятає. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про державний кордон», тобто здійснив незаконний перетин державного кордону, чим вчинено правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Натуріл ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що коли він в'їжджав в Україну йому не поставили штампу в паспорті. Під час перебування в Україні в нього викрали рюкзак зі всіма документами. Він їхав на автобусі до пункту перетину кордону, щоб виїхати до Польщі.
Суддею встановлено, що ОСОБА_1 винен у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст. 204-1 КУпАП, і підлягає адміністративній відповідальності.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 240929 від 05.07.2024 року, протоколом про адміністративне затримання від 04.07.2024 року, актом приймання-передавання від 04.07.2024 року, рапортом інспектора прикордонної служби від 04.07.2024 року.
Дії правопорушника потрібно кваліфікувати за ч.1 ст. 204-1 КУпАП, так як він вчинив незаконне перетинання державного кордону України.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують покарання, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 Закону України “Про судовий збір” з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст. 204-1, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 /три тисячі чотириста/ грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 605,60 грн. судового збору в дохід держави.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Суддя Оприск З. Л.